Lechowa młodzież – tydzień 15

W miniony weekend kolejne jesienne mecze w swoich ligach rozegrały wszystkie najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Tylko jeden zespół nie wygrał, jednak pierwsza porażka tej jesieni nic nie zmieniła.Rezerwy:

W niedzielę Lech II Poznań wzmocniony m.in. Bartoszem Mrozkiem, Mateuszem Skrzypczakiem, Thomasem Rogne, Roko Baturiną, Filipem Marchwińskim czy Michałem Skórasiem wygrał 1:0 po golu tego ostatniego zawodnika. Piąty w tabeli Kolejorz po zwycięstwie nad Radunią Stężyca zrównał się z beniaminkiem punktami.

Rezerwy Kolejorza mają na swoim koncie serię 10 ligowych spotkań bez przegranej. W ostatnich 10 kolejkach zdobyły 20 oczek ponosząc ostatnią ligową porażkę 15 września a u siebie 11 września. W niedzielę o 16:00 podopieczni Artura Węski powalczą na wyjeździe z innym beniaminkiem, Wisłą Puławy.

CLJ U-18:

Lech Poznań U-18 w sobotę zremisował u siebie z rewelacyjnym beniaminkiem zajmującym 2. miejsce, Rakowem Częstochowa 1:1. Juniorzy starsi Kolejorza przegrywali w tym meczu 0:1, w dodatku do tego spotkania podeszli osłabieni brakiem paru zawodników, którzy zostali wysłani na kwarantannę przez kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Lech w CLJ jest szósty, jednak jeśli pojutrze ogra w zaległym meczu Jagiellonię w Białymstoku (start o 12:00) to obejmie prowadzenie w tabeli. Po tym spotkaniu w niedzielę o godzinie 11:00 juniorzy starsi Kolejorza podejmą na swoim boisku ostatniego Gwarka Zabrze.

CLJ U-17:

W grupie B CLJ U-17 juniorzy młodsi Kolejorza po 9 wygranych z rzędu w piątek niespodziewanie ulegli u siebie Warcie Poznań 0:2. Była to pierwsza porażka Lecha Poznań do lat 17 tej jesieni, która nic nie zmieniła, gdyż zawodnicy Bartosza Bochińskiego już wcześniej wygrali jesienne zmagania grupy B. W środę o 11:00 na koniec rundy juniorzy młodsi zmierzą się na wyjeździe z Arką. Gdynianie potrzebują w tym meczu remisu, żeby utrzymać się w lidze.

CLJ U-15:

W cuglach jesienne zmagania grupy B CLJ U-15 wygrali trampkarze starsi Lecha Poznań. Podopieczni Damiana Sobótki byli najlepsi w każdym z 14 jesiennych meczów, na koniec rundy ograli na wyjeździe beniaminka Jacademy Bydgoszcz 3:0. Trampkarze starsi Kolejorza jesienią zaliczyli bilans 14-0-0, gole: 80:3. Drugą Lechię Gdańsk oraz Lotos Gdańsk wyprzedzili o aż 17 punktów.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Radunia Stężyca 1:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Raków Częstochowa 1:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 0:2
CLJ U-15: Jacademy Bydgoszcz – Lech Poznań 0:3

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Wisła Puławy – Lech II Poznań (niedziela, 28 listopada, godz. 16:00)
CLJ U-18: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (środa, 24 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Gwarek Zabrze (niedziela, 28 listopada, godz. 11:00)
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań (środa, 24 listopada, godz. 11:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz