Być gotowym na wszystko

Pojutrze o 15:00 zespół Lecha Poznań musi uniknąć wpadki i i ograć w derbach drużynę Warty. Trener Kolejorza, Maciej Skorża jest gotowy na wszystko, także na ofensywną grę „Zielonych” w poszczególnych fragmentach meczu.O sytuacji w zespole

„Analizujemy na wielu płaszczyznach naszą grę. Na pewno nie mamy problemu w przygotowaniu fizycznym oraz motorycznym. Ostatnio były elementy w grze, które wychodziły gorzej, pracujemy nad wykańczaniem sytuacji i ich kreowaniem. Liczę, że z Wartą rzeczy nad którymi pracowaliśmy uda się już poprawić.”

„Forma Mikaela Ishaka wciąż jest na dobrym poziomie. Kibiców martwi brak bramek, ale kwestią czasu jest to, kiedy znów zacznie trafiać. Dobrze wygląda na treningach, moim zdaniem Mikael Ishak to najlepszy napastnik w Ekstraklasie.”

„Nie jestem zaniepokojony nieskutecznością, ponieważ stwarzamy sytuacje. Dla nas dużym wyzwaniem są mecze wyjazdowe, porównując je z tymi u siebie widać zauważalną różnicę. Chcemy jak najszybciej zmienić sytuację, bo już myślę o tym, co czeka nas w lutym, gdzie są trudne wyjazdowe mecze w Gdańsku czy w Szczecinie. Tam tak dużo sytuacji nie wykreujemy.”

O meczu z Wartą

„Z dużym szacunkiem podchodzimy do każdego rywala i analizujemy jego grę. W niedzielę pewne rzeczy będziemy chcieli rozwiązywać inaczej niż w meczu z Piastem. To normalne, że pod kątem każdego rywala chcemy coś innego przygotować. Warta to bardzo trudny rywal, derby powodują dodatkowy zastrzyk adrenaliny dla przeciwnika. W niedzielę nie spodziewam się spacerku, to będzie trudny mecz i na taki uczulam zawodników.”

„Nie zdziwię się jeśli Warta zacznie ofensywnie i wysokim pressingiem. Ta drużyna nie ma nic do stracenia, dlatego musimy być bardzo czujni i pilnować aspektu mentalnego. Musimy być przygotowani na bardzo trudną fizyczną walkę do samego końca. Być może w niedzielę obie drużyny skupiają się na większym ryzyku w grze co będzie korzystne dla kibiców.”

„Warta w poprzednim sezonie dawała dużo powiewu świeżości jako beniaminek. Ten sezon jest bardzo trudny, trener będący architektem sukcesu Warty odszedł. Warta to zespół, który może wnieść do Ekstraklasy ciekawy pierwiastek, mam do niej sympatię, z dwoma piłkarzami kiedyś pracowałem. Wierzę, że Derby Poznania będą także w kolejnym sezonie.”

O dalszych planach na sezon

„Wiemy jaki jest to sezon, dlatego margines ryzyka staram się ograniczać do minimum. Trzymamy się sprawdzonych rozwiązań i nie mamy pola manewru do ryzykowania. Chcemy walczyć o tytuł i go zdobyć. Chcielibyśmy mieć lepiej przygotowanych rezerwowych zawodników do gry, ale cały czas jest presja walki o 3 punkty w każdym meczu. Na chwilę obecną i tak jestem zadowolony z tego, co mamy w szatni. Jest pozytywna energia w szatni, mamy w niej mnóstwo świetnych piłkarzy.”

„Nigdy w życiu nie zarządzałem taką kadrą. Mamy szeroką kadrę, na każdej pozycji są wartościowi zawodnicy. Wierzę, że taka kadra zaprocentuje sukcesami w tym sezonie.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Niezłe farmazony Skorży na temat Warty. Bedzie murarka i czekanie na kontry, on o tym wie i nei bardzo wiedzial co gadac

 2. Michu73 pisze:

  Żeby Ishak rzeczywiście był najlepszym napastnikiem brakuje mu konkurencji w zespole. Widać Sobiech w aktualnej formie nie ma podejścia, a szkoda.

 3. Pawelinho pisze:

  Hmm może jednak trener wyciągnął wnioski po meczach, w których mówił, że nie spodziewał rywala tak grającego itp farmazony jak to określił Kosi. Po prostu w piłce trzeba umieć przewidywać różnego rodzaju warianty, a już szczególnie przy takich rywalach jak Warta Poznań, Górnik Łęczna czy Stal Mielec (bo to tam Skorża biadolił coś o „zaskoczeniu” tym jak grał rywal).

 4. Mateusz92 pisze:

  Kurtuazji co niemiara. Warta i pressing/ ofensywna gra? Skorża doskonale wie, że Warta zaparkuje autobus, ale jakoś niezręcznie byłoby to mówić publicznie. Do tej pory było tak, że trener na konferencji swoje a rzeczywistość boiskowa swoje. Liczę więc, że tym razem Lech będzie odpowiednio przygotowany na murarkę rywala i po prostu wygra ten mecz.

 5. J5 pisze:

  Dobrze że trener od razu mówi o celu, mistrzostwie. Brakowało tego w poprzednich latach

 6. Piknik pisze:

  Dla mnie Warta zagra mocno cofnięta i będzie liczyła na pojedyncze kontrataki lub stałe fragmenty gry. Chociaż oglądałem mecz Zielonych z Lechią, drużyna z Gdańska miała przewagę, ale nie napisałbym, że gospodarze wyłącznie się bronili. Warta miała swoje szanse. W obronie nasz rywal popełnia kuriozalne indywidualne błędy stąd Lechia wyjeżdżała z Grodziska z trzema bramkami, betony namęczyły się niemiłosiernie w tym spotkaniu. Warta gra beznadziejnie i przegrała sporo meczy na swoje życzenie, jednocześnie nie traci przy tym mało bramek. Tylko Raków wygrał z Wartą 3-0 zazwyczaj ta drużyna przegrywa jedną bramką lub dwoma straconymi golami. Także nie spodziewam się tutaj gradu bramek (chociaż nie miałbym nic przeciwko wysokiemu zwycięstwu Kolejorza). Spodziewam się meczu w stylu spotkania Lecha z Piastem. Oczywiście młody trener ma racje, że Lech musi wygrać to spotkanie Warta ewentualnie może. Derby zazwyczaj mają swoją specyfikę i nie są to łatwe mecze, ale ostatecznie wierze, że Lech wygra niedzielne spotkanie.

 7. Piknik pisze:

  Przepraszam błąd w tekście powinno być „Lechia wyjeżdża z trzema punktami”

 8. Piknik pisze:

  No i Warta traci mało bramek a nie dużo bramek jak napisałem w poprzednim tekście coś dzisiaj Piknik nie jest w formie.

Dodaj komentarz