Lechowa młodzież – tydzień 16

W końcówce listopada kolejne jesienne mecze w swoich ligach rozegrały trzy z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Wszystkie zespoły zwycięstwami udanie zakończyły grę w jedenastym miesiącu 2021 roku.Rezerwy:

W niedzielę Lech II Poznań wygrał na wyjeździe z Wisłą Puławy 2:1. Dla Kolejorza była to 2 zwycięstwo nad beniaminkiem w tym sezonie, w 2. kolejce rezerwy rozbiły tego przeciwnika 4:1. Lech II Poznań awansował na 4. miejsce, do pozycji dającej bezpośredni awans do I-ligi traci tylko 3 punkty i ma już aż 14 oczek przewagi nad strefą spadkową do III-ligi.

Rezerwy Kolejorza mają na swoim koncie serię 11 ligowych spotkań bez przegranej. W ostatnich 11 kolejkach zdobyły 23 oczka ponosząc ostatnią ligową porażkę 15 września a u siebie 11 września. W niedzielę o 12:00 podopieczni Artura Węski w ostatnim jesiennym meczu zagrają u siebie ze Zniczem Pruszków.

CLJ U-18:

Lech Poznań U-18 w niedzielę podejmował u siebie outsidera CLJ – Gwarka Zabrze. Podopieczni Huberta Wędzonki rozbili ostatni zespół w tabeli aż 7:0. Lech jest czwarty, do trzech liderujących ekip w postaci Arki, Zagłębia oraz Cracovii traci zaledwie 1 punkt. W sobotę o 12:00 poznaniacy zagrają na wyjeździe z siódmą Polonią Warszawa, w 2. kolejce CLJ juniorzy starsi Kolejorza zlali beniaminka aż 7:1. Jednocześnie znany jest termin zaległego meczu z Jagiellonią w Białymstoku. Ostatnie jesienne spotkanie odbędzie się w piątek, 10 grudnia, o godzinie 12:00.

CLJ U-17:

W grupie B CLJ U-17 juniorzy młodsi Kolejorza po niespodziewanej porażce z Wartą Poznań 0:2 wrócili na zwycięską ścieżkę. Zawodnicy Bartosza Bochińskiego w zaległym spotkaniu zwyciężyli na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0 i spuścili ją z ligi. Juniorzy młodsi Lecha Poznań wygrali zmagania grupy B, w 14 kolejkach zdobyli 35 punktów notując bilans 11-2-1, gole: 47:13. Kolejorz wyprzedził drugą Wartę o 12 punktów.

CLJ U-15:

W cuglach jesienne zmagania grupy B CLJ U-15 już dawno wygrali trampkarze starsi Lecha Poznań, którzy w ten weekend nie rywalizowali. Podopieczni Damiana Sobótki w zakończonej rundzie zaliczyli bilans 14-0-0, gole: 80:3. Jesienne zmagania Kolejorza do lat 15 zdążyliśmy już podsumować -> TUTAJ.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Wisła Puławy – Lech II Poznań 1:2
CLJ U-18: Lech Poznań – Gwarek Zabrze 7:0
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Znicz Pruszków (niedziela, 5 grudnia, godz. 12:00)
CLJ U-18: Polonia Warszawa – Lech Poznań (sobota, 4 grudnia, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

Dodaj komentarz