Piłkarz Lecha ma nowotwór i potrzebuje pomocy

Piłkarz rezerw Lecha Poznań, Wojciech Onsorge ma nowotwór złośliwy płata ciemieniowego i potrzebuje pieniędzy na leczenie. W internecie trwa już zbiórka pieniędzy dla zawodnika Kolejorza, pomóc może każdy kibic.Na stronie zbiórki pieniędzy dla Wojciecha Onsorge -> TUTAJ czytamy:

„Lekki niedowład dwóch palców lewej ręki, prawie niezauważalny. Przez myśl nie przeszło mi wtedy, że to początek dramatu, początek mojego nowego życia… Niestety te objawy wystąpiły po nieszczęśliwym pobraniu krwi, które spowodowało olbrzymi krwiak na moim lewym przedramieniu. Myślałem, że właśnie przez to moja ręka słabnie. Krwiak zaczął schodzić, a niedowład postępował.

Miesiąc później znów zgłosiłem się do szpitala. 16 lipca wykonano rezonans magnetyczny głowy. Wtedy wszystko stało się jasne! W moim mózgu była zmiana o wielkości 3 centymetrów! Lekarze podejrzewali, że jest to w pierwszej kolejności proces demielinizacyjny lub stwardnienie rozsiane. Dostałem zalecenie wykonania kolejnego rezonansu magnetycznego głowy za 3 miesiące, żeby zobaczyć, jak zmiana się rozwija. W międzyczasie niedowład postępował… Badania wykazały, że zmiana się powiększyła. Nie było już czasu do stracenia! Guz jest nieoperacyjny… Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia! Ale ja muszę walczyć – błagam, daj mi szansę na życie!”

>> Zbiórka dla Wojciecha Onsorge

Wojciech Onsorge urodził się w 1994 roku w Poznaniu. Pierwsze kroki w futbolu stawiał w szkółce klubu 1920 Mosina, później grał w Warcie Poznań, Elanie Toruń, Polonii Środa Wielkopolska a od zeszłej zimy jest zawodnikiem rezerw Lecha. Środkowy obrońca po raz ostatni pojawił się na boisku w połowie kwietnia.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

18 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Strasznie przykra wiadomość i to w młodym wieku taki dramat. Trochę się dziwiłem że złapał kontuzję na wiosnę i nic nie było pisane jak jego powrót do zdrowia że go w składzie nie widać a tu takie coś. Może się jednak ktoś podejmie operacji. Adam Frączczak dał radę to trzeba wierzyć cały czas w powrót do zdrowia!

 2. Tadeo pisze:

  Przykre, jak w tak młodym wieku i do tego jeszcze sportowiec, można zapaść w tak poważną chorobę.Duzo zdrowia i nadziei w tej ciężkiej walce,która to z boiska przekształciła się w walkę o życie. Powodzenia

 3. ryszbar pisze:

  Trzymam za Ciebie kciuki Wojtku. Wpłata już poszła. Myślę, że kibice związani z tą witryną wesprą Cię i materialnie i duchowo. Czekamy na dobre wieści.

 4. Kosi pisze:

  Fatalne wiesci. Nigdy Sie Nie Poddawaj!

 5. ArekCesar pisze:

  3maj się chłopie, rodzina Kolejorza jest z Tobą. Dorzucamy się, a Ty jeszcze nie raz pokopiesz na murawie.

 6. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Wszystko na tym świecie idzie przetrawić do czasu takich właśnie chorób. Sam mam 2 operacje, nie tak poważne jak Wojtek ale jednak. Pierwsza za tydzień więc jakbym już nie pisał to nie wyrzucajcie mnie jeszcze tak szybko. Mam nadzieję, że powrócę. Zdrowia dla Was wszystkich.

 7. leftt pisze:

  Może przypiąć ten artykuł na górze? Ładnie idzie, już 133 k.

 8. kibol z IV pisze:

  Będzie dobrze musi być. NSNP.
  Cel jest szczytny więc myślę ,że każdy z Nas piszących tutaj się dorzuci.

 9. mario pisze:

  trzymaj się chłopie, wierz i walcz. Jeszcze nie jeden mecz przed Tobą!

 10. Ekstralijczyk pisze:

  Dużo zdrówka.!

  #MocniRazem.

 11. Niebieski77 pisze:

  Razem damy radę !Trzymaj się chłopie!!

 12. klaus pisze:

  Ku*wa wiara wpłacać talary. Pomóżmy chłopakowi

Dodaj komentarz