Warto wiedzieć: Garbarnia – Lech (01.12.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Garbarnia Kraków – Lech Poznań (01.12.2021):

Pierwszy mecz pucharowy – Lech nigdy nie grał z Garbarnią w Pucharze Polski, rozegrał z nią łącznie 20 spotkań, ale na szczeblu Ekstraklasy i I-ligi notując bilans 6-7-7, gole: 21:24.

Bez wygranej na Garbarni – Pierwszy zespół Lecha nigdy nie wygrał na stadionie Garbarni. Ogółem ostatnie mecze z tą drużyną zostały rozegrane w sezonie 1971/1972 na zapleczu Ekstraklasy (0:0 i 1:1).

Rywal znany rezerwom – Pierwszy Lech nigdy nie wygrał na stadionie Garbarni, ale uczyniły to nasze rezerwy (4:2). Poza tym Lech II występując w II-lidze raz przegrał w Krakowie 0:1, a u siebie tylko remisował – 2:2, 0:0 i w październiku 1:1.

Średniak II-ligi vs Lech – Rywalem Lecha będzie jutro średniak II-ligi. Garbarnia zajmuje 9. miejsce w tabeli ze stratą 5 oczek do rezerw Kolejorza, który ma jedno spotkanie rozegrane więcej.

Bez straty gola – Obie drużyny w tej edycji Pucharu Polski jeszcze nie straciły gola. Lech wygrał ze Skrą Częstochowa 3:0 i z Unią Skierniewice 2:0, natomiast Garbarnia pokonała Powiśle Dzierzgoń 3:0 i Wieczystą Kraków 5:0.

Garbarnia wiślakami stoi – Garbarnia ma dobre stosunki z Wisłą, w tym zespole gra wielu zawodników, którzy są wychowankami Wisły i zanotowali nawet epizody w Ekstraklasie (Laskoś, Kuczak, Marszalik czy Morys). Trenerem Garbarni też jest były wiślak – 44-letni Maciej Musiał.

Uwaga na 2 napastników – Najlepszymi strzelcami z 6 golami w sezonie 2021/2022 są Michał Feliks i Michal Klec. Ten ostatni napastnik jest Słowakiem, parę lat temu wywalczył z Ziliną mistrzowski tytuł.

Udanie rozpocząć grudniowe zmagania – Przed Lechem ostatnie 4 grudniowe mecze. W ciągu 19 dni do zdobycia jest 9 punktów w lidze i koniecznie trzeba wywalczyć awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wygrana w Krakowie to obowiązek.

Zagrają rezerwowi – Jutro w Krakowie zaprezentują się wyłącznie rezerwowi piłkarze Lecha Poznań. Skład będzie bardzo eksperymentalny.

Dwóch młodzieżowców – W Pucharze Polski 2021/2022 na boisku w każdej drużynie musi przebywać po dwóch młodzieżowców (rocznik 2000 lub młodszy).

Przegrywający odpada – Zespół, który w środę przegra od razu odpada z rozgrywek. Spotkania 1/4 finału Pucharu Polski odbędą się na początku marca 2022. Pary wyłoni losowanie.

Aż czterech zagrożonych – Jutro zagrożeni pauzą się Filip Marchwiński, Artur Sobiech, Joao Amaral i Radosław Murawski. W Pucharze Polski pauzuje się po dwóch napomnieniach.

38 mecz w 1/8 PP – Lech rozegra jutro swój 38 mecz w 1/8 finału Pucharu Polski. Kolejorz wywalczył 5 kolejnych awansów do ćwierćfinału.

Udane mecze w tym wieku – W XXI wieku Lech grał w 1/8 Pucharu Polski w sumie 15 razy rywalizując nawet w dwumeczach. Dalej przeszedł aż 13 razy w tym 2-krotnie po dogrywce i 1 raz po karnych. Kolejorz ostatni raz odpadł w 1/8 finału Pucharu Polski jesienią 2013 roku przegrywając w Legnicy.

Wcześnie – Lech zagra już o 11:45 ponieważ na obiekcie Garbarni nie ma jupiterów ani także sztucznej murawy. W XXI wieku Kolejorz ostatni raz wcześniej rozpoczynał spotkanie dokładnie 4 listopada 2001 roku. Wtedy mecz w ramach II-ligi (obecnej I-ligi) z Hutnikiem w Krakowie zaczął się już o godzinie 11:00.

Kontynuować serię bez porażki – Lech nie przegrał od 24 września. Wliczając mecze na obu frontach ma serię 9 kolejnych spotkań bez porażki, w tym czasie wygrał 7 razy i stracił zaledwie 2 gole.

Strzelić gola na 1:0 – Lech w tym sezonie umie wygrywać, gdy jako pierwszy strzeli gola. Dotąd 1:0 prowadził 12 razy i tylko raz nie umiał zwyciężyć (w Łęcznej).

Znów zagrać na 0 z tyłu – Lech w tym sezonie stracił raptem 8 goli. W tym sezonie ligowym Kolejorz zachował już 9 czystych kont, 2 czyste konta dorzucił także w Pucharze Polski.

Największe emocje po przerwie? – Lech spośród 36 goli strzelonych na 2 frontach aż 23 bramki zdobył po zmianie stron.

Transmisja w Polsat Sport – Mecz w Krakowie pokaże na żywo Polsat Sport. Tradycyjnie zapraszamy także na nasz meczowy raport na KKSLECH.com.

Sulikowski rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. To 44-letni sędzia prowadzący głównie I-ligowe mecze.

Lech jest dużym faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w środę o 11:45 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi tylko 1.20, na remis 6.70 a na triumf Garbarni aż 11.50.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz