Startuje Enea Lech Cup 2021

W sobotę, 4 grudnia oraz w niedzielę, 5 grudnia w hali UAM na Morasku odbędzie się najlepszy turniej piłki nożnej dzieci do lat 12. Kolejną już imprezę Lech Cup tradycyjnie poprzedziła piątkowa konferencja trenerów, sponsorem tytularnym halowego turnieju juniorów ponownie jest firma Enea.Turniej Enea Lech Cup to dziecięca Liga Mistrzów. Prócz Kolejorza w 2021 roku w Poznaniu miały zaprezentować się kluby, które dawniej gościły już w stolicy Wielkopolski – Hertha Berlin (4-krotny triumfator imprezy), Slavia Praga (3-krotny zwycięzca), Chelsea FC, KRC Genk oraz Red Bull Lipsk (aktualny obrońca trofeum). Ostatecznie na Morasku zabraknie Niemców i Anglików, ale będzie Genk, a prócz niego zagraniczni debiutanci Szachtar Donieck z Ukrainy oraz FC Porto z Portugalii. W Enea Lech Cup 2021 pokaże się też Sporting Lizbona, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin.

Uczestnicy Enea Lech Cup 2021:

Lech Poznań
KRC Genk
Slavia Praga
Jagiellonia Białystok
FC Porto
Pogoń Szczecin
Szachtar Donieck
Sporting Lizbona

Halowy turniej piłkarski Enea Lech Cup 2021 będzie miał identyczną formułę jak przed 2 laty. Tym samym 8 klubów zagra najpierw w systemie „każdy z każdym”. Po I fazie w następnej rundzie drużyny rywalizować będą już w 2 grupach (odpowiednio w Champions League i Europa League) w zależności od tego, ile punktów ugrają w I etapie imprezy. Do II fazy rozgrywek kluby biorące udział w Enea Lech Cup 2021 przystąpią z połową zdobyczy punktowej we wcześniejszych meczach (z zaokrągleniem do góry). Na koniec imprezy kluby będą już rywalizować o kolejno 7, 5, 3 i 1. miejsce. Pierwszego dnia Enea Lech Cup 2021 potrwa od 9:00 do godziny 17:15. W niedzielę, 5 grudnia rozgrywki Champions League oraz Europa League będą trwały od godziny 9:00 do 14:40. Spotkania I fazy turnieju potrwają 12 minut.

W 2020 roku turniej Enea Lech Cup nie mógł się odbyć z powodu koronawirusowych obostrzeń. Podczas ostatnich dwóch edycji Lech Cup młodzi lechici zajęli wysoką 3. lokatę, a w 2017 roku byli nawet pierwsi. Do tej pory w poznańskiej imprezie dla dzieci aż 4 razy zwyciężyła Hertha Berlin w tym 3 razy z rzędu. 3-krotnie triumfowała Slavia Praga. Poza wspomnianymi Niemcami, Czechami i Lechem raz poznański turniej wygrała FC Barcelona, Hamburger SV, Dinamo Zagrzeb oraz Bayern Monachium. Tegoroczny turniej Enea Lech Cup w hali UAM na Morasku będzie tradycyjnie bezpłatny dla kibiców. Impreza odbędzie się w sobotę, 4 grudnia oraz w niedzielę, 5 grudnia. Transmisja wszystkich meczów na kanale LechTV na YoUTube.Kadra Lecha Poznań U-12 na turniej Enea Lech Cup 2021:

Trener: Mikołaj Patek
Skład: Bogdan Pisarek, Borys Sawala, Serafim Bakhno, Franciszek Adamczak, Jakub Pawlik, Aleksander Śliwiński, Daniel Woźniak, Julian Głowacki, Marcel Mrowiński, Marcel Kropp

Plan sobotnich meczów Lecha Poznań podczas Enea Lech Cup 2021:

9:00 – Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
10:00 – Lech Poznań – Slavia Praga
11:00 – Lech Poznań – Sporting Lizbona
12:00 – Lech Poznań – Szachtar Donieck
13:55 – Lech Poznań – KRC Genk
16:15 – Lech Poznań – FC Porto
16:55 – Lech Poznań – Pogoń Szczecin

Poprzedni zwycięzcy Lech Cup:

2020 – (brak turnieju)
2019 – Red Bull Lipsk
2018 – Slavia Praga
2017 – Lech Poznań
2016 – Bayern Monachium
2015 – Hertha Berlin
2014 – Hertha Berlin
2013 – Hertha Berlin
2012 – Dinamo Zagrzeb
2011 – FC Barcelona
2010 – Hertha Berlin
2009 – Hamburger SV
2008 – Slavia Praga
2007 – Slavia Praga

Lech Poznań podczas poprzednich edycji Lech Cup:

2020 – (brak turnieju)
2019 – 3. miejsce
2018 – 3. miejsce
2017 – 1. miejsce
2016 – 7. miejsce
2015 – 6. miejsce
2014 – 7. miejsce
2013 – 3. miejsce
2012 – 10. miejsce
2011 – 5. miejsce
2010 – 10. miejsce
2009 – 7. miejsce
2008 – 1. miejsce w grupie B
2007 – Lech I Poznań 11. miejsce, Lech II Poznań 15. miejsce

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

8 komentarzy

 1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Super sprawa, że w tym wieku nasi młodzi piłkarze mogą rywalizować z takimi drużynami. Dla wielu z nich to spełnienie jednego z marzeń. I jak to w życiu, jedni coś osiągną inni niestety nie. Żeby po takim turnieju „urodził się” chociaż jeden nasz wychowanek, który będzie w przyszłości zachwycał nas swoją grą dla Lecha. Tego wszystkim życzę.

  • Pawelinho pisze:

   I ci drudzy będą ekspertami od futbolu w internecie, a tak na serio ja np ze względów zdrowotnych nie mogłem mimo iż było to jedno z dwóch marzeń z dzieciństwa piłkarzem nie zostałem, ale pisałem artykuły w tym temacie dla dwóch stron to raz, a drugie marzenie jest w realizacji w bliżej nieokreślonym czasie. Także zawsze nawet jeśli piłkarzem się nie zostanie to jakąś alternatywę trzeba sobie znaleźć, a futbol to jest w tak młodym wieku ogromny nakład finansowy i też nie każdego stać na to, aby w to dalej brnąć jeśli nie ma się na to kasy (wiem jak znajomi próbowali w to brnąć).

   • Przemo33 pisze:

    @Pawelinho
    Z powodów zdrowotnych nie udało Ci się spełnić marzenia, by zostać piłkarzem? Przykro mi, tym bardziej współczuję, że zdecydowało o tym zdrowie, które jest najważniejsze. Pech. Ale zawsze ta miłość do piłki zostaje, można czy wejść na tą stronę i interesować się losem swojego klubu, czy oglądać mecze czy to na żywo, czy w telewizji albo po prostu grać amatorsko w jakimś klubie lub kopać w piłkę ze znajomymi. Jedno marzenie Ci się nie spełniło, ale oby drugie już tak, bo w porządku gość jesteś (nie znam osobiście, ale zwykle mądrze piszesz, to nie podlizywanie się, tylko mówię szczerze).

   • Pawelinho pisze:

    Przemo33

    Dokładnie pasja zawsze zostaje dlatego jak plan A nie wypali to zawsze trzeba mieć plan B na życie, a jak plan B nie wypali to w zanadrzu należy posiadać plac C i tak dalej aż do Z. Ja niestety nawet jakbym chciał teraz pokopać amatorsko to już raz nie te lata (rocznik 86), a dwa oba kolana są już do niczego, ale zawsze staram się patrzeć pozytywnie bo np inni mają gorzej, a moje życie jak tak patrze z perspektywy lat wcale takie najgorsze nie jest. Tak czasami musi po prostu być.

    Z tego co widzę mamy bardzo zbliżone poglądy w Lechowych kwestiach. Także dziękuje za miłe słowa i wzajemnie.

   • Przemo33 pisze:

    @Pawelinho
    Podoba mi się takie podejście do życia. Również dziękuję za miłe słowa.
    Pozdrawiam.

 2. Przemo33 pisze:

  Super sprawa, że w tym roku turniej Lech Cup znów się odbędzie i fajnie, że będą transmisje na Youtube. Wypada tylko życzyć powodzenia młodym piłkarzom i oby dali z siebie wszystko i zajęli jak najwyższe miejsce.
  Tak z ciekawości – powstanie kiedyś może artykuł o młodych graczach, którzy brali udział w barwach Lecha w tym turnieju i którzy z nich zrobili czy u nas, czy w innych klubach karierę?

Dodaj komentarz