Żuraw wpadł pod pociąg. Zagłębie – Lech 2:3

O godzinie 17:30 na stadionie Zagłębia mieszczącym się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98 w Lubinie, początek meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Zagłębie – Lech (05.12.2021)

null W 67 meczach z Zagłębiem na 2 frontach tylko 8 razy nie było goli (4 razy w Lubinie)
null 7 kolejnych meczów z Zagłębiem bez wygranej (3 remisy, 4 porażki, w 6 spotkaniach Lech strzelał gola)
null Lech ostatni raz wygrał z Zagłębiem 20 kwietnia 2018 roku (1:0 w Lubinie)
null Zagłębie ma serię 4 kolejnych porażek (3 ligowych), Lech wygrał 3 ostatnie mecze (2 w lidze) bez straty gola
null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Jesper Karlstrom

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko zwycięstwo, czas na pierwszą ligową wygraną na wyjeździe od 17 października.
2 min. – Początek meczu a jeden ze stoperów Zagłębia już dostał kartkę.
3 min. – null Hładun ratuje Zagłębie po strzale głową Salamona! Wcześniej lechici wykonywali rzut wolny.
4 min. – Ostry początek meczu. Amaral i Salamon już ucierpieli.
7 min. – Amaral po strzale z daleka lewą nogą wywalczył korner. Na razie pełna dominacja poznaniaków.
8 min. – GOOOOOOOOOOOL!! 1:0! Bardzo dobra wrzutka Douglasa z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Milić i strzelił swoją 2 bramkę w 2 kolejnym meczu ligowym!

null Milić
null Douglas

9 min. – Zagłębie błyskawicznie chciało odpowiedzieć. Dobra interwencja Czerwińskiego, po chwili niecelnie uderzył jeszcze Simić.
11 min. – null Bardzo dobre liczby Milicia w tym sezonie – 2 bramki, 2 asysty. A przecież to stoper.
14 min. – Lech cały czas przeważa w tym meczu. Druga bramka już definitywnie zakończyłaby to spotkanie.
14 min. – GOOOOOOOOOOOLLLL 2:0! Świetna akcja Ba Loua z Czerwińskim na prawej stronie, na 15 metrze rywalami pokręcił Amaral i strzałem po rykoszecie podwyższył prowadzenie! po meczu!

null Amaral
null bez asysty

null 16 – 30 minuta

18 min. – Zagłębie nie wie, co się dzieje. Prosta strata, kontra Ishaka, Szwed wywalczył rzut rożny.
21 min. – Jeśli Lech nie zwolni tempa, to możliwy jest pogrom.
24 min. – null Następna efektowna akcja, Douglas wypuścił Karlstroma, ten dośrodkował prosto do Ba Loua, który uderzając z powietrza obił poprzeczkę!
27 min. – Zagłębie wciąż nie wie, co się tu wyrabia. Uderzał Karlstrom, po chwili wrzucał Ba Loua. W polu karnym było aż kilku lechitów, brakowało naprawdę niewiele.
28 min. – Efektowne uderzenie Murawskiego z daleka. Piłka trafiła w boczną siatkę.
30 min. – null Bardzo dobre 30 minut w wykonaniu Lecha, powinno być już 3:0-4:0. Poznaniacy w końcu są groźni nie tylko między 51 a 60 minutą jak ostatnio.

null 31 – 45 minuta

34 min. – Następna efektowna akcja Karlstroma z Ba Loua. Iworyjczyk zakręcił równie efektownego rogala, ale strzał był niecelny. Szkoda.
36 min. – Lech kasuje akcje Zagłębia już w okolicach środkowej strefy boiska, przez co lubinianie są bezradni. Lechici są zbyt szybcy, zbyt zdecydowani w grze. Są zbyt dobrzy.
37 min. – null Słupek! Kruk mógł strzelić samobója. Zagłębie ma już dość Lecha, dość gry w tym meczu.
37 min. – Następny strzał Murawskiego, piłka w rękach Hładuna.
40 min. – Tym razem na bramkę uderzył Kamiński, futbolówka po jego uderzeniu minęła lewy słupek bramki Hładuna.
40 min. – Dziś nawet Ba Loua błyszczy w obronie. Lechowi wychodzi dosłownie wszystko, po 7 kolejnych meczach z Zagłębiem bez wygranej na pewno zakończymy fatalną serię.
42 min. – null Maciej Skorża ostatni raz wygrał w Lubinie równo 10 lat temu – 5 grudnia 2011 roku (4:0).
45 min. – Do przerwy 2:0. Najniższy wymiar kary dla „Miedziowych”.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Tiba za Murawskiego.
47 min. – Już było groźnie po akcji Kamińskiego. Strzał Ishaka został przyblokowany.
48 min. – Dobra interwencja Tiby w defensywie.
49 min. – null Ehhh. Już tylko 2:1 dla Lecha. Rzut rożny, źle pilnowany przez Milicia był Kruk, który po koźle pokonał Bednarka.
50 min. – null Zbliża się 51 minuta. Między nią a 60 minutą Lech zdobył już 11 goli (10 w lidze).
51 min. – Powinno być 5:0-6:1 a nagle zrobiło się tylko 2:1 po 1 straconym golu w tym sezonie po rzucie rożnym.
53 min. – GOOOOOOOOOOOL! 3:1! Piękne crossowe zagranie Ba Loua, wrzutkę głową zamknął Kamiński!

null Kamiński
null Ba Loua

55 min. – null Teraz Lech w złotym okresie (51-60 minuta) ma już w tym sezonie 12 strzelonych goli (11 lidze).
56 min. – null Efektowna akcja środkiem, Kamiński podał na prawą stronę do Amarala, ten przeożył rywala, ale trafił tylko w boczną siatę!
56 min. – Tym razem uderzał Kamiński, też trafił w boczną siatkę.
58 min. – A teraz ochotę na 10 gola w sezonie miał Ishak, który niestety nie trafił w światło bramki.
60 min. – null I Zagłębie znów z niczego strzela gola wykorzystując nasz błąd po kolejnym rzucie rożnym. Fatalny błąd Bednarka, który źle wyszedł do piłki, podczas zamieszania najprzytomniej w polu karnym zachował się Simić. Powinien być pogrom a jest tylko 3:2.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Zivec… piłka minęła nieznacznie lewy słupek bramki Bednarka. Obudźmy się, bo zamiast 6:0 jest tylko 3:2.
65 min. – null Mecz zatrzymany przez dym z piro.
66 min. – Gramy dalej. Zagłębie atakuje.
69 min. – Lech stracił impet. Niestety sam na własne życzenie doprowadził do nerwów.
70 min. – null Kartka dla Ba Loua. Jeszcze bez rzut wolny dla Zagłębia.
74 min. – W końcu Lech trochę się obudził. Był rzut rożny, była też wrzutka Karlstroma.
74 min. – null Dziwne zmiany. Kvekveskiri za Amarala, Skóraś za Ba Loua.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Kartka dla Tiby.
79 min. – Kolejne już dośrodkowanie Karlstroma tylko tym razem piłkę stracił Tiba. Po chwili kolejną akcję popsuł Ishak.
81 min. – null NIEEE! Jak to nie wpadło?! Skóraś zrobił na prawej stronie wszystko to, co powinien zrobić skrzydłowy. Później Ishak obrócił się z piłką i z kilku metrów trafił tylko w poprzeczkę!
83 min. – Tylko nieskuteczność sprawia, że to spotkanie nie jest jeszcze zamknięte. Oby te niewykorzystane szanse nie zemściły się.
85 min. – Lech znów zaczął dominować.
85 min. – Tym razem Kamiński nie trafił w światło bramki po podaniu Czerwińskiego z prawej strony.
87 min. – Jeśli to się skończy remisem, poznaniacy się skompromitują. Sami strzelili dziś wszystkie gole, dawno nie broniliśmy tak źle przy stałych fragmentach gry.
90 min. – null Sobiech za Ishaka.
90 min. – Jeszcze aż 5 minut.
90+2 min. – null Tiba, Kamiński znów Tiba, pada gol i… spalony. Nie ma bramki.
90+3 min. – null Ramirez za Kamińskiego.
90+4 min. – Indywidualna akcja Ramireza, płaskie uderzenie łapie Hładun.
90+6 min. – Przez te zmiany sędzia doliczył trochę więcej.
90+6 min. – Ufff. Koniec, 3:2. Wszystkie passy przełamane, jednak druga połowa była niesmaczna.

null null 17. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 5 grudnia, godz. 17:30
null KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 2:3 (0:2)

null Bramki: 48.Kruk 60.Simić – 8.Milić 14.Amaral 53.Kamiński

null Asysty: 1:0 – Douglas 2:0 – bez asysty 3:1 – Ba Loua

null Żółte kartki: Kruk – Ba Loua, Tiba

null Widzów: ok. 5500

null Sędzia: Kos (Gdańsk)

null Sędzia techniczny: Tarnowski

null Sędziowie boczni: Bohonos, Heinig

null Sędziowie VAR: Dobrynin, Winkler

null Zagłębie: Hładun – Wójcicki, Kruk, Simić – Chodyna (87.Kłudka), Żubrowski, Łakomy (87.Pakulski), Poręba (58.Starzyński), Zivec – Szysz, Ratajczyk (87.Daniel).

null Rezerwowi: Weirauch, Kłudka, Lepczyński, Pakulski, Starzyński, Dudziński, Pieńko, Zajic, Daniel.

null Lech: Bednarek – Czerwiński, Salamon, Milić, Douglas – Karlstrom, Murawski (46.Tiba) – Ba Loua (74.Skóraś), Amaral (74.Kvekveskiri), Kamiński (90+3.Ramirez) – Ishak (90.Sobiech).

null Rezerwowi: Mrozek, Pereira, Skrzypczak, Marchwiński, Kvekveskiri, Tiba, Skóraś, Ramirez, Sobiech.