Cały czas trwa zbiórka na leczenie piłkarza Lecha

Już od tygodnia trwa zbiórka funduszy na leczenie ciężko chorego piłkarza Lecha Poznań. Wojciech Onsorge ma nowotwór złośliwy płata ciemieniowego i cały czas potrzebuje pieniędzy na leczenie oraz późniejszą rehabilitację. W pomoc włączyło się już wielu kibiców Kolejorza, a także piłkarzy.Pierwszy raz o sprawie i problemach zdrowotnych piłkarza rezerw Kolejorza pisaliśmy 30 listopada -> TUTAJ. Od tamtej pory zbiórka pieniędzy na leczenie Wojciecha Onsorge mocno przyspieszyła, dotąd na leczenie nieoperacyjnego guza mózgu zebrano prawie 325 tysięcy złotych (stan na 7 grudnia, na godzinę 15:20). Przez zbiórkę na portalu siepomaga.pl pomogło już dokładnie 7231 osób.

>> Zbiórka dla Wojciecha Onsorge

Poza Lechem i kibicami do pomocy Wojciechowi Onsorge dołączyło wielu piłkarzy nie tylko Kolejorza. Pomóc postanowił m.in. obecny zawodnik Lecha Poznań, Pedro Rebocho czy paru wychowanków naszego klubu, którzy wystawili na aukcję swoje koszulki, które można licytować -> TUTAJ. Dzięki charytatywnej akcji Ekstraklasy SA pod nazwą #EkstraPomoc ciężko choremu obrońcy rezerw Lecha Poznań pomogą także kluby PKO Ekstraklasy (więcej na ten temat -> TUTAJ).

Na leczenie nowotworu złośliwego płata ciemieniowego potrzeba nawet 1,5 miliona złotych. Wkrótce Wojciech Onsorge rozpocznie protonoterapię w Czechach, później ma się udać na immunoterapię w USA. Wojciech Onsorge urodził się w 1994 roku w Poznaniu. Pierwsze kroki w futbolu stawiał w szkółce klubu 1920 Mosina, później grał w Warcie Poznań, Elanie Toruń, Polonii Środa Wielkopolska a od zeszłej zimy jest zawodnikiem rezerw Lecha. Środkowy obrońca po raz ostatni pojawił się na boisku w połowie kwietnia. Mimo postępującego niedowładu ręki 27-latek wciąż stara się być aktywny trenując dzieci w szkółce piłkarskiej.

>> Zbiórka dla Wojciecha Onsorge

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <