Puchar Ramireza

Lech Poznań to jedyny ćwierćfinalista Pucharu Polski 2021/2022, który w tej edycji pucharu krajowego nie stracił jeszcze gola. Równie dobrze jak obrona Kolejorza spisuje się Dani Ramirez będący gwiazdą całych trwających rozgrywek.

Najlepszym zawodnikiem naszej ligi jest na razie Joao Amaral (8 goli i 5 asyst), który przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej PKO Ekstraklasy. W cieniu Portugalczyka znajduje się Dani Ramirez, który błyszczy za to w Pucharze Polski zasługując na wzniesienie tego trofeum zaraz po kapitanie drużyny (jeśli oczywiście Kolejorz zdoła je wiosną wywalczyć).

Dani Ramirez podczas jesiennej części Pucharu Polski miał udział przy 8 z 9 goli strzelonych przez Kolejorza. Wszystko zaczęło się już w pierwszym meczu z I-ligową Skrą Częstochowa wygranym 3:0. W 18 minucie Artur Sobiech zdobył swoją premierową bramkę w niebiesko-białych barwach, tego gola nie byłoby, gdyby nie indywidualna akcja Daniego Ramireza i prostopadłe podanie. W 57 minucie przy trafieniu na 2:0 lewonożny pomocnik zaliczył już asystę wrzucając piłkę prosto na głowę Barrego Douglasa. W 85 minucie również premierową bramkę dla seniorskiego Lecha strzelił Antoni Kozubal dobijając wówczas strzał Daniego Ramireza, który trafił w słupek.

Dani Ramirez w meczu ze Skrą miał asystę i udział przy 2 innych golach

W 1/16 finału w rywalizacji z II-ligową Unią hiszpański rozgrywający zanotował trafienie i asystę rozbijając rywala w pojedynkę. Dani Ramirez najpierw mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu w Skierniewicach, kilkanaście minut później zaliczył asystę przy samobójczym golu zawodnika Unii. Na 1 bramce, 2 asystach i udziale przy 2 innych golach nie zakończył się pucharowy popis Daniego Ramireza.

W Krakowie bramka na 1:0 padła po tym jak mocny strzał oddał właśnie Ramirez, bramkarz obronił to uderzenie parując piłkę prosto pod nogi Filipa Marchwińskiego. Przy golu Artura Sobiecha na 2:0 asystę zanotował już Dani Ramirez biorący jeszcze udział w akcji po której zrobiło się 3:0. To Hiszpan podał piłkę do Niki Kvekveskiriego, który trafił w poprzeczkę, a jego strzał dobił Alan Czerwiński. W rywalizacji z II-ligową Garbarnią jedynie gol na 4:0 autorstwa Radosława Murawskiego nie padł przy udziale Daniego Ramireza.

29-letni pomocnik Kolejorza w tej edycji Pucharu Polski strzelił już 1 gola, zanotował 3 asysty i miał spory udział przy 4 innych bramkach. Dani Ramirez w rozgrywkach PKO Ekstraklasy 2021/2022 zanotował dotąd jedynie 385 minut w 16 spotkaniach. Puchar Polski to już turniej Hiszpana, który jesienią miał udział przy 8 z 9 bramek po rozegraniu łącznie 234 minut na 270 możliwych.