Coraz więcej wyróżnień

W ostatnich trzech meczach ligowych przebłyski mieli zawodnicy, którzy dotąd nie byli wyróżniani przez Ekstraklasę SA. W trwającym sezonie już 12 różnych piłkarzy znalazło się w jedenastce weekendu po konkretnej kolejce, dwóch zawodników Lecha Poznań powalczy nawet o miano najlepszego gracza całych rozgrywek 2021/2022.Po dwóch kolejnych remisach wygraną nad Piastem Gliwice 1:0 dał nam portugalski duet. Wtedy Joel Pereira asystował przy golu Joao Amarala, dwaj Portugalczycy po 15. kolejce znaleźli się w najlepszej jedenastce według Ekstraklasy SA. Dla Pereiry było to pierwsze wyróżnienie w tych rozgrywkach, dla Amarala już czwarte. Jeden z czterech Lechowych Portugalczyków goni więc Jakuba Kamińskiego, który ostatni raz był wyróżniony po 12. kolejce.

Bardzo dobrze w Derbach Poznania spisał się Filip Bednarek. Nasz bramkarz w meczu z Wartą przy stanie 0:0 wybronił aż trzy groźne strzały w tym dwa w tej samej akcji. Już w końcówce spotkania golkiper Kolejorza popisał się kolejną interwencją dzięki której Lech zagrał na zero z tyłu. Ekstraklasa SA wyróżniła Filipa Bednarka umieszczając go w jedenastce 16. kolejki.

Po ostatnim weekendzie wyróżniony został także Alan Czerwiński. Prawy obrońca dość niespodziewanie pojawił się w pierwszym składzie, przeciwko swojemu byłemu klubowi Zagłębiu Lubin rozegrał bardzo przyzwoite zawody notując asystę drugiego stopnia przy trafieniu Joao Amarala na 2:0.

Wspomniany Alan Czerwiński po 17. kolejce został już 12 piłkarzem Lecha Poznań wyróżnionym przez Ekstraklasę SA w trwającym sezonie 2021/2022. Wspominając wyróżnienia nie można również zapomnieć o tytułach dla Macieja Skorży (trener sierpnia i października), a także dla Jakuba Kamińskiego (młodzieżowiec lipca i października, piłkarz października).Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2021/2022:

5 – Kamiński (po 2, 3, 7, 10 i 12. kolejce)
4 – Amaral (po 5, 8, 10 i 15. kolejce)
2 – Ishak (po 8 i 10. kolejce)
2 – Salamon (po 3 i 12. kolejce)
2 – Satka (po 5 i 11. kolejce)
2 – Rebocho (po 8 i 11. kolejce)
1 – Van der Hart (po 4. kolejce)
1 – Douglas (po 4. kolejce)
1 – Ba Loua (po 8. kolejce)
1 – Pereira (po 15. kolejce)
1 – Bednarek (po 16. kolejce)
1 – Czerwiński (po 17. kolejce)

Kamiński (młodzieżowiec lipca i października, piłkarz października)
Skorża (trener sierpnia i października)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Pawel68 pisze:

    Z tego co czytam nic nie wynika żeby Klub zawodowy miał zatrudnić bramkarza w okienku zimowym?No cóż może ktoś w niego trafi lub nie podczas strzału?Po co pytać?Loteria kto zostanie MP 2022?No nie wszystko już jasne pardon przecież śle
    dzie mają switlicę najlepszego bramkarza eklapy….?

Dodaj komentarz