Znana koszulka na 19 marca

W czwartek, 9 grudnia Lech Poznań zaprezentował okazjonalną koszulkę na 100. urodziny Kolejorza. W specjalnych trykotach nasi zawodnicy zagrają dokładnie 19 marca 2022 roku z Jagiellonią Białystok przy Bułgarskiej.Jasnoniebieski kolor, kołnierzyk i biały poziomy pas nawiązuje do początku lat 70-tych poprzedniego wieku. W 1972 roku po meczu z Zawiszą Bydgoszcz, który obejrzało 60 tysięcy ludzi Lech Poznań powrócił do Ekstraklasy, a w sezonie 1972/1973 grając na obiekcie Warty Poznań notował wielotysięczne frekwencje, o czym akurat niedawno pisaliśmy. Z kolei duży, dobrze rzucający się w oczy napis „LECH” to już nawiązanie do pierwszego Mistrzostwa Polski wywalczonego przez Kolejorza w 1983 roku.

W zaprezentowanych dziś okolicznościowych koszulkach Lech Poznań w sobotę, 19 marca 2022 roku zagra u siebie z Jagiellonią Białystok. Mecz z klubem Podlasia w ramach PKO Ekstraklasy 2021/2022 odbędzie się dokładnie w dniu rejestracji dzisiejszego Kolejorza, którego historia sięga 1920 roku.

Lech Poznań postanowił sprzedać dokładnie 1922 koszulki powstałe na 100. rocznicę klubu. Okazjonalne trykoty w bardzo wysokiej cenie aż 379,90 zł można już zamówić w e-sklepie Lecha Poznań, a także w stacjonarnych sklepach klubu mieszczących się na Bułgarskiej pod IV trybuną, w galerii Avenida, Pestka, Posnania i Panorama. Możliwa jest też personalizacja koszulki, która wtedy będzie jeszcze droższa lub zakup koszulki dla dziecka za 329,90 zł.

Limitowane stroje retro na dzień obchodów 100. rocznicy Lecha Poznań nie zawierają loga sponsora STS, są za to zaopatrzone w herb klubu na 100-lecie. Koszulki wyprodukował sponsor techniczny, firma Macron z Włoch. Warto przypomnieć, że w 22 ostatnich meczach Lecha z Jagiellonią poznaniacy wygrali tylko 5 razy. W 6 spotkaniach zremisowali i ponieśli aż 11 porażek. W 2021 roku przegrali oba starcia z Jagą.Trykot w którym Lech Poznań dnia 19 marca 2022 roku zagra u siebie z Jagiellonią Białystok:

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

11 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Pojebani z tymi cenami. Klimczak znalazl sobie nowy sposob dymania kibicow na 100-lecie

 2. MARCINzKALISZA pisze:

  Mi się podoba! Fajnie byłoby gdybyśmy grali w tych koszulkach od 19 marca już do końca sezonu i to bez loga STS-u, ale to nie możliwe.

 3. John pisze:

  Tylko 1922 sztuki,drogo,ale rozejdą się jak świeże bułeczki.

 4. olos777 pisze:

  Dlaczego tylko 1922?Spokojnie im zejdzie grubo kilka razy tyle!!!

 5. Didavi pisze:

  Koszulka ładna, choć chora cena. Nie chodziłbym w niej na mecze, to raczej symbol. Kupić, schować albo wyeksponować gdzieś w domu. Na specjalną okazję. To, że jest ich tylko 1922 mnie nie dziwi, liczy się wyjątkowość. Bardzo fajnie, że powstawała, że nawiązuje do stylu retro, a jednocześnie widać w niej nowoczesność.

 6. Wamp pisze:

  Za taką cenę to Ishak w zestawie chyba

 7. stary pisze:

  Brawo ,kupię wnukowi niech się przywiązuje do tradycji.

 8. Ostu pisze:

  „Kupię cztery zestawy z zawartością…”

 9. inowroclawianin pisze:

  Koszulka piękna, byłem obejrzeć w Avenidzie wczoraj. W takich powinni grać w tym sezonie, a nie w tej w której grają. Cena tragedia, zupełnie jak ten cały zarząd. Kusi by kupić, ale poraża.

  • Kibic z Bydgoszczy pisze:

   Cena kosmos ale dzisiaj przyszła i naprawdę jest fantastyczna, bo przede wszystkim bez reklam i na pierwszym miejscu jest LECH. A zwykła koszulka meczowa 100 zł tańsza. Może i nie ma tutaj srebrnej gwiazdki za 7 tytułów mistrza Polski ale czego można się spodziewać po zarządzie, dla nich to nie jest najważniejsze, a raczej bez znaczenia.