Etap jak ze snu

W IV etapie rundy jesiennej (okres po listopadowej przerwie na kadrę aż do końca roku) zespół Lecha Poznań obronił pozycję lidera PKO Ekstraklasy 2021/2022 i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski. Kolejorz zrealizował zatem swój cel i jeszcze powiększył przewagę nad goniącymi go ekipami, przez co z ostatniego okresu kibice mogą być bardzo zadowoleni.

Lech Poznań zajmując 1. miejsce przed wrześniową przerwą na kadrę miał 3 oczka przewagi nad wiceliderem. Przed październikową przerwą na mecze reprezentacji narodowych miał 2 punkty przewagi nad dwoma wiceliderami, a będąc liderem w czasie listopadowej przerwy na kadrę nie miał już żadnej przewagi. Teraz na koniec rundy jesiennej pierwszy Lech Poznań prowadzący od początku sierpnia (po 16 kolejkach z rzędu) ma 4 oczka więcej od drugiej drużyny, zatem miniony IV etap jesieni mimo 2 porażki w sezonie był niemal idealny.

Lech Poznań w 6 meczach na 2 frontach po listopadowej przerwie na kadrę zanotował bilans 5-0-1, gole: 13:5. Grą może nie zachwycał, ale punktowaniem już tak, w 5 ligowych spotkaniach ugrał aż 12 oczek a to o aż 8 punktów więcej od Lechii, 3 punkty więcej od Rakowa i 1 oczko więcej od Pogoni. Tym samym mimo porażki z Radomiakiem poznaniacy odskoczyli od najgroźniejszych rywali, na dodatek częstochowianie rozegrali jedno spotkanie więcej.

IV część rundy (czas po listopadowej przerwie na kadrę do końca jesieni) można nazwać etapem jak ze snu. Lech Poznań pewnie awansował do 1/4 finału Pucharu Polski, utrzymał fotel lidera w PKO Ekstraklasie i jeszcze powiększył przewagę nad drużynami, które przez całą jesień naciskały na Kolejorza. Podopieczni Macieja Skorży po listopadowej przerwie na kadrę nie grali już efektownej piłki, nie strzelali bardzo dużo goli, więcej bramek zaczęli tracić, ale punktowali bardzo dobrze kończąc jesień 2021 z niespodziewanie dużym dorobkiem punktowym.

I etap jesieni w lidze: 4-2-0, 11:3 (14 punktów w 6 meczach)
II etap jesieni w lidze: 2-1-1, 11:3 (7 punktów w 4 meczach)
III etap jesieni w lidze: 2-2-0, 6:2 (8 punktów w 4 meczach)
IV etap jesieni w lidze: 4-0-1, 9:5 (12 punktów w 5 meczach)

19.12, Lech – Górnik 2:1

W IV etapie jesieni najefektywniejsi w Lechu byli Antonio Milić (aż 3 gole) i Joel Pereira, który przy Bułgarskiej w 3 meczach z Piastem, Wartą i Górnikiem zaliczył asystę. Do siatki trafiało aż 9 różnych zawodników. Łącznie 13 goli padło po 8 asystach 6 różnych piłkarzy.