Dogrywka: Lech – Górnik 2:1

Mecz z Górnikiem Zabrze należał do najciekawszych, najbardziej emocjonujących spotkań w sezonie 2021/2022. Statystyki strzałów mocno zaciemniają obraz tego meczu, w którym Kolejorz wcale nie miał miażdżącej przewagi, za to miał problemy z kontrolą boiskowych wydarzeń w drugiej połowie. Na szczęście Lechowi wreszcie dopisało trochę szczęścia, poznaniacy walką do samego końca wyszarpali 3 punkty kończąc bardzo udaną rundę w doskonałych nastrojach.

Najgorszy okres w meczu: 76-90 min.
Uwagi: 5 strzałów i 96% celnych podań Kvekveskiriego, tylko 1 wygrany pojedynek przez Skórasia, zwycięstwo Lecha 2:1 mimo przegrywania 0:1, 4 kluczowe zagrania Karlstroma, 20 strzałów oddanych przez Lecha (wynik powyżej jesiennej średniej), aż 5 kilometrów pokonanych więcej od Górnika mimo wyższego posiadania piłki

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Karlstrom
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Skóraś
Ocena pracy trenera (1-6): 4
Poziom meczu (1-6): 4
Ocena pracy sędziego (1-6): 4

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira (90+7.Czerwiński), Salamon, Milić, Douglas – Karlstrom, Kvekveskiri (81.Tiba) – Skóraś (72.Ba Loua), Amaral (81.Ramirez), Kamiński (90+7.Marchwiński) – Ishak.

1-3-5-2

Bielica – Wiśniewski, Janicki (10.Szymański), Gryszkiewicz – Dadok, Mvondo, Kubica (90+11.Stalmach), Nowak (84.Cholewiak), Janża – Jimenez, Podolski (90+11.Sanogo).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

36 minuta – Po powrocie z urlopów sztab szkoleniowy na pewno przenalizuje z piłkarzami sytuację z 36 minuty. Górnik rozklepał lechitów po prawej stronie, Douglas dobrze przykrył Dadoka, ale nie spodziewał się podania piętką do Nowaka. Niestety w tej sytuacji Kamiński i Karlstrom źle interweniowali w defensywie, za późno ruszyli za aktywnym w tej akcji Nowakiem, który z piłką przy nodze łatwo wszedł w nasze pole, po czym wyłożył piłkę Jimenezowi. Zagranie Nowaka mógł powstrzymać Milić, ale też był spóźniony, mimo liczebnej przewagi w polu karnym poznaniacy łatwo stracili gola, którego można by uniknąć, gdyby lepiej ustawili się jeszcze Kvekveskiri a przede wszystkim Pereira, który powinien lepiej przykryć Jimeneza. Poznaniacy w 36 minucie popełnili szereg błędów, najpierw zabrakło asekuracji Douglasa, później lepszego krycia w polu karnym.