Jubileuszowy rok znaków zapytania

Cel Lecha Poznań na 2022 rok jest jasny. To trofeum i tylko puchar najlepiej za Mistrzostwo Polski pozwoli nazwać go dobrym już w maju. Czy Kolejorz za kilka miesięcy w końcu będzie świętował? To raptem jedno z ważnych pytań na rok stulecia klubu.Lechowych znaków zapytania na starcie jubileuszowego roku jest bardzo wiele. W Nowy Rok wyszczególniamy 10 pytań wysuwających się na pierwszy plan. Pierwsze odpowiedzi na kilka ważnych pytań dotyczących przyszłości Kolejorza w 2022 roku otrzymamy już w marcu.

1) Czy Lech będzie pierwszy po lutowo-marcowych zmaganiach?

Na napierze najcięższy terminarz wiosną 2022 mamy zaraz na jej starcie. W pierwszych 5 spotkaniach na 2 frontach Lech aż 4 razy zagra na wyjazdach, w marcu poznaniacy rozegrają 3 ligowe mecze w tym 2 z bardzo niewygodnymi rywalami. Czy Lech będzie pierwszy po lutowo-marcowych zmaganiach? Jeśli tak, to tytuł Mistrza Polski stanie się jeszcze bardziej prawdopodobny.

06.02, Cracovia – Lech (17:30)
12.02, Lech – Termalica
19.02, Lechia – Lech
26.02, Pogoń – Lech
02.03, Piast/Górnik – Lech (1/4 PP)
05.03, Lech – Raków
12.03, Wisła – Lech
19.03, Lech – Jagiellonia

2) Czy Lech w końcu coś zdobędzie?

To jedno z najważniejszych pytań, które kibice zadają sobie od dawna. Odpowiedź poznamy 2 maja lub 21/22 maja. Od zdobycia Pucharu Polski po 13 latach lub od wywalczenia Mistrzostwa Polski po 7 latach zależy postrzeganie całego 2022 roku, w jubileuszowym sezonie cel jest tylko jeden i musi zostać zrealizowany jeśli kibice mają być zadowoleni.

Feta 2015 na Placu Mickiewicza
null

3) Z kim latem pożegna się Lech?

Mickey van der Hart? Filip Bednarek? Pedro Tiba? co z nimi? Tym piłkarzom latem kończą się umowy, już w trakcie rundy wiosennej będzie trzeba zdecydować, co z nimi zrobić. Na przykład w przypadku Tiby władze mogą automatycznie przedłużyć kontrakt o rok, jednak Portugalczyk musi dać wiosną więcej sportowych argumentów, żeby sportowo jego pozostanie było dla Kolejorza opłacalne. Czy teraz zostawilibyście Tibę?

4) Kogo Lech straci latem?

Latem na pewno odejdzie Jakub Kamiński. Już teraz ciasno Lubomirowi Satce, ale Lech zimą nie chce go puścić. Dani Ramirez? Hiszpan może nie chcieć być tylko rezerwowym. Odejście latem np. Jespera Karlstroma czy Mikaela Ishaka aż ciężko byłoby sobie wyobrazić.

Jakub Kamiński w nowym sezonie nie będzie grał w Lechu
null

5) Czy Lech znów zagra w fazie grupowej europejskich pucharów?

Tytuł Mistrza Polski mocno zwiększyłby szanse na fazę grupową europejskich pucharów. Przejście I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, w której Lech niestety nie będzie rozstawiony, dałoby już udział w ostatniej IV fazie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. W tej rundzie rywal poznaniaków nie byłby jakoś bardzo wymagający. W przypadku wywalczenia tytułu kibice jak najbardziej mogą marzyć o fazie grupowej co najmniej Ligi Konferencji UEFA.

6) Czy Lech uniknie jesiennego kryzysu?

W minionej rundzie Lech po 13 latach uniknął corocznego jesiennego kryzysu. Jak będzie w 2022 roku? To zależy od letnich transferów i tego, czy poznaniacy awansują do fazy grupowej europejskich pucharów. Gra co 3-4 dni wymaga bardzo dobrego przygotowania, za rok 1 stycznia 2023 będzie już wiadomo, czy władze wyciągnęły wnioski z 2015 i 2020 roku.

7) Kto będzie nowym młodzieżowcem?

To bardzo ważne pytanie. Latem w Kolejorzu nie będzie już Jakuba Kamińskiego, kto więc będzie obowiązkowym młodzieżowcem? Krzysztof Bąkowski? Antoni Kozubal? Jakub Antczak? Filip Wilak? a może jeszcze ktoś inny? Na razie nie widać nikogo, kto mógłby zastąpić „Kamyka” i nie osłabiłby zespołu. W nowym sezonie młodzieżowcem będzie zawodnik z rocznika 2001 lub młodszy.

Jeden z kandydatów na młodzieżowca w nowym sezonie – Antoni Kozubal
null

8) Kto straci formę? kto ją utrzyma? kto rozbłyśnie?

Czy Mikael Ishak 3 rok z rzędu będzie najlepszym strzelcem Lecha? czy Joao Amaral po podpisaniu nowej umowy nadal będzie grał tak samo dobrze? Czy Adriel Ba Loua odpali wiosną? kto w 2022 roku zgaśnie jak w ostatnich miesiącach Filip Marchwiński a kto rozbłyśnie jak ostatnio Jesper Karlstrom? Pytań dotyczących poszczególnych piłkarzy jest wiele. Już w lutym i w marcu poznamy odpowiedzi na parę tego typu zapytań.

9) Lech nie zmieni znów koncepcji?

To okaże się już latem. W tej chwili zarząd jest nastawiony na osiągnięcie sukcesu na 100-lecie, ale co dalej? Klub musi na siebie zarabiać, a żeby tak było zmuszony jest nadal promować i stawiać na młodzież. Czy w nowym sezonie 2022/2023 w składzie Lecha znów pojawi się paru wychowanków jak jesienią 2019 roku? W końcu po coś te słynne centrum i symulator powstaje, zatem niewykluczony jest powrót do starych koncepcji, które nie dały kibicom radości. W czerwcu po transferach okaże się, w jakim kierunku pójdzie Lech.

10) Jaki będzie to rok?

Na to pytanie łatwo będzie odpowiedzieć. Wystarczy w maju wreszcie coś zdobyć, a wtedy rok 2022 każdy kibic będzie wspominał miło i z dużym sentymentem. Trofeum 2 lub 21/22 maja a najlepiej w obu tych dniach z miejsca ustawi wszystko, tylko wygranie czegoś konkretnego choć na chwilę całemu Lechowi pozwoli odetchnąć z ulgą.

Takich zdjęć chcielibyśmy robić w tym roku jak najwięcej
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. MARCINzKALISZA pisze:

  Mnie najbardziej martwi to że przy ewentualnie zdobytym MP, latem Lech pędzie przechodził kolejną mityczną rewolucję kadrową. Na już wiadomo że odejdzie Kamiński, Satka, i któryś z bramkarzy. A po dobrym sezonie na pewno na brak propozycji zmiany barw klubowych narzekać nie będą : Karlstrom, Isak, Milić, czy Amaral. Tak jak redakcja piszę nie wiadomo czy Ramirez będzie chciał być tylko rezerwowym, nie wiadomo co z Tibą Jeśli w kolejnym sezonie mamy walczyć na trzech frontach, to nie można do takiej sytuacji dopuścić że znów będziemy przechodzić rewolucję kadrową. Puścić tylko Kamińskiego, Satke i Van der Harta w ich miejsce ściągnąć wartościowych piłkarzy i wtedy można walczyć na trzech frontach, bo inaczej skończy się jak zawszę. Patrząc jeszcze dalej w przyszłości to w 2023 roku połowie czy większej połowie kończą się kontrakty więc tak czy inaczej latem lub za rok latem będziemy tą mityczną rewolucję kadrową przechodzić.

 2. Ekstralijczyk pisze:

  1) Wygrać z Cracovią, Termalicą, Wisłą, Jagą. Nie przegrać z Lechią i Pogonią. No i trzeba u siebie postarać się o pełną pulę z Rakowem.

  2) To zależy przede wszystkim od samego Lecha.

  3) Na ten moment obstawiałbym, że Bednarek zostanie dalej w Lechu. Odnośnie Tiby to trzeba pamiętać, że pomimo klauzuli to do Skorży będzie należeć decyzja co z dalej z Pedro.

  4) Kamińskiego i Satki nie ma co liczyć w kolejnym sezonie. Co z resztą to czas pokaże. Skorża na pewno będzie dążył do tego aby dużego przemeblowania nie było tak od razu już.

  5) W przypadku zdobycia MP i wystąpienia w el. do LM będzie potrzebne szczęście w losowaniu przede wszystkim.

  6) Tak jak Redakcja napisała w tym punkcie.

  7) Wszędzie się mówi o Bąkowskim.

  8) To zależy jak pójdzie obóz przygotowawczy.

  9) In Skorża we trust.

  10) Oby był jeszcze lepszy niż ten 2015r.

Dodaj komentarz