Sportowe cele na 2022 rok

O dobrym czy złym 2022 roku zdecyduje maj. Wtedy po 13 latach Lech Poznań może zdobyć Puchar Polski, po 7 latach może odzyskać tytuł Mistrza Polski lub po 38 latach sięgnąć po dublet. O co grać mają także cztery inne najstarsze drużyny Kolejorza, jednak ich wyniki przy rezultatach pierwszego zespołu w tym roku nie będą aż tak ważne.Lech II Poznań i Lech Poznań U-18 mają już względny spokój. Obie ekipy utrzymały się w swoich ligach, ale mogą wykręcić historyczny wynik. To samo dotyczy Lecha Poznań do lat 15, który w pierwszej połowie 2022 roku powalczy o pierwszy tytuł Mistrza Polski w kategorii trampkarzy starszych. Medale drużyn U-18, U-17 oraz U-15 byłyby tylko dodatkiem do wymaganych trofeów od pierwszego zespołu.

Lech Poznań (cel: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, faza grupowa Ligi Konferencji)

W przypadku seniorskiego Lecha wszystko jest jasne i proste. Na 100-lecie liczy się tylko trofeum, najlepiej byłoby zdobyć dublet pierwszy raz od 1984 roku. Nie wiadomo, kiedy Kolejorz znów będzie miał tak mocny zespół, więc wiosną warto powalczyć o oba trofea. Szczególnie ważne jest Mistrzostwo Polski, jego zdobycie będzie oznaczało prestiż, spełnienie kibicowskich marzeń i wielką fetę 21 lub 22 maja na Placu Mickiewicza. Dostarczy też miliony złotych do klubowego budżetu oraz da spore szanse na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Kolejorz już w losowaniu I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów byłby nierozstawiony, musiałby sprawić minimum 2 niespodzianki, by zagrać w Lidze Europy. Patrząc realnie Lecha Poznań latem będzie stać na Ligę Konferencji, gdy oczywiście utrzyma 1. miejsce w Ekstraklasie 2021/2022.

Lech II Poznań (cel: Spokojne utrzymanie w II-lidze)

Lechowi II Poznań w II-lidze nic już nie grozi. Rezerwy Kolejorza po rundzie jesiennej są na barażowym 6. miejscu w ligowej tabeli mając aż 14 oczek przewagi nad strefą spadkową i do rozegrania zaległe spotkanie. Rezerwy już się utrzymały, wiosną 2022 roku zagrają bez presji, mogą oczywiście powalczyć o awans tylko czy gra w I-lidze byłaby opłacalna? Na pewno wzrosłyby koszty, na dodatek trzeba by wzmocnić drużynę, by nie skończyć jak Górnik Polkowice szorujący obecnie dno tabeli. Czołówka II-ligi dla rezerw to spokój i możliwość wprowadzania młodzieży, oby jesienią 2022 roku Lech II Poznań również nie miał problemów z utrzymaniem.

Lech Poznań U-18 (cel: Podium)

Lech Poznań U-18 w ostatnich 3 sezonach był średniakiem, w sezonie 2019/2020 utrzymał się dzięki przedwczesnemu zakończeniu sezonu przez PZPN, w rozgrywkach 2020/2021 do końca bił się o uniknięcie degradacji. Teraz w końcu jest lepiej, juniorzy starsi realnie już się utrzymali. Lech Poznań w CLJ ma 14 punktów przewagi nad strefą spadkową, będąc piąty traci raptem 1 oczko do lidera! W takiej sytuacji celem Kolejorza musi być podium i medal CLJ 2021/2022. Pięknie byłoby zdobyć tytuł Mistrza Polski Juniorów Starszych, jednak byłby on tylko dodatkiem, miłym zaskoczeniem. Wyniki w piłce juniorskiej nie są aż tak istotne, ważne przede wszystkim, by nie notować tak hańbiących pass, jak wiosną 2021 roku, kiedy Lech do lat 18 przynosił wstyd klubowi.

Lech Poznań U-17 (cel: Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych)

W kategorii juniorów młodszych Lech Poznań jest mocny od lat święcąc nie tak dawno aż 4 tytuły Mistrza Polski U-17. W zeszłym sezonie Kolejorz zdominował rozgrywki CLJ U-17 przegrywając w finale w okolicznościach, o których lepiej już kolejny raz nie pisać. Jesienią młodzi lechici zdominowali rywalizację w grupie B. Jeśli wiosną również będą najlepsi w grupie B, to awansują do 1/2 finału. Wiosenne zwycięstwo w grupie B to obowiązek Kolejorza. Ewentualne Mistrzostwo Polski U-17 2021/2022 byłoby już miłym dodatkiem, Lech jest jednym z faworytów i może go zdobyć.

Lech Poznań U-15 (cel: Mistrzostwo Polski Trampkarzy Starszych)

Sezon 2021/2022 jest drugim, w którym trampkarze starsi imponują formą. Jesienią wygrali wszystkie mecze w grupie B. W razie powtórzenia 1. lokaty wiosną, dostaną się do 1/2 finału Mistrzostw Polski Trampkarzy Starszych. Wiosenne zwycięstwo w grupie B przy tej konkurencji wyrasta do miana obowiązku. W finałach CLJ U-15 mogą dziać się różne rzeczy, na pewno Kolejorza stać na pierwszy w historii tytuł do lat 15 i fajnie byłoby go zdobyć.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. kibol z IV pisze:

  cel najważniejszy to MISTRZ POLSKI

  #MajsterNaStulecie

 2. kri$$ pisze:

  Liczy sie tylko #MajsterNaStulecie. W drugiej kolejności to PP. Reszta to dodatek. Ale miły dodatek.

 3. Franco pisze:

  1) Mistrzostwo dla Lecha
  2) Spadek dla Legii
  3) Puchar dla Lecha
  4) Utrzymanie się Warty
  5) Awans rezerw
  + obligatoryjnie jesień w europucharach

 4. Max Gniezno pisze:

  1. #MajsterNaStulecie
  2. Puchar Polski
  3. Puchary Europejskie ( faza grupowa LE )

 5. patko78 pisze:

  Dla mnie Najważniejszy jest Mistrz Polski! Fajnie by było zdobyć dublet na stulecie ale PP dla mnie będzie wartością dodaną, wisienką na torcie..Zdobycie PP bez MP w tym sezonie będzie jak zupa pomidorowa bez pomidorów! W przypadku zdobycia MP w co wierzę bardzo wypadałoby awansować przynajmniej do fazy LE, a może przy dobrej formie, dobrym losowaniu, szczęściu może i faza LM :) Wtedy faktycznie byłoby zwieńczenie, takie ukoronowanie tegoż stulecia. Tak jak mówię, Najważniejszy Mistrz Polski, reszta przyjdzie sama i będzie tylko wartością dodaną..

 6. inowroclawianin pisze:

  Dublet i awans do LM. Rezerwy spokojne utrzymanie bądź awans.

 7. MARCINzKALISZA pisze:

  Główny cel to MP i gra w fazie grupowej europejskich pucharów. PP byłby bardzo miłym dodatkiem.

 8. 100h2o pisze:

  1- Lech Nr 1- LEuropy skrojona dla Lecha. „Tylko” 2 rywali eliminacyjnych i w eliminacjach graliby mecz/rewanż ( nie jak w 20/21 jeden mecz a grali wtedy 4m. eliminacyjne, 3 „na wyjeżdzie”). Bo o LMistrzów to nie ma co nawet pisać.
  2- rezerwy to cocoroczne zadanie by „wyprodukowali” max2 min 1-go gracza do 1 składu.
  3- reszta to dostarczanie graczy do rezerw w każdej ilości, bez oglądania się na puchary, nocniki, talerze i inne garnki do gabloty/kuchni. No chyba ,że za te sukcesy „młodzieżowo/juniorsko/trampkarskie” coś tam klub dostaje z PZPNu. No właśnie.
  Wie ktoś, coś? Na temat bejmów za wygranie rozgrywek juniorskich?
  4- ciekawe wydają się losy trampkarzy (U-15) lejących rywali masakrycznie. Wygrali wszystkie mecze, bilans bramek 80- 3 !!! W ostatnim meczu w ich składzie zagrało sześciu GRACZY Z ROCZNIKA 2008 , i jeden z rocznika 2009 (12 lat!!!). Trenerem Damian Sobótka. Nad drugą Lechią mają… UWGA …. 17 pkt przewagi !
  5- W juniorach starszych polecam gracza -Patryk Olejnik ( tak to ten, wtedy 12 latek ,uznany za najlepszego gracza turnieju w Arenie 2028). Godny uwagi napastnik Oskar Tomczyk. No ale juniorzy młodsi co najwyżej „do produkcji” 2-3 najlepszych graczy do juniorów starszych. Tu trzeba cierpliwości. Medale/puchary w tych kategoriach mało ważne dla przyszłości 1 drużyny.

Dodaj komentarz