Tak Lech strzelał i tracił gole w zeszłym roku

W 35 ligowych meczach 2021 roku Lech Poznań zdobył 53 gole i stracił 29 bramek. Przez fatalną wiosnę wynik szału nie robi, ciekawi natomiast okres, w którym Kolejorz notował wiele trafień.

Lech Poznań spośród 53 bramek w 2021 roku aż 15 ligowych goli strzelił pomiędzy 51 a 60 minutą gry (11 jesienią). Jest to bardzo interesujące, ciężko tak naprawdę stwierdzić, dlaczego akurat w tych 10 minutach Kolejorz w ostatnich 12 miesiącach był aż tak skuteczny.

Lech nieskuteczny był za to w pierwszych połowach – po 21 minucie gry. Między 21 a 30 minutą gry strzelił 3 bramki, tyle samo goli zdobył pomiędzy 31 a 40 minutą. Jesienią co najmniej jedno trafienie dla Kolejorza zaliczyło 8 różnych zawodników, jesienią 16 różnych piłkarzy, w całym 2021 roku minimum jednego gola w lidze strzeliło 16 graczy.

Zupełnie inaczej wyglądał przedział czasowy, w którym poznaniacy tracili bramki. Pomiędzy 61 a 70 minutą przez cały zeszły rok nie stracili żadnego gola. 10 minut później pomiędzy 71 a 80 minutą rywale strzelili Lechowi już aż 7 bramek.

W 35 ekstraklasowych meczach w 2021 roku do naszej siatki trafiło 27 różnych piłkarzy. 2 razy naszego bramkarza pokonał Marcin Cebula z Rakowa Częstochowa. Jesienią 2 gole strzelił nam też Jesus Jimenez z Górnika Zabrze. Na szczęście nic to nie dało, ponieważ Lech Poznań w obu spotkaniach wygrał i to przegrywając 0:1.