Liga wraca do treningów

Kończy się powoli zimowa przerwa dla piłkarzy występujących na co dzień w PKO Ekstraklasie 2021/2022. Część klubów rozpoczęło już przygotowania do rundy wiosennej, część powróci do zajęć pojutrze.Pierwszą ekstraklasową drużyną, która w nowym 2022 roku wróciła do zajęć jest Zagłębie Lubin. Zimą „Miedziowych” przejął nowy-stary trener Piotr Stokowiec, ostatni rywal Kolejorza w sezonie 2021/2022 ćwiczy od 3 stycznia. Dzień później do zajęć wróciły dwa inne zespoły broniące się przed spadkiem – Górnik Łęczna oraz Warta Poznań. W treningach biorą już udział zawodnicy Cracovii Kraków, Legii Warszawa, Stali Mielec oraz Wisły Kraków, a jutro przygotowania zaczną się w Lechii Gdańsk.

Tej zimy aż 7 ekip rozpocznie przygotowania w piątek, 7 stycznia. Wśród nich jest Lech Poznań, pojutrze po urlopach spotkają się jeszcze w Górniku Zabrze, Piaście Gliwice, Pogoni Szczecin, Rakowie Częstochowa, Wiśle Płock oraz w Jagiellonii Białystok, którą objął nowy szkoleniowiec Piotr Nowak. Dopiero w poniedziałek, 10 stycznia przygotowania do rundy wiosennej 2022 rozpoczną się w Śląsku Wrocław i Radomiaku Radom. Wciąż nie jest znany plan treningów Termaliki Nieciecza, która szuka nowego trenera.

Wiele klubów później niż w zeszłym roku wróciło lub wróci do zajęć. 12 miesięcy temu wiosna w PKO Ekstraklasie zaczynała się tydzień wcześniej i to jest główny powód. Lech Poznań przed rokiem także rozpoczął zimowe treningi 7 stycznia. Wtedy pierwszy mecz o stawkę rozegrał już 30 stycznia, teraz zagra 6 lutego.

Klub z Ekstraklasy i dzień powrotu do zimowych treningów 2022:

3 stycznia – Zagłębie
4 stycznia – Górnik Ł., Warta
5 stycznia – Cracovia, Legia, Stal, Wisła
6 stycznia – Lechia
7 stycznia – Lech, Górnik, Jagiellonia, Piast, Pogoń, Raków, Wisła P.,
10 stycznia – Radomiak, Śląsk


Termalica ?

Jedynym klubem PKO Ekstraklasy 2021/2022, który zimą nie będzie ćwiczył w Turcji jest Legia Warszawa. Z wyjątkiem Termaliki Nieciecza, której plan przygotowań nie jest jeszcze znany, wszyscy inni ekstraklasowicze będą przebywali w Turcji. Ligowcy zawitają do słynnych kurortów takich jak Belek oraz Antalya. Będą też trzy drużyny, które swoje treningi zaplanowały w nieco mniej popularnym obecnie Side, Larze i Kargicak. W przypadku zespołów z PKO Ekstraklasy 2021/2022 różni się czas trwania tureckich zgrupowań i data powrotu do kraju. Różni trenerzy mają różne koncepcje, jak powinien wyglądać obóz.

Klub z Ekstraklasy i miejsce planowanego zimowego obozu 2022:

ZEA – Legia
Turcja – Lech, Cracovia, Górnik, Jagiellonia, Lechia, Piast, Pogoń, Radomiak, Raków, Stal, Śląsk, Warta, Wisła, Zagłębie, Wisła P., Górnik Ł.


Termalica ?

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

  1. inowroclawianin pisze:

    Czekamy na wzmocnienia. Najlepiej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Tak aby wszyscy w komplecie wylecieli na obóz.

  2. Mateusz92 pisze:

    Można zaczynać przygotowania:) jestem gotowy. Ostatnie kilka dni przeznaczyłem na reset, ale to, co dobre szybko się kończy. Mam pewne zaległości, ale postaram się szybko je nadrobić:)

Dodaj komentarz