Dobre oceny i mało kartek

Jesienią w pomeczowych ocenach ponownie dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość oceny pracy arbitra sędziującego konkretne spotkanie Lecha Poznań. Oceny pokazują, że polscy sędziowie zwykle dobrze prowadzili mecze Kolejorza, po 22 spotkaniach internauci KKSLECH.com wystawili arbitrom aż 14 czwórek.Tylko jeden sędzia dostał jedynkę, był nim Jarosław Przybył z Kluczborka za poprowadzenie meczu z Radomiakiem Radom 1:2. Dwóch sędziów w postaci Tomasza Kwiatkowskiego z Warszawy oraz Bartosza Frankowskiego z Torunia otrzymało od kibiców piątkę. Ci sędziowie w meczach z Wisłą Kraków 5:0 i ze Śląskiem Wrocław 4:0 byli zupełnie niewidoczni, nie przeszkadzali w grze stąd tak wysokie oceny.

Najgorsze oceny jesienią zebrał Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Po meczach, w których Kolejorz wygrał i strzelił aż 6 goli, dostał on dwójkę i trójkę. Jesienią na 2 frontach nasze mecze poprowadziło 16 różnych arbitrów. Najczęściej (3 razy) sędziował nam Paweł Raczkowski z Warszawy, w pojedynku z Górnikiem Zabrze 2:1 w drugiej połowie Jarosława Przybyła musiał zastąpić sędzia techniczny, Albert Różycki.

Liczba meczów i sędziowie, którzy prowadzili jesienne mecze Lecha Poznań w sezonie 2021/2022:

3 – Paweł Raczkowski (Warszawa)
2 – Szymon Marciniak (Płock), Bartosz Frankowski (Toruń), Damian Sylwestrzak (Wrocław), Jarosław Przybył (Kluczbork), Tomasz Musiał (Kraków)
1 – Albert Różycki (Łódź), Damian Kos (Gdańsk), Dominik Sulikowski (Gdańsk), Sebastian Krasny (Kraków), Patryk Gryckiewicz (Toruń), Zbigniew Dobrynin (Łódź), Krzysztof Jakubik (Siedlce), Tomasz Wajda (Żywiec), Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), Daniel Stefański (Warszawa)

Oceny pracy sędziów wystawione przez internautów KKSLECH.com po jesiennych meczach w sezonie 2021/2022:

Ocena 1 – 1
Ocena 2 – 2
Ocena 3 – 3
Ocena 4 – 14
Ocena 5 – 2
Ocena 6 – 0

Sędziowie jesiennych meczów Lecha Poznań w sezonie 2020/2021:

(3) Lech – Radomiak 0:0, Bartosz Frankowski (Toruń)
(4) Górnik – Lech 1:3, Szymon Marciniak (Płock)
(2) Lech – Cracovia 2:0, Damian Sylwestrzak (Wrocław)
(4) Termalica – Lech 1:3, Tomasz Wajda (Żywiec)
(4) Lech – Lechia 2:0, Krzysztof Jakubik (Siedlce)
(3) Lech – Pogoń 1:1, Tomasz Musiał (Kraków)
(2) Raków – Lech 2:2, Szymon Marciniak (Płock)
(5) Lech – Wisła 5:0, Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
(4) Jagiellonia – Lech 1:0, Paweł Raczkowski (Warszawa)
(4) Skra – Lech 0:3, Zbigniew Dobrynin (Łódź)
(5) Lech – Śląsk 4:0, Bartosz Frankowski (Toruń)
(4) Legia – Lech 0:1, Tomasz Musiał (Kraków)
(3) Lech – Wisła P. 4:1, Damian Sylwestrzak (Wrocław)
(4) Unia – Lech 0:2, Patryk Gryckiewicz (Toruń)
(4) Stal – Lech 0:0, Paweł Raczkowski (Warszawa)
(4) Górnik Ł. – Lech 1:1, Sebastian Krasny (Kraków)
(4) Lech – Piast 1:0, Daniel Stefański (Warszawa)
(4) Lech – Warta 2:0, Paweł Raczkowski (Warszawa)
(4) Garbarnia – Lech 0:4, Dominik Sulikowski (Gdańsk)
(4) Zagłębie – Lech 2:3, Damian Kos (Gdańsk)
(1) Radomiak – Lech 2:1, Jarosław Przybył (Kluczbork)
(4) Lech – Górnik 2:1, Jarosław Przybył (Kluczbork)/Albert Różycki (Łódź)Jesienią w tabeli Fair Play piłkarskiej PKO Ekstraklasy 2021/2022 poznański Lech zajął 2. miejsce. Zawodnicy Kolejorza obejrzeli jedynie 27 żółtych kartek i 2 czerwone. Piłkarze Lecha zobaczyli najmniej żółtych kartoników w całej lidze, ale przez 2 czerwone klasyfikację Fair Play jesienią wygrał Piast Gliwice. Najgorsza była Wisła Płock, tuż przed nią uplasowało się Zagłębie Lubin oraz Legia Warszawa.

W rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 co najmniej jedno napomnienie otrzymało tylko 13 różnych graczy Kolejorza. W tym sezonie ligowym pauzował już Barry Douglas, Nika Kvekveskiri oraz Joel Pereira. W pierwszym wiosennym meczu nie zagra Pedro Tiba. Zagrożony pauzą jest Jesper Karlstrom i ponownie Nika Kvekveskiri.

Dobrą sytuację kartkową mamy w Pucharze Polski. Pięciu piłkarzy ma po jednej kartce, w tych rozgrywkach pauzuje się po dwóch napomnieniach, jednak przed 1/2 finału kartki wyzerowują się.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022

Ekstraklasa

5 – Douglas
4 – Tiba
3 – Karlstrom, Kvekveskiri
2 – Ishak, Ramirez, Milić
1 – Salamon, Satka, Skoraś, Rebocho, Pereira, Ba Loua

Puchar Polski

1 – Murawski, Marchwiński, Amaral, Sobiech, Skóraś

Czerwone kartki w sezonie 2021/2022

Ekstraklasa

1 – Pereira (bezpośrednia), Kvekveskiri (za dwie żółte)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    I to jest taki mały dowód na to, że granie z determinacją i zaangażowaniem dla drużyny to wcale nie musi być widoczne po kartkach czy przebiegniętych kilometrach. Trzeba po prostu umieć grać w piłkę dla dobra drużyny. A sędziego żadnego nie pochwalę, dopóki nie przestaną drukować i varować jak im się chce.

  2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Ostatnio jednak nie narzekamy aż tak bardzo na sędziów jak w poprzednich sezonach. Składa się na to przede wszystkim mniejszy druk pod Szmatę, bo z takimi nierobami to szkoda drukarki i atramentu ;-) Dla obrońców sędziów, że niby Lech gra teraz lepiej i przez to tak piszemy proponuję obejrzeć jak Kłamca, Judasz, Zdrajca, Frajer Kłamalainen strzelił nam bramkę z metrowego spalonego.

  3. janusz.futbolu pisze:

    Ja od czasu jak Kulesza przejął stery w pzpn, to się sędziowie uspokoili. Mam wrażenie, że jego Jaga też została parę razy przekręcona przez sędziów i coś zaczął z tym robić.