Różne sposoby na zimowe przygotowania

Trwają już zimowe przygotowania niemal wszystkich ekstraklasowiczów, nie ćwiczy tylko Śląsk Wrocław i Radomiak Radom, gdzie wznowią treningi w poniedziałek. Planu przygotowań przez zmianę trenera nie ogłoszono jeszcze w Termalice Nieciecza.Zimowe przygotowania wielu drużyn do rundy wiosennej 2021/2022 mocno różnią się od siebie. Różnica jest m.in. w liczbie sparingów, terminie wylotu na zagraniczne zgrupowanie oraz w terminie powrotu z obozu. Wszędzie zimowe przygotowania rozpoczęto jednak od tradycyjnych badań i testów. W Lechu Poznań zawodnicy przechodzą testy i badania od wczoraj, piłkarze zostali podzieleni na grupy, piątkowe testy odbyły się w klubie, a także na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego.

Jeszcze wczoraj lechici pojawili się na głównej płycie stadionu przy Bułgarskiej, gdzie mieli okazję potrenować z piłkami. Podobne zajęcia będą miały miejsce w sobotę oraz w niedzielę, dziś odbędą się jeszcze kolejne testy i badania. Poniedziałek ma być już cięższy i jednocześnie bardziej interesujący dla kibiców. Tego dnia zostanie ogłoszona kadra na obóz w Belek, a także odbędzie się konferencja prasowa dotycząca zimowych przygotowań Kolejorza. We wtorek, 11 stycznia rozpocznie się za to dwunastodniowe zgrupowanie w Turcji podczas którego niebiesko-biali rozegrają cztery sparingi (szczegółowy plan znajduje się w górnym środkowym menu serwisu).

Dwanaście dni przebywania w Turcji (nie licząc ostatniego dnia, w którym drużyny wracają do kraju) to standard w PKO Ekstraklasie. Mimo to, siedem ekip dłużej od Lecha Poznań będzie przebywało na zimowym obozie, najdłuższe zgrupowanie czeka Jagiellonię Białystok (aż 19 dni treningów w Belek). Przez łącznie 18 dni w Turcji będą ćwiczyć gracze Rakowa Częstochowa, a przez 16 dni w Dubaju zawodnicy Legii Warszawa. Legia to jedyny klub z PKO Ekstraklasy 2021/2022, który zimą nie przygotowuje się do rundy w Turcji tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W tym roku najkrótszy zimowy obóz zaplanowała sobie Pogoń Szczecin, która w Belek spędzi zaledwie 10 dni. W PKO Ekstraklasie są cztery kluby, które razem polecą do Turcji. Najszybciej zimowe zgrupowanie zakończy Legia Warszawa, ale też Legia najszybciej ze wszystkich poleciała na obóz. Już 23 stycznia w Polsce zamelduje się Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin. Najpóźniej do kraju wrócą natomiast zawodnicy Cracovii Kraków, Stali Mielec i Warty Poznań (dopiero 29 stycznia).

Tej zimy ekstraklasowicze rozegrają od 3 do 6 sparingów. Najwięcej gier kontrolnych w planach ma Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, Górnik Łęczna i Lechia Gdańsk. Zimowi rywale ekstraklasowiczów przeważnie szału nie robią, w poprzednich latach pod tym względem bywało lepiej, choć jest kilka klubów, które dla konkretnej drużyny z PKO Ekstraklasy będą cennym przetarciem.

Na przykład Wisła Płock zmierzy się z Ludogorcem Razgrad i Rubinem Kazań. Karabach Agdam przetestuje Wisłę Kraków oraz Śląska Wrocław, a Rapid Wiedeń zespół Pogoni Szczecin i Cracovii. Wspomniany Ludogorets zagra jeszcze sparingowo z Jagiellonią Białystok, FK Krasnodar podejmie Legię Warszawa, Sturm Graz spotka się kontrolnie z Rakowem Częstochowa, a CSKA Sofia z Karlo Muharem sprawdzi Stal Mielec.

Warto dodać, że tej zimy aż 16 z 17 klubów, które ogłosiły plan przygotowań zawita do Turcji (Belek, Antalya, Side, Lara i Kargicak). Według prognoz w Belek ma co prawda lać do soboty, jednak Turcja i tak jest cały czas bardzo popularna. Na Cyprze warunki do treningów są gorsze, z doborem sparingpartnerów jest różnie, dlatego w tym roku nikt już tam nie leci. Nikt nie wybiera się też do zbyt drogiej dla naszych ligowców Hiszpanii, która powoli idzie w zapomnienie.Czas trwania zimowego obozu zagranicznego:

19 dni – Jagiellonia Białystok (Belek, Turcja)
18 dni – Raków Częstochowa (Belek, Turcja)
16 dni – Legia Warszawa (Dubaj, ZEA)
14 dni – Cracovia Kraków (Belek, Turcja)
14 dni – Lechia Gdańska (Antalya, Turcja)
14 dni – Stal Mielec (Kargicak, Turcja)
14 dni – Zagłębie Lubin (Lara, Turcja)
12 dni – Lech Poznań (Belek, Turcja)
12 dni – Górnik Zabrze (Belek, Turcja)
12 dni – Wisła Kraków (Belek, Turcja)
12 dni – Radomiak Radom (Antalya, Turcja)
12 dni – Śląsk Wrocław (Antalya, Turcja)
12 dni – Warta Poznań (Side, Turcja)
11 dni – Górnik Łęczna (Antalya, Turcja)
11 dni – Piast Gliwice (Antalya, Turcja)
11 dni – Wisła Płock (Belek, Turcja)
10 dni – Pogoń Szczecin (Belek, Turcja)

Termalica Nieciecza ?

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Harnaś pisze:

    W Termalice znów brak trenera, bo Probierz zrezygnował

Dodaj komentarz