Kolejna aktywność Lecha przed 100-leciem

Za nieco ponad 2 miesiące będziemy obchodzić setną rocznicę rejestracji Lecha Poznań. We wtorek, 11 stycznia klub opublikował specjalny spot z okazji 100-lecia Kolejorza, to czwarta aktywność klubu przed zbliżającą się rocznicą.Spot na 100-lecie trwa niespełna 5 minut. Swoje wspomnienia związane z Lechem Poznań wygłaszają wieloletni kibice, a także piłkarze tacy jak m.in. Marek Rzepka, Bartosz Bosacki, Mirosław Okoński czy Jakub Kamiński. Spot zawiera fragmenty legendarnych meczów z Barceloną, Liverpoolem czy z Austrią Wiedeń oraz kilka przyjemnych fragmentów z Lechowego życia np. z 2015 roku.

Spot to czwarta aktywność klubu przed 100-leciem. Dnia 4 lipca podczas sparingu przy Bułgarskiej na telebimach został przedstawiony rocznicowy herb Lecha Poznań. Ma on złotą obwódkę, pod nim znajduje się liczba 100 w kształcie symbolu nieskończoności, który nawiązuje do nieśmiertelności naszego klubu. W lipcu zaprezentowano także identyfikację wizualną (grafiki, którymi Lech Poznań będzie posługiwał się przez cały nowy sezon).

null

Następnie 15 lipca premierę miały meczowe trykoty na 100-lecie. Nowe stroje na jubileuszowe rozgrywki są niebiesko-białe ze złotymi elementami. Złotym kolorem są zrobione m.in. nazwiska piłkarzy, numery czy wykończenia. Jednym z motywów nowych koszulek są dwa złote prążki na froncie trykotów pomiędzy którymi znajduje się duże logo sponsora strategicznego Lecha Poznań.

null
null

W czwartek, 9 grudnia Lech Poznań zaprezentował okazjonalną koszulkę na 100. urodziny Kolejorza. W specjalnych trykotach nasi zawodnicy zagrają dokładnie 19 marca 2022 roku z Jagiellonią Białystok przy Bułgarskiej. Jasnoniebieski kolor, kołnierzyk i biały poziomy pas nawiązuje do początku lat 70-tych poprzedniego wieku. W 1972 roku po meczu z Zawiszą Bydgoszcz, który obejrzało 60 tysięcy ludzi Lech Poznań powrócił do Ekstraklasy, a w sezonie 1972/1973 grając na obiekcie Warty Poznań notował wielotysięczne frekwencje. Z kolei duży, dobrze rzucający się w oczy napis „LECH” to już nawiązanie do pierwszego Mistrzostwa Polski wywalczonego przez Kolejorza w 1983 roku.

Wspomniany mecz z klubem Podlasia w ramach PKO Ekstraklasy 2021/2022 odbędzie się dokładnie w dniu rejestracji dzisiejszego Kolejorza, którego historia sięga 1920 roku. Lech Poznań postanowił sprzedać dokładnie 1922 koszulki powstałe na 100. rocznicę klubu.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

 1. kibol z IV pisze:

  Bardzo fajny spot. Osobiście czekam na piosenkę z okazji jubileuszu.Mam nadzieję że takowa powstała. Mecz z Jagą 19.03. 2022.Nie wyobrażam sobie aby nie rozpoczął się o godz 19:22.

  #MajsterNaStulecie

  • mario pisze:

   Ciekawe jak szybko rozejdą się bilety na ten mecz. Choćby skały srały muszę tam być z moimi córkami…

 2. 100h2o pisze:

  KOSZULKA MECZOWA ROCZNICOWA 100 LAT NIEBIESKA
  Dostępność: W magazynie
  379,90 zł
  Chciałem ją kupić ale…. okazało się że oferowane są JEDYNIE rozmiary ” S-M-L”. Czyli kibol Lecha powinien chyba być TYLKO w mniejszych rozmiarach. Ci więksi niech chodzą na sumo, kosza czy siatkówkę ;-)

  • smigol pisze:

   Jak teraz wskoczysz na bieżnię to do maja będziesz rozmiar L beż problemu.💪🏻👍🏻

 3. inowroclawianin pisze:

  Bardzo fajny materiał. Lubię takie rzeczy oglądać.
  Co do koszulki, tej retro to świetny projekt, ale niestety cena kosmos. Myślę, że do końca wiosny którąś z tych oficjalnych kupię. Na pamiątkę będzie.

 4. inowroclawianin pisze:

  Klub mógłby wydać też jakiś fajny album ze zdjęciami, jakimiś relacjami itd.