Inne terminy przerw na kadrę w tym roku

W 2022 roku przez Mistrzostwa Świata w Katarze zaplanowane w nietypowym okresie terminarz FIFA jest mocno wywrócony. Wyjątkowo zlikwidowano październikową przerwę na kadrę, a zimowa przerwa w Ekstraklasie 2022/2023 będzie rekordowa i potrwa blisko 3 miesiące.Pierwszym terminem FIFA w 2022 roku jest okres 22-29 marca. Tym samym marcowa przerwa na kadrę będzie miała miejsce w tradycyjnym terminie. Dnia 24 marca Polska w barażach o awans na mundial zagra na wyjeździe z Rosją, jeśli wygra wówczas kilka dni później u siebie zmierzy się z Czechami lub ze Szwedami. Lech Poznań ostatni mecz przed jedyną wiosenną przerwą na kadrę rozegra w sobotę, 19 marca z Jagiellonią Białystok przy Bułgarskiej. Zaraz po marcowej przerwie na obozy reprezentacji narodowych uda się na początku kwietnia do Wrocławia.

FIFA w dniach 30 maja – 14 czerwca zapisała w kalendarzu aż 4 terminy na międzynarodowe mecze reprezentacji. Przez większość tego okresu piłkarze Lecha Poznań będą na letnich urlopach. Za to Polska odpowiednio 3, 6, 10 i 13 czerwca zmierzy się w Lidze Narodów z Walią (d), z Belgią (w), z Holandią (w) i znów z Belgią (d). Na razie nie wiadomo, gdzie odbędą się te spotkania.

W 2022 roku nie będzie corocznej przerwy na kadrę na początku września. We wrześniu będzie przerwa, ale dopiero pod koniec miesiąca, terminem FIFA są dni 19-27 września. W październiku w ogóle nie będzie przerwy na obozy reprezentacji narodowych, niestety Lech Poznań i inne kluby w całej Europie grę w rundzie jesiennej zakończą już na początku listopada (więcej o tym pisaliśmy -> TUTAJ).

Konieczność zakończenia rundy jesiennej piłkarskiej Ekstraklasy 2022/2023 najpóźniej 13 listopada (bardziej prawdopodobny termin to 6 listopada) jest oczywiście spowodowana Mistrzostwami Świata 2022 w Katarze, które potrwają od 21 listopada do 18 grudnia. Wszystkie federacje muszą zwolnić zawodników z obowiązków klubowych najpóźniej 14 listopada, ewentualny brak Polski na mundialu nie będzie miał znaczenia, nasza Ekstraklasa musi zatrzymać się najpóźniej 13 listopada.

Termin zakończenia faz grupowych Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji 2022/2023 jest już oficjalnie potwierdzony oraz ogłoszony przez UEFA. 6. kolejka faz grupowych tych rozgrywek odbędzie się w dniach 1-3 listopada 2022 roku. Pucharowe terminy na nowy sezon można znaleźć -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <