Lechowy plebiscyt 2021: Kategoria 4, 5 i 6 (wyniki)

We wtorek, 11 stycznia, o godzinie 23:59 na KKSLECH.com końca dobiegł coroczny i już XII plebiscyt Lechowy za 2021 rok. Tym samym od środy, 12 stycznia codziennie przez 8 dni publikujemy wyniki trzech kategorii. W czwartek prezentujemy rezultaty 4, 5 oraz 6 kategorii Lechowego plebiscytu.Joao Amaral został wybrany przez kibiców najlepszym pomocnikiem 2021 roku, wygrał też głosowanie w 4 kategorii Lechowego plebiscytu na zawodnika roku. Joao Amaral najlepszy był również w 6 i nowej kategorii. Według internautów KKSLECH.com to Portugalczyk był tym piłkarzem, który w 2021 roku pod wodzą Macieja Skorży uczynił największy progres.

W 5 kategorii niechlubne zwycięstwo zaliczył jego rodak Pedro Tiba. Pomocnik i najlepszy gracz Lecha Poznań w 2020 roku, w minionych 12 miesiącach był już piłkarzem po którego występach kibice spodziewali się dużo więcej. 34-letni pomocnik otrzymał 42,8% głosów wyprzedzając dość wyraźnie Daniego Ramireza oraz Alana Czerwińskiego.

4. Zawodnik 2021 roku:

43,9% – Joao Amaral
28,2% – Jakub Kamiński
17,6% – Mikael Ishak
8,6% – Jesper Karlstrom
1,7% – Bartosz Salamon

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Pedro Tiba

5. Piłkarz grający przez cały 2021 rok po którym spodziewałeś/aś się więcej::

42,8% – Pedro Tiba
20,0% – Dani Ramirez
17,9% – Alan Czerwiński
12,0% – Filip Marchwiński
7,3% – Michał Skóraś

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: (brak kategorii rok temu)

6. Piłkarz, który w 2021 roku za Macieja Skorży zrobił największy progres::

41,1% – Joao Amaral
23,6% – Jesper Karlstrom
16,8% – Antonio Milić
9,5% – Bartosz Salamon
9,0% – Jakub Kamiński

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: (brak kategorii rok temu)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Sosabowski pisze:

  Jaoa Amaral jest był w znakomitej formie, zdecydowanie najlepszy zawodnik połowy sezonu. Ale chętnie przyjrzałbym się nr 2 oraz nr 4. Jasper Karlstrom jak dla mnie największy progres. Często nie doceniamy i nie widzimy jego pracy w środku boiska. Jak to kiedyś trener powiedziął o Klichu w Leeds „Jak patrzysz tylko na grę to go nie widzisz, jak patrzysz na Klicha to widzisz cała grę”. Chętnie napisałbym to samo o Jasperze. Rozwój tego piłkarza z defensywnego przecinaka w asystującego i rozdzielającego piłki w ostatnim meczu z Górnikiem. Wg mnie metamorfoza o 180 stopni. Fakt był solidnym graczem środka pola ale jak dla mnie w tym momencie jest topowym graczem ligi w środku pola. Nie tylko obrona ale ciąg na bramkę! Mam też swoje trzy grosze co do gry Bartka Salamona. Wciąż wielu wytyka mu błędy przy bramkach, sztywność. Ale Panowie przypomnijcie sobie czas kiedy przychodził do Lecha. Patrzyłem wtedy przez palce na każdą piłkę zagrywaną w nasze pole karne i modliłem się żeby jakimś cudem udało się to wybić. Tu też znacząca metamorfoza. Agresywne i zdecydowane wyjścia do odbioru, czasem nawet na połowie przeciwnika. Przecina piłki idące w pole karne i zdecydowanie lepiej gra głową. Nasza obrona w pierwszej połowie sezonu była konkretna, z czasem coś poszło nie tak i zeszło powietrze. Ale praktycznie zerowa możliwość oddania strzału na naszą bramkę to zasługa Bartka, nie tylko! Ale Bartka! I powiecie, ale co z tymi babolami które się zdarzają? No zdarzają się jak każdemu to jest obrona i tu każdy błąd nie przechodzi bez echa. Jak Amaral straci to trudno, próbował. Ale jak przydarzy się w obronie to nie ma przebacz… Błędy będą się zdarzały ale jest ich znacznie mniej. To właśnie jest progres. Jak dla mnie Salamon – Karlstrom to przemiany tej rudny, Amaral zdecydowanie najlepszy ale on był dobry zawsze tylko nie umieliśmy rozwinąć jego potencjału.

  • Pawelinho pisze:

   W zasadzie jeden człowiek nie potrafił wyzwolić potencjału Joao Amarala czyli ten, który niedawno poleciał znaczy wywalili go z Zagłębia Lubin.

   • Sosabowski pisze:

    Zgadza się. Pamiętam jak przychodził i mówiłem sobie „Ale kozak” będzie z niego grajek. I nagle boom.