Sparing: Lech – Banik 4:2

O godzinie 15:00 czasu polskiego (17:00 tureckiego) w Belek, początek pierwszego z pięciu meczów kontrolnych Lecha Poznań w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Dziś rywalem Kolejorza jest piąty obecnie zespół ligi czeskiej Banik Ostrava. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego mini-raportu na żywo z tego sparingu, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Początek sparingu dla Czechów. Rywal dłużej utrzymuje się przy piłce.
3 min. – Pierwsza akcja Lecha lewą stroną, bramkarz z trudem odbija piłkę po strzale Ramireza zza pola karnego.
3 min. – Ponownie Antczak przedzierał się lewą flanką. Tym razem 18-latek nie dał rady dograć w pole karne.
5 min. – null Dzieje się! Znów aktywny był Antczak, który po zagraniu od Ramireza mógł zdobyć gola. Czesi mają z młodym lechitą duże problemy.
8 min. – Niecelny strzał Douglasa z daleka. Lechici szybko przejęli kontrolę nad meczem.
11 min. – Nasza linia obrony gra dziś bardzo wysoko.
14 min. – Dwa kornery dla poznaniaków. Czesi wybili piłkę.
15 min. – Strzał Ba Loua z daleka został zablokowany.

null 16 – 30 minuta

19 min. – Tempo gry nie jest olśniewające. Typowy sparing, w którym na razie dużo więcej z gry mają lechici.
20 min. – Akcja Ba Loua i Ramireza. Niestety przekombinowana.
23 min. – Jedna z nielicznych akcji Banika skasowana przez Satkę daleko od bramki Bednarka.
25 min. – null Lech momentami przechodzi na grę trójką z tyłu – 1-3-4-3.
27 min. – GOL! 1:0! Kontra Lecha środkiem pola, strzał z dystansu po indywidualnym rajdzie oddaje Ramirez, który zdobywa ładną bramkę!

null Ramirez
null bez asysty

29 min. – Dobra interwencja Bednarka po rożnym dla rywala.
30 min. – 30 minut za nami. Prowadzenie Lecha jest jak najbardziej zasłużone.
30 min. – GOL! 2:0! Świetne prostopadłe podanie Tiby do będącego na prawej stronie Ba Loua. Iworyjczyk w sytuacji 1 na 1 pokonuje bramkarza.

null Ba Loua
null Tiba

null 31 – 45 minuta

35 min. – Banik jest na razie tłem dla poznaniaków. Nic nie pokazuje, nie potrafi wymienić paru podań.
37 min. – Lech oddał inicjatywę Czechom.
39 min. – Lech grając wysoko naraża się na straty. Na szczęście Banik jest zbyt słaby, by to wykorzystać i wyprowadzić kontry.
41 min. – null Warto przypomnieć, że dla obu ekip to pierwszy sparing tej zimy. Banik trenuje kilka dni dłużej.
45 min. – Do przerwy 2:0. W piłkę gra tylko jeden zespół. Drugi miał problemy ze skleceniem paru podań.

null 46 – 60 minuta

46 min. null W przerwie 11 zmian. Nowa jedenastka: Van der Hart – Pereira, Pingot, Skrzypczak, Czerwiński – Karlstrom, Kvekveskiri – Czekała, Skóraś, Kamiński – Marchwiński.
48 min. – null Najlepsza okazja dla rywala po akcji lewą stroną. Zawodnik z paru metrów nie trafił!
50 min. – Poznaniacy ponownie więcej utrzymują się przy piłce.
51 min. – null Dobra interwencja bramkarza po uderzeniu Czekały!
55 min. – Tym razem akcja Lecha z drugiej strony. Dobre podanie Czerwińskiego z lewej strony w pole karne, Czesi w ostatniej chwili wybili piłkę.
58 min. – null Będzie karny dla Banika po faulu Skrzypczaka.
59 min. – null Już tylko 2:1. Van der Hart wyczuł, gdzie uderzy Czech, ale nie dał rady obronić strzału z 11 metrów.

null 61 – 75 minuta

65 min. – Po przerwie w Lechu nie ma za wiele jakości.
66 min. – Sparing stał się nudny.
68 min. – null I stało się. 2:2. Strata Skórasia w środku pola, szybka kontra Banika, piłkarz rywala efektownym strzałem przelobował Van der Harta. Holendrowi zabrakło centrymetrów.
69 min. – Nie ma co dramatyzować, bo to tylko sparing. Poza tym każdy kibic wie, że m.in. Skrzypczak czy Marchwiński nie nadają się do Lecha, w meczach o stawkę i tak za wiele nie pograją.
72 min. – Jeden z nielicznych strzałów Lecha po przerwie. Uderzenie Kvekveskiriego było złe.
74 min. – null Borowski za Pereirę

null 76 – 90 minuta

78 min. – GOL! 3:2! Lechici pograli trochę więcej piłką, po prostopadłym podaniu Kamińskiego dość szczęśliwie piłkę przy słupku zmieścił Marchwiński.

null Marchwiński
null Kamiński

79 min. – null Faulowany w polu karnym był Karlstrom. Karny!
79 min. – null Wilak za Czekałę.
80 min. – GOL! 4:2! Kvekveskiri pewnie pokonuje bramkarza z rzutu karnego.

null Kvekveskiri

85 min. – null Następny karny. Teraz dla Banika.
86 min. – Nie ma bramki! Słupek ratuje Lecha.
88 min. – Akcja Lecha lewą flanką po której chyba powinna być jedenastka dla poznaniaków. Kamiński był faulowany.
90 min. – Koniec. 4:2 dla Lecha w pierwszym zimowym sparingu. Dwa różne składy, dwie różne połowy, 18 stycznia gramy z macedońskim klubem KF Shkupi.

null Pierwszy zimowy sparing 2022, sobota, 15 stycznia, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – Banik Ostrava 4:2 (2:0)

* – w 86 minucie Sin (Banik) zmarnował rzut karny (trafił w słupek)

null Bramki: 27.Ramirez 30.Ba Loua 78.Marchwiński 80.Kvekveskiri – k. – 59.Jaron – k. 68.Klima

null Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – Tiba 3:2 – Kamiński 4:2 – bez asysty

null Żółte kartki:

null Skład Lecha (I połowa): Bednarek – Satka, Salamon, Milić, Douglas – Murawski, Tiba – Ba Loua, Ramirez, Antczak – Pacławski.

null Skład Lecha (II połowa): Van der Hart – Pereira (74.Borowski), Pingot, Skrzypczak, Czerwiński – Karlstrom, Kvekveskiri – Czekała (79.Wilak), Skóraś, Kamiński – Marchwiński.

null Rezerwowi: Van der Hart, Mrozek, Skrzypczak, Pingot, Czerwiński, Pereira, Borowski, Karlstrom, Kvekveskiri, Czekała, Wilak, Skóraś, Kamiński, Marchwiński.

null Kapitanowie Lecha: Tiba, Kamiński

null Trenerzy: Skorża – Smetana

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +14°C, pogodnie, wietrznie

null Miejsce: Susesi Luxury Resort (Belek, Turcja)