Sparing: Lech – FC Shkupi 4:1

O godzinie 15:00 czasu polskiego (17:00 tureckiego) w Belek, początek drugiego z sześciu meczów kontrolnych Lecha Poznań w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Dziś rywalem Kolejorza jest obecny lider ligi Macedonii Północnej, FC Shkupi. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego mini-raportu na żywo z tego sparingu, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – null W dzisiejszym sparingu ustawienie 1-4-2-3-1 ponownie będzie zmieniało się na 1-3-4-3: Van der Hart – Satka, Salamon, Milić – Skóraś, Karlstrom, Kvekveskiri, Douglas – Amaral, Marchwiński, Kamiński.
1 min. – Gramy. Zaczął Lech.
3 min. – Poznaniacy od początku w ataku pozycyjnym.
5 min. – Lechici grali, grali aż źle do Karlstroma podał Kvekveskiri.
6 min. – Macedończycy nie mogą wyjść z połowy.
9 min. – Trzy rzuty rożne dla Kolejorza. Po drugiej wrzutce Douglasa było groźnie.
10 min. – null Piłka po strzale Amarala zatrzymała się na poprzeczce!
10 min. – Pierwsza akcja rywala, który od razu wywalczył korner.
10 min. – Szybka kontra Lecha, którą złym podaniem w pole karne zepsuł Marchwiński.
11 min. – Płaskie uderzenie Kamińskiego z daleka wyłapał bramkarz.
15 min. – Pierwszy kwadrans z wyraźną przewagą poznaniaków.

null 16 – 30 minuta

19 min. – Sparing wyrównał się. Macedończycy zaczęli grać w piłkę
19 min. – I mamy uderzenie. Musiał wysilić się Van der Hart.
22 min. – Rzut rożny, rykoszet po strzale Kvekveskiriego, jest korner.
23 min. – Bardzo źle wykonane dwa rzuty rożne.
27 min. – FC Shkupi momentami próbuje się odgryzać. To nieco lepszy zespół od Banika Ostrava.
30 min. – null Warto przypomnieć, że FC Shkupi może być latem potencjalnym rywalem Lecha w eliminacjach do Ligi Europy/Konferencji, gdy w maju oba zespoły zdobędą mistrzostwo a później odpadną w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

null 31 – 45 minuta

32 min. – W Lechu widoczny jest brak napastnika. Poznaniacy rozgrywając piłkę na końcu nie bardzo wiedzą, gdzie podać.
35 min. – GOL! 1:0! Zablokowany strzał Marchwińskiego, piłka szczęśliwie trafiła do Amarala, który z prawej strony pola karnego miękko wrzucił piłkę prosto na głowę Kvekveskiriego. Gruzin stojąc tuż przed linią bez problemu skierował piłkę do siatki.

null Kvekveskiri
null Amaral

38 min. – GOL! 2:0! Dobre dośrodkowanie Kvekveskiriego z rzutu rożnego, piłka odbiła się jeszcze od boiska trafiając prosto na głowę Milicia.

null Milić

40 min. – Jest identycznie jak w meczu z Banikiem. Lech w ciągu 3 minut zdobył 2 gole dobrze układając sobie sparing.
44 min. – Piłka po strzale Douglasa z wolnego minęła poprzeczkę.
45 min. – Trzeci kwadrans z dużą przewagą Lecha. Macedończycy zupełnie przestali grać.
45 min. – Do przerwy 2:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Murawski za Karlstroma.
48 min. – Kocioł pod bramką rywala, akcja Murawskiego, na końcu uderzenie Kamińskiego obronił bramkarz.
53 min. – W nowym ustawieniu Lech na różne sposoby stara się rozgrywać piłkę.
54 min. – GOL! 3:0! Szybka akcja Lecha, piłka po strzale Marchwińskiego z prawej strony pola karnego ląduje w siatce.

null Marchwiński

57 min. – Lech wciąż robi, co chce.
59 min. – Sparingi Lecha tak mogą wyglądać. FC Shkupi i tak wydaje się być nieco lepszy od Banika.
60 min. – null W Lechu aż 10 zmian.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Teraz gramy w innym ustawieniu: Mrozek – Pereira, Pingot, Skrzypczak, Czerwiński – Murawski, Tiba – Czekała, Antczak, Velde – Pacławski.
65 min. – Dwa groźne strzały – Velde i Antczak.
66 min. – Mimo tylu zmian nadal w piłkę gra tylko Lech.
69 min. – null Pada gol dla Macedończyków. Rywal strzela bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnej główce.
70 min. – Lech mógł szybko odpowiedzieć, lecz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
75 min. – GOL! 4:1! Czekała dostał piłkę po prawej stronie pola karnego, wymanewrował obrońców i strzałem po rykoszecie zdobył bramkę. Macedończycy zrobili niewiele, by zapobiec utracie gola.

null Czekała
null Tiba

null 76 – 90 minuta

77 min. – Istny chaos na boisku. Każdy gra swoją piłkę. Macedończycy prezentują jakąś inną dyscyplinę sportu.
82 min. – Różnica w umiejętnościach technicznych jest ogromna na korzyść Lecha. Rywale nie przeszkadzają nam w rozegraniu piłki.
85 min. – Niecelny strzał Tiby z daleka.
87 min. – FC Shkupi oddało już piłkę Lechowi i czeka na koniec tego sparingu, który nie ma żadnej wartości szkoleniowej.
90 min. – Koniec. Lech w drugim tureckim sparingu bez problemu wygrywa z liderem ligi Macedonii Północnej 4:1. W czwartek o 15:30 gramy z Mistrzem Gruzji, Dinamem Batumi.

null Drugi zimowy sparing 2022, wtorek, 18 stycznia, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – FC Shkupi 4:1 (2:0)

null Bramki: 35.Kvekveskiri 38.Milić 54.Marchwiński 75.Czekała – 69.

null Asysty: 1:0 – Amaral 2:0 – Kvekveskiri 3:0 – Kvekveskiri 4:1 – Tiba

null Żółte kartki:

null Skład Lecha: Van der Hart (60.Mrozek) – Satka (60.Pereira), Salamon (60.Pingot), Milić (60.Skrzypczak) – Skóraś (60.Czekała), Karlstrom (46.Murawski), Kvekveskiri (60.Tiba), Douglas (60.Czerwiński) – Amaral (60.Antczak), Marchwiński (60.Pacławski), Kamiński (60.Velde).

null Rezerwowi: Mrozek, Mleczko, Pereira, Czerwiński, Borowski, Pingot, Skrzypczak, Murawski, Tiba, Czekała, Velde, Wilak, Antczak, Pacławski.

null Kapitanowie Lecha: Satka, Tiba

null Trenerzy: Skorża – Sedloski

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)