Literackie urodziny Lecha Poznań

„Kooooleeejooorz!” – ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chce sięgnąć oraz zachęcić do przelania ich na papier Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z KKS Lech Poznań. Z tego powodu ruszył Konkurs Literacki pod hasłem: „W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”.Organizatorzy czekają na opowiadania, których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność Lecha, a które mogą reprezentować wszystkie możliwe estetyki i dziedziny literatury. Wypada wierzyć, że autorki i autorzy zaskoczą sięgając do zakamarków ich wyobraźni. Może będą to opowiadania rodem ze świata fantastyki, może z kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia. Może uda się wpleść własne wspomnienia, a nawet wielką historię. To decyzja twórców, którzy mogą popuścić wodze fantazji. Chwytajcie za pióra i piszcie, bo poznaniacy (i nie tylko oni!) kochają swój klub i nawet jeśli nie są aktywnymi fanami futbolu, to śledzą jego dokonania i są z nich dumni.

Najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone przez organizatorów. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. nagrody odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Organizatorzy przyznają też 5 wyróżnień po 500 złotych każde. Wszystkie nagrodzone opowiadania znajdą się w pokonkursowej antologii, którą zostaną wydane jeszcze w tym roku.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

Organizatorem konkursu pod hasłem „W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań” jest Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z KKS Lech Poznań. Dziś patronat medialny nad konkursem objął serwis KKSLECH.com. Wkrótce więcej informacji.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

 1. kibol z IV pisze:

  Pisze ktoś ? :)

 2. kibol z IV pisze:

  @Redakcja
  Nie wiem czy pamiętcie , ale jakiś czas temu zasugerowałem aby na stulecie wydać ksiażkę składającą się z tekstów forumowiczów na kkslech.

 3. Ostu pisze:

  Ja się nie piszę…
  Z literatury to najbardziej lubię literatki…
  A swoją tfurczością – bym powiedział nawet przez duże TFU – nie będę kalał jakże szacownych forumowych łam…

Dodaj komentarz