19 goli w Belek

W otwartych czterech sparingach rozegranych w Turcji zespół Lecha Poznań zanotował bilans 3-0-1, gole: 13:6. W aż trzech meczach kontrolnych Kolejorz zdobył cztery bramki.

W otwartych spotkaniach towarzyskich 8 różnych piłkarzy zdobyło gola. Najwięcej bramek (3) strzelił testowany w ataku Filip Marchwiński. 13 goli padło z 8 asyst, przy golach asystowało 4 różnych zawodników, najwięcej asyst (3) miał Jakub Kamiński. Udział przy bramkach mieli też m.in. Maksym Czekała (był faulowany przy jednym z karnych), Jakub Antczak czy Pedro Rebocho.

Zimą 2 z 13 bramek padło po rzutach karnych. W pierwszych połowach tureckich sparingów Lech Poznań strzelił 7 goli, w drugich odsłonach zdobył 6 bramek. Tym samym czas strzelania goli w zimowych meczach kontrolnych był zupełnie inny niż w jesiennych spotkaniach w Ekstraklasie, w której Kolejorz zdecydowanie bardziej skuteczny jest po przerwach.

15.01 – Sparing: Lech Poznań – Banik Ostrava 4:2
18.01 – Sparing: Lech Poznań – FC Shkupi 4:1
20.01 – Sparing: Lech Poznań – Dinamo Batumi 1:2
22.01 – Sparing: Lech Poznań – Mura Murska Sobota 4:1

Podopieczni Macieja Skorży zimą stracili 6 goli (2 bramki w pierwszej połowie, 4 bramki w drugiej odsłonie). W Belek 3 z 6 goli straciliśmy po stałych fragmentach gry w tym 2 bramki po strzałach z rzutów karnych. Po niedzielnym powrocie z Turcji od połowy tygodnia lechici będą ćwiczyć na własnych obiektach, jeśli aura na to pozwoli wówczas przynajmniej część treningów odbędzie się na trawiastej nawierzchni.

Najbliższe dwa sparingi będą już za zamknięte dla mediów i kibiców. W piątek, 28 stycznia Lech Poznań zmierzy się z Herthą w Berlinie, dzień później u siebie podejmie ekipę Miedzi Legnica. Przed poznaniakami już tylko dwa mikrocykle treningowe, Kolejorz rozpocznie rundę wiosenną 2022 w niedzielę, 6 lutego. Tego dnia o godzinie 17:30 zmierzy się w Krakowie z miejscową Cracovią.

Lech – Banik na 1:0

27 min. – Kontra Lecha środkiem pola, strzał z dystansu po indywidualnym rajdzie oddaje Ramirez, który zdobywa ładną bramkę.

Lech – Banik na 2:0

30 min. – Świetne prostopadłe podanie Tiby do będącego na prawej stronie Ba Loua. Iworyjczyk w sytuacji 1 na 1 pokonuje bramkarza.

Lech – Banik na 3:2

78 min. – Lechici pograli trochę więcej piłką, po prostopadłym podaniu Kamińskiego dość szczęśliwie piłkę przy słupku zmieścił Marchwiński.

Lech – Banik na 4:2

80 min. – Rzut karny. Kvekveskiri pewnie pokonuje bramkarza z rzutu karnego.

Lech – Shkupi na 1:0

35 min. – Zablokowany strzał Marchwińskiego, piłka szczęśliwie trafiła do Amarala, który z prawej strony pola karnego miękko wrzucił piłkę prosto na głowę Kvekveskiriego. Gruzin stojąc tuż przed linią bez problemu skierował piłkę do siatki.

Lech – Shkupi na 2:0

38 min. – Dobre dośrodkowanie Kvekveskiriego z rzutu rożnego, piłka odbiła się jeszcze od boiska trafiając prosto na głowę Milicia.

Lech – Shkupi na 3:0

54 min. – Szybka akcja Lecha, piłka po strzale Marchwińskiego z prawej strony pola karnego ląduje w siatce.

Lech – Shkupi na 4:1

75 min. – Czekała dostał piłkę po prawej stronie pola karnego, wymanewrował obrońców i strzałem po rykoszecie zdobył bramkę. Macedończycy zrobili niewiele, by zapobiec utracie gola.

Lech – Dinamo na 1:0

14 min.- Rzut karny. Ramirez pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza z 11 metrów.

Lech – Mura na 1:0

20 min. – Akcja Lecha lewą stroną, Kamiński podaniem wypuścił Amarala, który minął bramkarza i z ostrego kąta zdobył bramkę.

Lech – Mura na 2:0

25 min. – Z piłką na połowę rywala zapędził się Satka, dograł do lewej strony do Rebocho, ten dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę źle odbił bramkarz. Dopadł do niej Kamiński, który strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.

Lech – Mura na 3:1

58 min. – Lech w ataku pozycyjnym, piłka z lewej strony przez środek trafiła na prawą flankę do Kamińskiego. Po dośrodkowaniu w pole karne akcję z bliska zamknął Marchwiński, którego nikt nie kryl.

Lech – Mura na 4:1

63 min. – Tym razem błąd w wyprowadzeniu piłki przez Murę, piłka zamiast do bramkarza trafiła do Amarala, który w sytuacji 1 na 1 zdobył gola.

Lech – Banik na 1:2

59 min. – Rzut karny. Van der Hart wyczuł, gdzie uderzy Czech, ale nie dał rady obronić strzału z 11 metrów.

Lech – Banik na 2:2

68 min. – Strata Skórasia w środku pola, szybka kontra Banika, piłkarz rywala efektownym strzałem przelobował Van der Harta. Holendrowi zabrakło centymetrów.

Lech – Shkupi na 1:3

69 min. – Rywal strzelił bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnej główce.

Lech – Dinamo na 1:1

45+3 min. – Ramirez zahaczył rywala w polu karnym. Lech stracił gola z rzutu karnego.

Lech – Dinamo na 2:1

59 min. – Świetny strzał zawodnika Dinama z około 25 metrów. Bednarek dostał piłkę na kołnierz.

Lech – Mura na 1:2

35 min. – Mura rozklepała Lecha w środku pola i zdobyła kontaktowego gola. Lechici za łatwo pozwolili rozkręcić się rywalowi w środkowej strefie.