Zimowe okna w Europie

W większości krajów europejskich trwa obecnie przerwa zimowa, ale są oczywiście ligi, które w styczniu grają, a niedługo zamknie się w nich zimowe okienko transferowe 2022. Zupełnie inaczej jest w Polsce, gdzie tak naprawdę okno transferowe jeszcze się nie otworzyło.W ostatni weekend normalnie rywalizowano m.in. w Anglii, Belgii, Niemczech, we Włoszech, w Albanii, na Cyprze, w Grecji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, Portugalii, Szkocji, Rumunii, Turcji czy we Francji. W najbliższy weekend część lig na chwilę zatrzyma się przez przerwę na kadrę, ale za to wiosenne zmagania zaczną się choćby w Szwajcarii, Chorwacji czy na Węgrzech.

Na Starym Kontynencie nie brakuje lig, w których lada dzień zamknie się zimowe okienko transferowe 2022. Tylko do 31 stycznia jest ono otwarte m.in. w Ligue 1, Serie A, Bundeslidze, Eredivisie, Premier League czy w La Liga. Po tym terminie kluby odpowiednio z Francji, Włoch, Niemiec, Holandii, Anglii oraz z Hiszpanii nie będą mogły już kupować zawodników.

Przykładowo 7 lutego zimowe okienko transferowe dobiegnie końca w Austrii, dzień później w Danii, 14 lutego w Rumunii i na Węgrzech, 15 lutego w Szwajcarii i Chorwacji a tydzień później zamknie się w Rosji oraz w Czechach. W Polsce ekstraklasowicze mogą kupować zawodników do końca lutego, a na Ukrainie nawet do 2 marca.

Warto zaznaczyć, że zimowe okienko w PKO Ekstraklasie 2021/2022 tak naprawdę jeszcze się nie rozpoczęło. Okno oficjalnie zostanie otwarte 1 lutego i potrwa do 28 lutego. Nasze rodzime kluby oczywiście już od drugiej połowy grudnia 2021 przeprowadzają transfery, jedynie po 1 lutego będą mogły zarejestrować nowych graczy do rozgrywek ligowych.

Oczywiście po 28 lutego przez pewien czas ekstraklasowicze również będą mogli uprawniać do gry nowych piłkarzy, jednak wyłącznie z własną kartą w ręku pozyskując tych zawodników z tzw. „wolnego transferu”. Zupełnie inaczej będą przebiegały zimowe okienka transferowe 2022 w krajach, gdzie ligowcy rywalizują w systemie wiosna-jesień. Przykładowo w Norwegii okno potrwa nawet do maja.Koniec zimowego okna transferowego 2022 w wybranych europejskich ligach:

31 stycznia – Grecja, Francja, Włochy, Niemcy, Belgia, Holandia, Hiszpania, Anglia, Szkocja, Dania
7 lutego – Austria
8 lutego – Dania
14 lutego – Rumunia, Węgry
15 lutego – Szwajcaria, Chorwacja
22 lutego – Rosja, Czechy
28 lutego – Polska, Bułgaria
2 marca – Ukraina

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Zobaczcie, co za niekonsekwencja jeśli chodzi o zarządzanie polską piłką. Z jednej strony obowiązkowy młodzieżowiec, PJS, nastawienie na jakiś tam rozwój klubów, w z drugiej niemal najdłuższe okienko w Europie, które wręcz zachęca do bylejakości. Bo nie musisz kompletować porządnej kadry, kiedy jest na to najwłaściwszy czas, tylko możesz spokojnie zacząć rundę, a dopiero jak przegrasz 2-3 mecze i okaże się, że nie ma kim grać, to dobrać last minute jakiś zagraniczny odrzut.

 2. inowroclawianin pisze:

  Świetny interes Fiorentina zrobiła. Kupiła naoadziora z Partizana za niecale 2 mln i sorzedala za 75 do Juve. Szok.

  • Przemo33 pisze:

   @inowrocławianin
   Tak twierdzą media, ale jeszcze nie było oficjalnej informacji. Ale jeśli transfer dojdzie do skutku, to Fiorentina zrobiła interes życia, ściągając parę lat temu Vlahovicia oraz będzie w końcu jakiś transferowy hit tego okienka, bo jak do tej pory to szału nie było, daleko do choćby zimowego okienka na początku 2011 roku.

  • Przemo33 pisze:

   @Sp
   Dlaczego? Nie chciałeś, żeby odchodził z Fiorentiny czy może chciałeś, by kupił go inny klub? Były jakieś plotki o zainteresowaniu innych klubów, w tym Arsenalu. Ale już jest oficjalna informacja, że Serb przechodzi do Juventusu.