Najważniejsza wiosna od lat

Jubileuszowa wiosna zbliża się coraz większymi krokami. Przed Kolejorzem niecałe 4 miesiące zmagań, od 16 do 18 meczów, w których celem jest pierwszy od 1984 roku dublet lub co najmniej jedno trofeum (najlepiej Mistrzostwo Polski).Wiosną każdy okres rundy wiosennej będzie bardzo atrakcyjny, a każde, nawet wymęczone zwycięstwo 1:0 będzie przybliżało kibiców do spełnienia marzeń. Przed nami 15 ligowych kolejek, w których liderujący od początku sierpnia Lech Poznań będzie bronił 1. pozycji. Przed nami też maksymalnie 3 spotkania w Pucharze Polski na który Kolejorz jeszcze dłużej niż na mistrzostwo, bo od 13 lat. W maju 2022 nikt nie będzie cieszył się z samego awansu do europejskich pucharów. Liczy się tylko trofeum a najlepiej to za tytuł Mistrza Polski dzięki któremu 21 lub 22 maja wszyscy razem mogliby świętować na Placu Mickiewicza.

Bardzo ważny przełom lutego i marca

Po wyjeździe do Krakowa 6 lutego oraz po domowym meczu z Termaliką 12 lutego poziom emocji zacznie wzrastać. Kolejorza czeka maraton 3 kolejnych wyjazdowych spotkań, podczas niego Lech zawita do Gdańska, Szczecina i na Górny Śląsk. W tej chwili liderujący Lech ma aż 8 oczek więcej od piątej Lechii i 4 punkty przewagi nad drugą Pogonią. Ma zaliczkę, zatem remis w Gdańsku czy w Szczecinie nie byłby złym rezultatem. W takiej sytuacji nikt z poważnych rywali nie zbliżyłby się do poznaniaków, którzy zachowaliby 1. miejsce. Dnia 1 lub 2 marca w Gliwicach bądź w Zabrzu trzeba już wygrać, by awansować do 1/2 finału Pucharu Polski. Na początku marca Lech nie może się potknąć, jeśli po 38 latach ma wywalczyć dublet, meczu z Piastem czy z Górnikiem nie będzie już dało się odrobić. Po maratonie 3 kolejnych wyjazdów na Bułgarską zawita trzeci obecnie Raków, który ostatnio wyjątkowo nam nie leżał, a który w tym sezonie broni Pucharu Polski mając jeszcze chrapkę na Mistrzostwo Polski.

20.02, Lechia Gdańsk – Lech Poznań (17:30)
26.02, Pogoń Szczecin – Lech Poznań
01-02.03, Piast Gliwice/Górnik Zabrze – Lech Poznań (1/4 PP)
05.03, Lech Poznań – Raków Częstochowa

Pedro Tiba strzelający gola Pogoni w sierpniu
null

Trudny marzec

Cały marzec będzie dla Lecha Poznań bardzo ciężki, być może lutowe + marcowe spotkania okażą się kluczowe w kontekście zdobycia Mistrzostwa Polski. Po wspomnianej pucharowej wizycie na Górnym Śląsku i meczu z Rakowem, drużynę Lecha czeka wyprawa na Reymonta i jubileuszowe spotkanie z Jagiellonią przy Bułgarskiej w dniu 100. rocznicy założenia Kolejorza. Białostoczanie wyjątkowo nam nie leżą, są dla Lecha przeklętym rywalem, kibice śledzący losy klubu od lat doskonale orientują się w historii ostatnich rywalizacji z Jagą. Ostatni bój przed jedyną wiosenną przerwą na kadrę będzie dla poznaniaków prawdziwym testem.

01-02.03, Piast Gliwice/Górnik Zabrze – Lech Poznań (1/4 PP)
05.03, Lech Poznań – Raków Częstochowa
12.03, Wisła Kraków – Lech Poznań
19.03, Lech Poznań – Jagiellonia Białystok

Ostania wygrana nad Jagiellonią: lipiec 2020 (4:0)
null

Ważny początek kwietnia

Zaraz po marcowej przerwie na kadrę jedziemy do Wrocławia, później Lecha czeka mecz w półfinale Pucharu Polski (o ile wcześniej wyeliminuje Piasta/Górnika). Przeciwnikiem w 1/2 finału może być Legia, Raków czy Wisła co najlepiej podkreśla prestiż gier na początku kwietnia. Krótki maraton arcyciekawych spotkań na początku czwartego miesiąca 2022 roku zakończy się 9 lub 10 kwietnia domowym pojedynkiem z walczącą o utrzymanie Legią. Początek kwietnia może być równie ciekawy, jak przełom lutego i marca. Będzie się działo!

02.04, Śląsk Wrocław – Lech Poznań
06.04, 1/2 Pucharu Polski
09.04, Lech Poznań – Legia Warszawa

Lech od 2010 roku wygrał we Wrocławiu tylko raz
null

Piękny maj?

Ostatnie 3 kwietniowe mecze zapowiadają się mniej prestiżowo, ale punkty zdobyte w Płocku, z Górnikiem Łęczna i ze Stalą oczywiście byłyby bardzo ważne. Niemniej jednak wszystko rozstrzygnie się w maju. Dnia 2 maja odbędzie się finał Pucharu Polski, niestety na razie nie wiadomo, gdzie dokładnie zostanie rozegrany. Na Stadionie Narodowym mamy obecnie szpital covidowy, w marcu kadra Polski tam nie zagra, na Narodowy ma wrócić w czerwcu, póki co majowy finał Pucharu Polski w Warszawie stoi pod znakiem zapytania.

Po ewentualnym występie Lecha Poznań w finale już na pewno naszą drużynę czekają ostatnie 3 ligowe spotkania w sezonie 2021/2022. W 32 i 33. kolejce zagramy na wyjazdach. W ostatniej kolejce wracamy na Bułgarską, gdzie identycznie jak na koniec mistrzowskich rozgrywek 2009/2010 podejmiemy u siebie Zagłębie Lubin. Czy będzie powtórka sprzed 12 lat? czy Lech przed tym meczem będzie miał już zapewnione mistrzostwo? a może do tytułu będzie potrzebował punktu jak 7 lat temu lub wygranej jak w 2010 roku? To się okaże! Na razie nie wiadomo, kiedy na 100% zakończy się sezon 2021/2022 – 21 lub 22 maja? Na taką informację trzeba poczekać do kwietnia. Pewne jest natomiast, że w razie mistrzostwa Poznań 21 lub 22 maja utonie w świetle rac, a zabawa na Placu Mickiewicza będzie trwała do białego rana.

02.05, Finał Pucharu Polski
07.05, Piast Gliwice – Lech Poznań
14.05, Warta Poznań – Lech Poznań
21.05, Lech Poznań – Zagłębie Lubin

Robert Lewandowski przyklepuje Mistrzostwo Polski 2010
nullTerminarz rundy wiosennej 2021/2022:

* – głównym terminem meczu ligowego bez dokładnej daty jest sobota

06.02, Cracovia Kraków – Lech Poznań (17:30)
12.02, Lech Poznań – Termalica Nieciecza (20:00)
20.02, Lechia Gdańsk – Lech Poznań (17:30)
26.02, Pogoń Szczecin – Lech Poznań
01-02.03, Piast Gliwice/Górnik Zabrze – Lech Poznań (1/4 PP)
05.03, Lech Poznań – Raków Częstochowa
12.03, Wisła Kraków – Lech Poznań
19.03, Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
02.04, Śląsk Wrocław – Lech Poznań
06.04, 1/2 Pucharu Polski
09.04, Lech Poznań – Legia Warszawa
16.04, Wisła Płock – Lech Poznań
23.04, Lech Poznań – Stal Mielec
30.04, Lech Poznań – Górnik Łęczna
02.05, Finał Pucharu Polski
07.05, Piast Gliwice – Lech Poznań
14.05, Warta Poznań – Lech Poznań
21.05, Lech Poznań – Zagłębie Lubin6 komentarzy

 1. kibol z IV pisze:

  Chciałbym aby Lech wywalczyl tego majstra u nas w domu. Jednak nie chciałbym nerwowej końcowki jak z wisłą. Nie pozostaje nic innego jak swiętować majstra po Łęcznej , po puchar jechać już jako MP2022. Dokładnie tak jak to było 38 lat temu. Aż nie chce się wierzyć że to juz tyle lat mineło …

  #MajsterNaStulecie

  • Sp pisze:

   No dokładnie, w piątek z Łęczną zdobyć 3 pkt i mieć wtedy 10 pkt. przewagi nad wiceliderem

  • MARCINzKALISZA pisze:

   Mam nadzieję że tak będzie i wtedy wszyscy razem zaśpiewamy Mistrz, Mistrz, Kolejorz!

 2. inowroclawianin pisze:

  Najciekawsza i najważniejsza wiosna dla nas od lat. Oby nie została zmarnowana. Rutek mógł to okienko lepiej wykorzystać. Co do reszty to póki co nie mam większych zastrzeżeń. Moim zdaniem do połowy marca rozstrzygnie się kwestia Mistrza. PP to już inny temat. Dwie ostatnie kolejki ligowe wydają się, że tak się wyraże, „bezpieczne” dla nas. Wątpię by Warta, czy Zagłębie chciały nam przeszkodzić w zdobyciu tytułu. Najważniejszy luty i początek marca. Jeżeli tu pójdzie zgodnie z planem to powinno być ok.

 3. inowroclawianin pisze:

  Wolałbym świętować na Starym Rynku niż na placu Mickiewicza. Jakoś świetnie mi się kojarzy 2010 :-)

 4. bombardier pisze:

  Na kilka dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej Lech jest absolutnym
  faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego!
  Praktycznie wszystko mają najlepsze –
  trener, sztab medyczny, infrastruktura i zawodnicy z bardzo dobrymi umowami.
  Może nie najlepszy stadion, ale co tam stadion jak jest wuchta
  oddanych kibiców.
  Skoro mieli udaną rundę jesienną, to tym bardziej powinni pokazać
  na co ich stać teraz. Są w każdym calu zawodowcami.
  Dlatego oczekuję, że nie zawiodą!