Charakterystyka pomeczowych ocen

Zbliża się powoli runda wiosenna 2021/2022, zbliża się powoli przede wszystkim pierwszy tegoroczny mecz z Cracovią, po którym ponownie będziecie mogli oceniać pracę trenera, pracę sędziego, poziom spotkania, wybrać najlepszego gracza w drużynie rywala, a przede wszystkim wystawić pomeczowe oceny piłkarzom Lecha Poznań.Wystawianie pomeczowych ocen przez internautów to od lat stały punkt pomeczowych materiałów na KKSLECH.com. Nie ma analiz po spotkaniach Kolejorza bez Waszych not, które kształtują później opinie krążące na temat poszczególnych graczy. Wykorzystując czas oczekiwania na start zmagań Lecha Poznań w 2022 roku prezentujemy charakterystykę pomeczowych ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza. Kto najczęściej ma najwyższą średnią notę po porażkach? jakie oceny i w jakich sytuacjach nie są brane pod uwagę przy zliczaniu przez nas głosów? i kto ma wpływ na opinie kibiców? Między innymi o tym więcej poniżej.

Bramkarz wygrywa w słabych meczach

Bardzo często po słabych meczach, w których Lech przegrywa bez zdobycia gola najlepszym zawodnikiem z najwyższą średnią ocen jest bramkarz. Powód? w wielu kiepskich spotkaniach zawodzą przede wszystkim gracze z pola, piłkarze ofensywni, jeśli bramkarz nie popełni błędu a Lech przegra nie z jego winy, to wtedy zawodnik stojący między słupkami często ma najwyższą średnią notę. Coś takiego mogliśmy dobrze zaobserwować m.in. w sezonie 2019/2020 czy 2020/2021.

Strzelcom goli jest łatwiej

Często zdarzają się mecze, w których ten, kto strzeli gola z automatu dostaje wyższe oceny. W ostatnich latach było wiele spotkań, w których nie zawsze powiodło się Lechowi, były remisy, były także mecze, po których ciężko było wskazać kibicom piłkarza wyróżniającego się czymś na tle zespołu. W takich przypadkach przez internautów KKSLECH.com wyżej oceniani są piłkarze, którzy strzelili nawet przypadkową bramkę. Ktoś może grać słabo w słabym, przykładowo zremisowanym meczu, ale w przypadku wpisania się na listę strzelców nawet przez dołożenie nogi z miejsca dostaje nieco wyższe noty.

Jakub Kamiński według internautów KKSLECH.com jesienią aż 6 razy był najlepszym graczem meczu
null

Niskie oceny rezerwowych

Zauważyliśmy, że od lat internauci KKSLECH.com dają bardzo niskie oceny graczom rezerwowym. Jeśli zmiennik po wejściu z ławki nie zanotuje asysty, nie strzeli gola to zwykle nie może liczyć na dobrą ocenę, która często jest dużo niższa od not większości zawodników zaczynających mecze w wyjściowym składzie. Warto przypomnieć, że piłkarze, którzy w konkretnym spotkaniu nie rozegrają minimum 15 minut nie są uwzględniani przy ocenach, ich nazwisko nie znajdzie się na liście graczy, których występ można ocenić.

Jedynki są usuwane

Są sytuacje, kiedy po meczu wygranym np. 4:0 ktoś wchodzi i specjalnie daje piłkarzom jedynki. Strata czasu. System nie bierze tych not pod uwagę, z miejsca wszystkie głosy takiego internauty są usuwane, tych, których świerzbi ręka mogą szukać sobie innego miejsca do wyładowania. Czasami zdarzają się również odwrotne sytuacje. Po przegranych wysoko meczach były złośliwe osoby wystawiające zawodnikom same szóstki. Oczywiście takie oceny także są anulowane.

Joao Amaral – jesienią 9 razy znajdował się w TOP 3 po meczach (gracze z najwyższą średnią ocen)
null

Opinie na podstawie komentarze tv

Niestety przy wystawianiu pomeczowych ocen przez internautów KKSLECH.com wielu kibiców sugeruje się komentarzem tv. Jeśli dany komentator np. C+ Sport w trakcie trwania spotkania często niezrozumiale chwali lub gani piłkarza Lecha, to z pewnością jego opinia będzie później widoczna w średnich notach po meczu. Zdarzają się oceniający, którzy nie zawsze myślą samodzielnie posiłkując się mimo wszystko indywidualnymi opiniami komentatorów telewizyjnych.

Prywatne sympatie mają małe znaczenie

Rzadko bo rzadko, ale jednak zdarzają się czasem mecze, po których widać indywidualne sympatie kibiców do piłkarzy. Przykładowo Joao Amaral może liczyć na nieco wyższe noty, jesienią był za to okres, kiedy Nika Kvekveskiri dostawał dość niskie oceny, ponieważ ciągnął się za nim pijacki rajd w centrum Poznania. Mimo wszystko patrząc obiektywnie wielu internautów potrafi zapomnieć, kogą lubią i obiektywnie ocenić występ danego gracza w konkretnym meczu. Zdarzały się zatem spotkania, po których najgorsi byli m.in. Mikael Ishak czy Jakub Kamiński. Oby w przyszłości było jak najwięcej meczów, po których kibice Kolejorza obiektywnie będą oceniali występ zawodnika w konkretnym spotkaniu a nie wyrażali w ocenach swoich sympatii. Nie może być sytuacji, kiedy np. ogólnie nielubiany Van der Hart będzie dostawał niskie noty po meczu, w którym nie zawiedzie.

Nika Kvekveskiri po 3 jesiennych spotkaniach miał najniższą średnią notę
null

Czasem ktoś musi być najsłabszy

Zdarzają się mecze takie jak np. niedawne jesienne z Wisłą 5:0 czy ze Śląskiem 4:0, w których tak naprawdę nie było najgorszego piłkarza. Nikt nie zagrał słabo, każdy zawodnik wniósł coś do drużyny. Nawet po takich spotkaniach ktoś jednak musiał mieć najniższą średnią notę, ktoś musiał być tzw. „najsłabszym zawodnikiem” według średnich ocen, choć wcale źle nie zagrał. W takich sytuacjach często najniższą średnią notę ma któryś z rezerwowych. Takie są realia pomeczowych ocen, występy „najsłabszych piłkarzy” w pewnie wygranych meczach, w których Kolejorzowi wszystko wychodzi trzeba traktować z przymrużeniem oka.

Obracaj smartfon poziomo

Zasady oceniania piłkarzy po meczach są przejrzyste od lat, dziś jest okazja przypomnieć o tych najważniejszych. Tak jak pisaliśmy już wyżej – gracze, którzy nie zaliczyli 15 minut nie są uwzględniani, ich nazwisko nie znajdzie się na liście zawodników do oceny. Wyniki Waszego oceniania piłkarzy zawsze są publikowane w drugim dniu po konkretnym meczu (najczęściej o godzinie 0:00, czasem o 9:00). W przypadku oceniania zawodników Lecha Poznań na smartfonie należy obrócić go poziomo, żeby dobrze widzieć możliwość wystawienia not od 1 do 6. Oceny muszą wyglądać tak jak poniżej.

Prawidłowy widok oceniania zawodników na smartfonie
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <