Zachować ten atut

W rundzie jesiennej piłkarskiej PKO Ekstrakalsy 2021/2022 dużym atutem Lecha Poznań była gra w ofensywie i skuteczność zaraz w pierwszym kwadransie po przerwie. Kolejorz często wychodził na drugie połowy niesamowicie nakręcony zdobywając dzięki temu wiele cennych punktów.

Lech Poznań spośród 37 ligowych goli aż 13 bramek strzelił w pierwszym kwadransie po przerwie w tym 11 między 51 a 60 minutą gry. Uczynił to w 10 różnych meczach ligowych, 6 z nich odbyło się przy Bułgarskiej. W pojedynkach z Cracovią, Wisłą oraz ze Śląskiem nasz zespół w pierwszym kwadransie po przerwie strzelił po 2 gole, wszystkie bramki dały mu wysokie zwycięstwo i to w spotkaniach, w których udało się zagrać na 0 z tyłu.

Gol Ishaka w Warszawie zdobyty na początku drugiej połowy

Dzięki bramce w pierwszym kwadransie po przerwie Lech Poznań po 6 latach wygrał z Legią w Warszawie. Gol strzelony w 55 minucie dał jeszcze Kolejorzowi skromne, jednobramkowe zwycięstwo nad Piastem Gliwice, a trafienia zanotowane w 47 i 54 minucie pozwoliły niebiesko-białym ograć Cracovię 2:0. Tym samym jeden z najważniejszych, ale cichych atutów naszej drużyny przełożył się na sporo cennych punktów za sprawą których Lech Poznań zimuje obecnie jako lider Ekstraklasy pierwszy raz od sezonu 2008/2009.

Asysta: Ba Loua

Jesienią turbodoładowania zaraz po przerwie dostawali przede wszystkim ci piłkarze, którzy mogą mieć ogromny wpływ na zdobycie Mistrzostwa Polski. Mikael Ishak jesienią między 46 a 60 minutą strzelił 4 gole. Jakub Kamiński pomiędzy 46 a 60 minutą zanotował 3 trafienia i 2 asysty, a Joao Amaral zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty.