Zawód. Cracovia – Lech 3:3

O godzinie 17:30 na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego mieszczącym się przy ulicy Kałuży 1 w Krakowie, początek meczu 20. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Cracovii Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Cracovia – Lech (06.02.2022)

null Tylko 9 wygranych Lecha na stadionie Cracovii (6 w lidze)
null 67 meczów z Cracovią na wszystkich frontach, tylko 2 razy nie było bramek (w 1952 roku w Poznaniu, w 2015 roku w Krakowie)
null Zieliński (MP, SPP i LE z Lechem) vs Skorża (MP, SPP i LE z Lechem)
null 16 kolejnych meczów pomiędzy zespołami z golem, w minionych 15 spotkaniach obu drużyn nie padły więcej niż 3 gole
null 10 mecz Zielińskiego ze Skorżą (lepszy bilans 4-2-3), pierwszy od pamiętnego spotkania Cracovia – Lech 5:2 (październik 2015)
null Ostatnia wyjazdowa wygrana Lecha na inaugurację ligowej wiosny: 2013 rok, Ruch – Lech 0:4 (Ruch trenował Zieliński)
null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Michał Skóraś

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – null Gramy. Salamon opuszcza dziś pierwszy mecz w tym sezonie ligowym (dotąd komplet minut).
3 min. – Lech stara się już narzucić swój styl gry rywalowi.
5 min. – Złe podanie Amarala ze środka na lewą flankę. Na razie szukamy rytmu.
8 min. – null Wrzutka Skórasia, błąd Niemczyckiego, piłka trafia w słupek!
10 min. – Faul Murawskiego na Van Amerfoorscie. Cracovia miała rzut wolny, po którym piłkę wyłapał Bednarek.
12 min. – Bardzo złe podanie Pereiry do Amarala. Lechici grają na razie chaotycznie.
13 min. – Strzał z ostrego kąta wybronił Bednarek, ale i tak był spalony.

null 16 – 30 minuta

16 min. – null W zeszłym sezonie Lech przegrał w Krakowie 1:2 mimo prowadzenia 1:0. Ostatni raz wygrał przy Kałuży w lipcu 2020.
18 min. – Dośrodkowanie i podanie Cracovii z prawej strony. Lechici czujnie się bronią.
19 min. – null 1:0 dla Cracovii. Rzut rożny, wybicie piłki za pole karne, tam był Rakoczy, który mocnym strzałem i po rykoszecie zdobył bramkę.
20 min. – null To 3 z rzędu spotkanie, w którym Lech przegrywa 0:1.
22 min. – Na razie nic ciekawego nie gramy. Nie umiemy utrzymać się przy piłce.
23 min. – null Faul na Amaralu, karny czy wolny? Sędzia odgwizdał tylko rzut wolny.
25 min. – Uderzenie Rebocho z wolnego wybronił Niemczycki!
26 min. – null Płaskie uderzenie Amarala znów wybronił Niemczycki! Dwie dobre interwencje w ciągu minuty.
27 min. – null Znowu Niemczycki! Tym razem strzelał Ishak. Chyba wiadomo już, kogo kibice wybiorą najlepszym zawodnikiem w zespole rywala.
29 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! Świetne podanie Ishaka na prawą stronę pola karnego do Amarala, który efektownym dotknięciem piłki oszukał rywala i płaskim strzałem po długim rogu wyrównał. 1:1!

null Amaral
null Ishak

30 min. – Pachniało tym golem, pachniało. Bramka na 1:0 dla Cracovii podziałała na Kolejorza.

null 31 – 45 minuta

33 min. – null Bilans Lecha przy przegrywaniu 0:1 w tym sezonie: 2-2-2
34 min. – Lech zaczyna dominować nad Cracovią.
36 min. – Kontra 3 na 3. Skóraś fatalnym uderzeniem wszystko popsuł.
37 min. – null 9 gol ligowy w tym sezonie Amarala, 2 asysta Ishaka.
40 min. – Mocny strzał Kamińskiego zza pola karnego sparował Niemczycki. Gdyby nie on, Cracovia już dawno by przegrywała.
42 min. – Pierwsza poważna akcja Cracovii od wielu, wielu minut. Piłkę po miękkim dośrodkowaniu pewnie wyłapał Bednarek.
44 min. – Prostopadła podania do Ishaka i Amarala są dziś bardzo złe. Te podania są zbyt mocne.
45 min. – null Do przerwy 1:1. Od 20 minuty w piłkę gra tylko Lech, to 3 z rzędu spotkanie, w którym poznaniacy przegrywając umieli zdobyć gola.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Cracovia rozpoczęła drugą część.
47 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1! Crossowe podanie na prawą stronę do Pereiry, ten uruchomił Amarala, który w trudnej sytuacji zagrał w pole karne prosto na nogę Kamińskiego!

null Kamiński
null Amaral

50 min. – null A niedawno pisaliśmy taki artykuł -> TUTAJ. I stało się!
53 min. – Będzie korner dla Lecha. Przydałoby się teraz zamknąć ten mecz.
55 min. – Nerwowy kwadrans po przerwie. Dwóch piłkarzy Cracovii zarobiło już po kartce, Kamiński też na nią pracuje.
55 min. – null Ufff. Rzut wolny, Bednarek ratuje Lecha, jednak do siatki trafia Van Amersfoort. Sędzia odgwizdał spalonego, ktoś na ławce Cracovii wkurzył się na to i dostał kartkę.
59 min. – Prostopadłe podanie Amarala do Kamińskiego, który nie poradził sobie z dwoma rywalami.
59 min. – null Kolejna bardzo dobra interwencja Bednarka, ale znów był spalony!

null 61 – 75 minuta

60 min. – null Lech ma szansę odrobić straty 2 raz z rzędu. Z Górnikiem też przegrywał 0:1.
61 min. – null Kownacki za Skórasia.
62 min. – Zagapiła się obrona Lecha, na szczęście strzał Van Amersfoorta był bardzo niecelny. Znowu mieliśmy trochę szczęścia.
66 min. – Znów Lecha próbował zaskoczyć Van Amersfoort, który dotąd strzelił nam 3 gole.
67 min. – null Joao Amaral w tym sezonie ma już 9 bramek i 6 asyst. I długi kontrakt z Lechem, co jest równie ważne.
67 min. – GOOOOOOOOOOL!!!! Teraz Amaral ma już 10 bramek i dogonił Ishaka! Portugalczyk świetnie wyszedł do prostopadłej piłki właśnie od Ishaka. Szwed notuje 3 asystę, 2 w tym meczu! 3:1!

null Amaral
null Ishak

70 min. – Zostało 20 minut. Przy tym wyniku Lecha musi cechować koncentracja. Tylko ona się teraz liczy.
75 min. – null Marchwiński za Kamińskiego, Kvekveskiri za Karlstroma.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null W mistrzowskim sezonie 2009/2010 zespół Lecha też strzelił na inaugurację wiosny 3 gole. Zapowiada się na pierwszą wyjazdową wygraną na start wiosny od 2013 roku.
78 min. – null Co tu się stało?! Lechici zapomnieli, że jeszcze mecz trwa, prosta wrzutka z prawej strony, prosty strzał Myszora, którego źle pilnował przede wszystkim Milić. Już tylko 3:2.
80 min. – Niecelny strzał Rasmussena z daleka.
81 min. – Niestety nie mamy kontroli nad tym meczem. Na wyjazdach to się zdarza zdecydowanie zbyt często.
82 min. – Zaangażowanie Kownackiego w grę defensywną jest skandaliczne.
82 min. – Ufff. Znowu było groźnie, bronimy się rozpaczliwie.
85 min. – null Czerwiński za Pereirę, Ramirez za Amarala.
86 min. – null Kartka dla Satki.
89 min. – Emocje rosną. Czekamy, ile sędzia doliczy.
90 min. – Rzut wolny dla gospodarzy, piłkę pewnie wyłapał Bednarek.
90+1 min. – null Balaj trafia na 3:3. Kolejna przegrana główka w polu karnym, kolejny raz Lech daje się zaskoczyć.
90+3 min. – Jednak po 8 latach Lech nie wygrał na inaugurację wiosny na wyjeździe. Tylko remis.

null null 20. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 6 lutego, godz. 17:30
null MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 3:3 (1:1)

null Bramki: 19.Rakoczy 78.Myszor 90+1.Balaj – 29.Amaral 47.Kamiński 67.Amaral

null Asysty: 1:1 – Ishak 2:1 – Amaral 3:1 – Ishak

null Żółte kartki: Kakabadze, Hanca, Rodin – Satka

Czerwona kartka: 93 min. – Hanca (za drugą żółtą)

null Widzów: 7126

null Sędzia: Sylwestrzak (Wrocław)

null Sędzia techniczny: Malec

null Sędziowie boczni: Sobczak, Kaszyński

null Sędziowie VAR: Raczkowski, Myrmus

null Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Jugas – Kakabadze (89.Balaj), Rasmussen, Lusiusz (57.Loshaj), Rocha (57.Siplak) – Hanca, Rakoczy (74.Myszor) – Van Amersfoort.

null Rezerwowi: Hrosso, Jablonsky, Siplak, Pestka, Myszor, Loshaj, Ogorzały, Balaj, Piszczek.

null Lech: Bednarek – Pereira (85.Czerwiński), Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom (75.Kvekveskiri), Murawski – Skóraś (61.Kownacki), Amaral (85.Ramirez), Kamiński (75.Marchwiński) – Ishak.

null Rezerwowi: Van der Hart, Skrzypczak, Czerwiński, Douglas, Kvekveskiri, Marchwiński, Ba Loua, Ramirez, Kownacki.

null Kapitanowie: Hanca – Ishak

null Ustawienia: 1-3-4-2-1 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Zieliński – Skorża

null Obserwacja „Oko na grę”: Skóraś

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +5°C, pochmurno, wietrznie

null Miejsce: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego (ul. Józefa Kałuży 1, Kraków)