Przyhamowanie na pasach

Za nami już 20. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 z której kibice Kolejorza tym razem nie mogą być zadowoleni. Lech Poznań pierwszy raz w tych rozgrywkach stracił aż 3 gole w ciągu 90 minut notując przykry wiosenny falstart.

Poznańska lokomotywa boleśnie przyhamowała na Pasach, zespół Lecha po 8 latach nie wygrał wyjazdowego meczu ligowego na inaugurację wiosny i nie umiał zwyciężyć w Krakowie po raz 10 w tym 7 w lidze. Remis w takich okolicznościach został uznany za porażkę, na szczęście dzięki temu, co wydarzyło się w 19. kolejce Lech Poznań był pewny liderowania jeszcze przed tym weekendem.

Cracovia Kraków – Lech Poznań x (trafiony)
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin x (nietrafiony)
Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 1 (trafiony)
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 2 (nietrafiony)
Radomiak Radom – Wisła Płock 1 (nietrafiony)
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 1 (trafiony)
Stal Mielec – Górnik Zabrze 1 (nietrafiony)
Warta Poznań – Górnik Łęczna 2 (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa x (nietrafiony)

20. kolejkę PKO Ekstraklasy śmiało można uznać za jedną z najgorszych w sezonie 2021/2022. Lech potknął się na własne życzenie, goniące nas ekipy Lechii, Rakowa oraz Pogoni zgarnęły za to pełne pule. Poznaniacy tym, co odstawili w Krakowie tylko mocniej nakręcili przede wszystkich drugich szczecinian, którzy z pewnością jeszcze bardziej uwierzyli w siebie.

Miniony weekend to już historia do której nie ma sensu dłużej wracać. Przed nami powrót na Bułgarską, mecz lidera z czerwoną latarnią ligi, bój Lecha z Termaliką w Poznaniu, gdzie Kolejorz stracił dotąd tyle samo goli, ile w jednym spotkaniu przy Kałuży. W sobotę o 20:00 nie ma innej opcji, jak 3 punkty dla gospodarzy, zespół chcący być Mistrzem Polski musi wygrywać takie mecze i z takimi przeciwnikami.

Przed 21. kolejką są też inne dobre informacje. Mecz Pogoń – Zagłębie odbędzie się dopiero w niedzielę, zatem Lech w tej kolejce nawet nie chwilę nie straci prowadzenia w lidze, jeśli oczywiście w sobotni wieczór ogra beniaminka. Samemu pokonując Termalikę nałoży presję na „Portowców”, przed spotkaniem z outsiderem będziemy już znali wyniki gier Cracovii z Lechią, a przede wszystkim Radomiaka z Rakowem. Radomianie mają problemy w środku pola, nie przegrali od września, u siebie nie zaznali żadnej porażki. Aż pachnie zwycięstwem Rakowa i zakończenie serii Radomiaka.