Słoń zmiażdżony przez lokomotywę. Lech – Termalica 5:0

O godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 21. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Termaliki Nieciecza. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 3 mecze z Termaliką w Poznaniu, 2 w lutym, same zwycięstwa (5:2, 3:0, 3:1)
null 5 kolejnych wygranych z Termaliką, w każdym z nich Lech strzelał 3 gole (3:0, 3:0, 3:1, 3:1, 3:1)
null Lider Ekstraklasy (bez przegranej u siebie) vs czerwona latarnia ligi (bez wygranej na wyjeździe)
null Termalika otrzymała w tym sezonie aż 11 rzutów karnych (7 wykorzystała)
null Lech wygrał 6 meczów z rzędu u siebie, ostatni raz stracił punkty przy Bułgarskiej w sierpniu
null Jedna wygrana Skorży nad Termaliką, 2 mecze Latala w Poznaniu, 0 porażek (zwycięstwo 1:0 i remis 2:2 z Piastem)

18:38 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym roku przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Lech chcąc być Mistrzem Polski nie może dziś stracić punktów. Tylko zwycięstwo!

18:39 – Trwa spacer obu ekip po nieźle przygotowanej murawie. Za chwilę pierwsze zdjęcia z Bułgarskiej i skład Lecha, w którym są wymuszone zmiany.

18:41 – null Poniżej skład Lecha. Nie ma Amarala, bo otrzymał pozytywny wynik testu. Następny może być negatywny, wtedy Portugalczyk wróci tak szybko do zajęć, jak Velde, który stracił mecz z Cracovią przez te testy.

18:47 – Poniżej również skład gości. Grają 3-5-2, jest dużo niespodzianek.

18:50 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie dzisiaj Nika Kvekveskiri.

18:59 – null

19:02 – Kibiców powitał właśnie spiker, a na murawie rozkładana jest płachta z logotypem Ekstraklasy. To znak, że do pierwszego meczu Lecha w Poznaniu tej wiosny pozostała niespełna godzina 🙂

19:06 – Na kartce ze składami jest trochę błędów w składzie Termaliki. Nazwiska zostały poprawione przed publikacją.

19:08 – Wiele wskazuje, że frekwencja będzie niższa niż przewidywana. Może zakręci się w okolicach 13,5 tys. widzów. To mimo wszystko rozczarowanie.

19:12 – Bramkarze Lecha pojawili się na rozgrzewce.

19:20 – Termalika w komplecie na rozgrzewce.

19:22 – null Lech ostatni raz drugi mecz ligowy wiosną wygrał 4 lata temu. Czas to przełamać, od 2012 roku wygraliśmy w drugim wiosennym meczu tylko 3 razy.

19:29 – Radomiak – Raków 0:1. Radomiak przegrywa u siebie pierwszy raz w sezonie, Raków doskakuje na 1 punkt. Tym bardziej trzeba dziś wygrać.

19:43 – null 17 minut do meczu:

19:48 – Spiker czyta składy. 12 minut do meczu.

19:58 – Wychodzą. Obie ekipy w traycyjnych strojach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Pierwszy rzut wolny dla Lecha, piłka w rękach Loski.
3 min. – Lech już zdominował rywala.
3 min. – Dobra interwencja Loski, który na czas wyszedł z bramki.
7 min. – Z optycznej przewagi na razie niewiele wynika.
10 min. – Termalika zaczęła wychodzić z własnej połowy. Lech nie oddał jeszcze strzału.
13 min. – Mamy za to uderzenie głową rywala, ale bardzo niecelne.
14 min. – Bardzo dobra prostopadła piłka do Ishaka. Obrońca Termaliki w ostatniej chwili wybił ją wślizgiem i jeszcze doznał urazu.

null 16 – 30 minuta

17 min. – W zamieszaniu po kornerze niecelnie z ostrego kąta uderzył Karlstrom.
18 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Miękka wrzutka Velde z lewej nogi, w polu karnym najwyżej wyskoczył Ishak i strzałem głową pokonał Loskę! 1:0!

null Ishak
null Velde

20 min – Goście rzucili się do ataku.
22 min. – Dobra interwencja Salamona głową wyjaśniła zagrożenie.
23 min. – Termalika rzuciła się do ataku jak Lech na początku meczu.
24 min. – A teraz kontra Lecha, niestety Ishak stracił piłkę.
25 min. – null Termalika zmieniła system na 1-4-4-2.
28 min, – GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0! Poklepali lechici w środku pola, akcję poprowadził Kamiński, podał do Ramireza, ten znalazł gdzieś lukę, dograł znowu do Kamińskiego, który mocną bombą pod poprzeczkę zdobył gola. 2:0!

null Kamiński
null Ramirez

30 min. – Kontra Lecha środkiem pola, niestety Kamiński źle zabrał się z piłką.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Loska ratuje Termalikę po uderzeniu Kvekveskiriego z dystansu!
33 min. – null W ostatnich 3 meczach Lech przegrywał 0:1, dziś prowadzi już 2:0 i wszystko wskazuje, że wygra u siebie 7 kolejny mecz.
36 min. – Jedna długa piłka do przodu, futbolówka w rękach Bednarka ufff.
40 min. – null Kownacki się rozgrzewa.
40 min. – A na boisku Bednarek na raty broni płaski strzał. Wcześniej jeszcze dobrą interwencją popisał się Pereira.
42 min. – null Kownacki za Ishaka.
44 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! Przed chwilą Lech popsuł kontrę, ale po chwili Kamiński dograł do Ramireza, który wymanewrował obrońcę i zdobył gola. Piękna akcja! 3:0! Po meczu.

null bez asysty

45+2 min. – Do przerwy 3:0. Czekamy już na mecz z Lechią. Oby Amaral i Ishak wrócili już w tygodniu.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Trybuny dzisiaj:

48 min, – null Prostopadła piłka od Kamyka do Kownasia, górą był Loska.
52 min, – Akcja gości prawą flanka po której Termalica oddała niecelny strzał.
55 min. – GOOOOOOOOOLLL 4:0! Ciekawie rozegrana piłka z rzutu wolnego, dośrodkowanie w pole karne Ramireza, po podaniu Kamińskiego z prawej strony z bliska do siatki trafił Salamon.

null Salamon

60 min. – null Tiba za Karlstroma, Ba Loua za Velde.

null 61 – 75 minuta

62 min – null Widzów: 13151.
63 min. – null Kownacki strzelił dotąd 3 gole Termalice (wszystkie w lutym). Będzie 4 bramka? 3 z karnego?
67 min. – Na boisku już mało się dzieje. Można jedynie odnotować kolejny fakt. 4 mecz Termaliki w Poznaniu, 15 straconych goli przez ten zespół.
71 min. – null Satka za Milicia, debiutant Antczak za Ramireza.
72 min. – Kocioł w polu karnym Termaliki. Salamon znów mógł zdobyć gola.
75 min. – Nieźle wykonany korner, znowu Salamon był bliski strzelenia bramki.

null 76 – 90 minuta

79 min. – Lech od czasu do czasu atakuje. Termalica dawno się poddała, kolejne zmiany nic nie dają.
81 min. – null I jeszcze kartka dla Ba Loua. Tak on sobie miejsca w składzie nie wywalczy.
83 min. – null Za parę minut Lech wygra 6 mecz z rzędu z Termaliką. Wtedy strzelał po 3 gole, teraz ma 4 bramki i bilans z Termaliką w tym sezonie 7:1.
85 min. – GOOOOOOOOL!! 5:0! Crossowe podanie w pole karne, zgranie piłki przez Ba Loua, Kownacki zdobywa gola z bliska! To jego 4 bramka z Termaliką w historii i 4 w lutym!

null Kownacki
null Ba Loua

87 min. – Lider pokazał dziś moc bawiąc się z rywalem.
90 min. – Koniec. Lech – Termalica 5:0. Popis mocy poznańskiej lokomotywy jadącej na pierwszym torze już od początku sierpnia.

null null 21. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, sobota, 12 lutego, godz. 20:00
null KKS Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0 (3:0)

null Bramki: 18.Ishak 28.Kamiński 44.Ramirez 55.Salamon 85.Kownacki

null Asysty: 1:0 – Velde 2:0 – Ramirez 3:0 – bez asysty 4:0 – Kamiński 5:0 – Ba Loua

null Żółte kartki: Ba Loua – Domgjoni

null Widzów: 13151

null Sędzia: Jarzębak (Bytom)

null Sędzia techniczny: Lewandowski

null Sędziowie boczni: Heinig, Bohonos

null Sędziowie VAR: Frankowski, Wójcik

null Lech: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić (71.Satka), Rebocho – Karlstrom (60.Tiba), Kvekveskiri – Velde (60.Ba Loua), Ramirez (71.Antczak), Kamiński – Ishak (42.Kownacki).

null Rezerwowi: Van der Hart, Satka, Douglas, Tiba, Ba Loua, Antczak, Skóraś, Marchwiński, Kownacki.

null Termalica: Loska – Domgjoni, Putivtsev, Biedrzycki (54.Wasielewski) – Grzybek, Wlazło, Stefanik (46.Hubinek), Bonecki (62.Mesanović), Hybs – Śpiewak, Radwański (54.Grabowski).

null Rezerwowi: Pavluchenko, Grabowski, Wasielewski, Bezpalec, Kukułowicz, Hubinek, Kocyła, Mesanovic, Gergel.