Dogrywka: Lech – Termalica 5:0

W sobotnim meczu z Termaliką Nieciecza zespół Lecha Poznań wykazał się bardzo dużą skutecznością. Kolejorz z 11 celnych uderzeń zdobył aż 5 bramek prowadząc 3:0 do przerwy pierwszy oraz lipcowego spotkania z Jagiellonią Białystok w 2020 roku. Lech Poznań pokazał przedwczoraj, jak powinien grać i wygrywać główny faworyt do Mistrzostwa Polski z czerwoną latarnią ligi.

Najgorszy okres w meczu: 61-75 min.
Uwagi: 17 podań Tiby i aż 16 celnych, 4 uderzenia Kamińskiego, 3 kluczowe zagrania (1 asysta, 1 gol), 75% celnych podań Karlstroma, 4 faule popełnione na Velde, aż 11 celnych strzałów Lecha, 2 mecz z rzędu, w którym Lech najwięcej akcji przeprowadził środkiem pola

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Kamiński
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Milić
Ocena pracy trenera (1-6): 5
Poziom meczu (1-6): 5
Ocena pracy sędziego (1-6): 5

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira, Salamon, Milić (71.Satka), Rebocho – Karlstrom (60.Tiba), Kvekveskiri – Velde (60.Ba Loua), Ramirez (71.Antczak), Kamiński – Ishak (42.Kownacki).

1-3-5-2 przechodzące na 1-4-4-2

Loska – Domgjoni, Putivtsev, Biedrzycki (54.Wasielewski) – Grzybek, Wlazło, Stefanik (46.Hubinek), Bonecki (62.Mesanović), Hybs – Śpiewak, Radwański (54.Grabowski).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

85 min. – Jedna z wielu kontr Lecha środkiem pola, akurat ta zakończyła się golem, który dobił Termalikę. W 85 minucie udział w akcji bramkowej wzięło aż trzech zmienników w postaci Kownackiego, Tiby i Ba Loua. Ten pierwszy piłkarz zapoczątkował całą akcję, podał na środek do Tiby, po czym pobiegł w pole karne. Wspomniany Portugalczyk dograł do prawej flanki, gdzie do akcji podłączył się Pereira. Drugi z Portugalczyków w swoim stylu wykonał długie zagranie do Ba Loua, ten źle trafił w piłkę, ale i tak zdobyłby gola. Na dotknięcie piłki słabszą lewą nogą pokusił się Kownacki, który z bliska wykończył akcję, którą kilkanaście sekund wcześniej sam zapoczątkował. Lech wzorowo skontrował Termalikę, a Kownacki wzorowo zachował się w tej akcji.