Walczą o kolejne medale

Niedawny powrót Dawida Kownackiego i wcześniejszy Barrego Douglasa pozwala tym zawodnikom powalczyć o kolejne trofeum w ich karierach. Nie da się ukryć, że obaj wrócili do Kolejorza przede wszystkim po to, by ponownie coś tutaj wygrać identycznie jak Maciej Skorża mający już bogatą kolekcję złotych medali.Maciej Skorża tej wiosny walczy o swój czwarty tytuł Mistrza Polski i czwarty krajowy puchar. 50-letni doświadczony szkoleniowiec czeka na mistrzostwo tyle samo czasu, ile Lech Poznań, czyli blisko 7 lat. Ewentualne zdobycie wiosną tytułu byłoby piękną historią dla trenera, dla nas kibiców, dla całego klubu, a także dla Dawida Kownackiego oraz Barrego Douglasa, którzy 7 czerwca 2015 roku podnosząc puchar za Mistrzostwo Polski osiągnęli swój największy sukces w karierze.

Dawid Kownacki i Barry Douglas na przodzie świętują Mistrzostwo Polski
null

Maciej Skorża, Barry Douglas i Dawid Kownacki mają do wygrania jeszcze jedno trofeum. Dnia 2 maja 2015 roku asysta Szkota na niewiele się zdała. Mimo prowadzenia 1:0 zespół Lecha Poznań nie zdobył na Stadionie Narodowym krajowego pucharu. Douglas zagrał w finale w Warszawie tylko raz, „Kownaś” wystąpił we wszystkich trzech Lechowych finałach na Narodowym, w każdym z nich zagrał od początku i w każdym z tych trzech spotkań przegrywał.

Barry Douglas vs Guilherme na Stadionie Narodowym (2015)
null

Dwa miesiące później Lech Poznań do tytułu Mistrza Polski 2015 dołożył jeszcze Superpuchar Polski, który jest ostatnim trofeum w karierze Dawida Kownackiego, ale nie w karierze Barrego Douglasa. Szkot po odejściu z Kolejorza w styczniu 2016 roku, wiosną 2017 święcił Puchar Turcji z Konyasporem. Dotychczasowe osiągnięcia innych lechitów nie są zbyt okazałe, jednak w kadrze Lecha Poznań znajdziemy paru piłkarzy, którzy co nieco już osiągnęli.

Dawid Kownacki & Barry Douglas po zdobyciu Superpucharu 2015
null

Osiem lat temu Antonio Milić sięgnął z Hajdukiem Split po Puchar Chorwacji. Puchar Ligi w 2017 roku z Moreirense zdobył za to inny obrońca Pedro Rebocho, dwa mistrzostwa i Puchar Gruzji na swym koncie ma Nika Kvekveskiri, a Jesper Karlstrom w Szwecji przed 4 laty święcił najpierw pucharu kraju, a w 2019 roku jeszcze mistrzostwo z Djurgardensem Sztokholm. Nadal na trofeum czekają za to gwiazdy Kolejorza w postaci Pedro Tiby, Joao Amarala czy Mikaela Ishaka, którzy do tej pory nic wielkiego nie wygrali.

Dawid Kownacki z paterą za Superpuchar Polski 2015
null

Jedynym obecnym piłkarzem Lecha Poznań, który ma dobre i w miarę świeże wspomnienia ze świętowania trofeum w Polsce jest Artur Sobiech. Napastnik dnia 2 maja 2019 roku wchodząc z ławki strzelił dla Lechii Gdańsk zwycięskiego gola w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie i to w 90 minucie gry. Sobiech po paru tygodniach od pokonania w finale Jagiellonii Białystok do swojej kolekcji dołożył jeszcze złoty medal za Superpuchar Polski, w którym Lechia Gdańsk pokonała Mistrza Polski, Piasta Gliwice.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. kri$$ pisze:

    Niech wygrają!
    dla Lecha, dla kiboli, dla Poznania, dla Wielkopolski.

  2. Pan T.Arhei pisze:

    Czy to zdjęcie na początku sugeruje ,że Karolek też wróci? 🙂