I po liderze. Lechia – Lech 1:0

O godzinie 17:30 na Polsat Plus Arenie mieszczącej się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 w Gdańsku, początek meczu 22. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lechii Gdańsk a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 5 kolejnych zwycięstw Lecha z Lechią, 4 bez straty gola, 3 z rzędu (2:0, 3:2, 1:0, 3:0 i 2:0)
null W 12 ostatnich meczach pomiędzy obiema drużynami padały bramki (ostatni remis 0:0 w Gdańsku miał miejsce w 2011 roku)
null 5 meczów Skorży w Lechu z Lechią, 5 wygranych: 5-0-0, 10:2
null 12 meczów Lecha na nowym stadionie w Gdańsku: 5-2-5, 16:15 (tylko w 3 spotkaniach Lech nie zdobył gola)
null Lechia w tym sezonie u siebie przegrała tylko raz, Lech w ostatnich 4 wyjazdowych spotkaniach w Ekstraklasie tracił minimum gola
null Lechia to ulubiony rywal Skorży: 11-1-3, 27:10 (ostatnia porażka w maju 2012)

16:06 – Dzień dobry z Gdańska! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu, tym razem z obiektu Lechii. Lider musi być nadal w Poznaniu!

16:08 – Obie drużyny są już na stadionie. Lechici przyjechali kilkanaście minut temu. Za chwilę składy + pierwsze zdjęcia ze stadionu.

16:20 – Poniżej skład Lecha. Bliski przewidywanego.

16:21 – null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Salamon.

16:32 – null Pierwsze fotki z Polsat Plus Areny Gdańsk:

16:35 – 55 minut do meczu. Czekamy na rozgrzewkę, elementy potrzebne do niej są już rozłożone, w sektorach fanatyków Lechii szykowana jest oprawa.

16:40 – Bramkarze obu ekip pojawili się na rozgrzewce.

16:45 – Dla przypomnienia: Lech musi dziś minimum zremisować chcąc być liderem po 19 kolejce z rzędu. W przypadku chociaż remisu wyprzedzi Pogoń lepszym bilansem bramek. Poznaniacy prowadzą od początku sierpnia.

16:49 – null Mikael Ishak opuszcza dziś pierwszy ligowy mecz w sezonie. Trener nie chciał ryzykować, lepiej było oszczędzić kapitana Lecha na kolejne spotkanie.

17:00 – null Trwa rozgrzewka. 30 minut do meczu o utrzymanie pozycji lidera.

17:02 – null Piękny wynik w Zabrzu. Górnik strzelił z Rakowem na 2:1 w samej końcówce.

17:06 – Nie ma jednak 2 gola dla Górnika w Zabrzu. Remis 1:1 i tak nie jest zły. Raków pozostał trzeci w tabeli.

17:15 – Na trybunach delikatnie pisząc – szału nie ma. Pustki.

17:18 – Kibiców powitał właśnie miejscowy spiker. Frekwencja może zakręci się około 10 tysięcy widzów.

17:26 – Obie drużyny już na murawie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Szybki faul lechistów na Satce.
1 min. – null Dynamiczna akcja lewą flanką po której Kownacki trafił w Kuciaka! po chwili sędzia pokazał spalonego.
3 min. – Pierwszy rzut rożny dla Lechii, zespół Lecha oddalił zagrożenie i znów prowadzi grę.
6 min. – Bardzo złe uderzenie Kamińskiego.
8 min. – Lech w ataku. Kuciak sparował mocne uderzenie po akcji prawą stroną.
9 min. – null Poprzeczka ratuje Lechię po rzucie rożnym! po chwili jeszcze jeden z lechitów posłał piłkę tuż obok słupka. Powinno być 1:0!
10 min. – Następna akcja Kolejorza! uderzenie Velde z lewej nogi z problemami wybronił Kuciak.
13 min. – Lechia próbuje się odgryzać prawą stroną.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Na razie wszystkie stykowe sytuacje są odgwizdywane na korzyść Lechii.
20 min. – Fajna akcja Lecha z udziałem wielu piłkarzy. Na końcu dośrodkowanie z lewej strony źle zamknął Velde.
22 min. – Akcja Kamińskiego lewą flanką, strzał Rebocho na korner sparował Kuciak. Momentami gra Kolejorza jest naprawdę dobra.
24 min. – Bardzo źle wykonane 2 stałe fragmenty gry przez Kvekveskiriego.
28 min. – Lech ma na razie dużą kontrolę na meczem. Oby tak do końca.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Następna fajna akcja poznaniaków, w której Ramirez przekombinował podaniem.
33 min. – null Mecz przerwany z powodu dymu od piro. W przerwie meczu trochę zdjęć.
39 min. – Gramy dalej. Przerwa trwała niecałe 7 minut.
42 min. – Fatalne uderzenie Milicia z daleka. Ta przerwa trochę wytrąciła lechitów z rytmu.
45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze przez 7 minut.
45+2 min. – Kontra Lecha po której Kamiński nie dał rady dośrodkować w pole karne.
45+4 min. – Lechici poklepali w środku pola, czym płasko i bardzo niecelnie uderzył Ramirez.
45+6 min. – I następna zepsuta akcja przez Kamińskiego. Wiecznie brakuje albo ostatniego podania w pole karne albo wykończenia. Brakuje też Ishaka w polu karnym.
45+7 min. – Do przerwy 0:0. Tylko 0:0, bo Lech ma dużą przewagę.

null Uaktualniona galeria Polsat Plus Areny Gdańsk podczas meczu Lechia – Lech

null 46 – 60 minuta

48 min. – Lechia gra bardzo niechlujnie. Z kolei Lech próbuje wykreować pierwszą akcję po przerwie.
50 min. – null Było niebezpiecznie pod bramką Lechii po rzucie rożnym. Lechiści wybili piłkę głową.
52 min. – Strzał Kownackiego z daleka sparował Kuciak!
54 min. – Kolejna fajna akcja, w której Velde zamiast coś zrobić, podał do bramkarza.
55 min. – Piłka ponownie w rękawicach Kuciaka. Naprawdę głupio byłoby zremisować ten mecz a co dopiero przegrać.
57 min. – Niezbyt udane wybicie piłki przez Bednarka. Na szczęście bez konsekwencji.
60 min. – Lechia zaczęła grać więcej piłką.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Ajj. Kownacki nie opanował piłki w polu karnym po zagraniu z lewej strony. Szkoda.
64 min. – null Ba Loua za Velde i Amaral za Ramireza.
65 min. – Trwa najlepszy fragment Lechii, który trwa już 10 minut. Za to najlepszy okres Lecha już minął (12 goli między 51 a 60 minutą).
67 min. – null Ba Loua ograł lechistów, za chwilę Kownacki nie trafił!
69 min. – null Kontra Amarala, Kamiński w dobrej sytuacji uderza w Kuciaka! Szkoda.
70 min. – null Widzów: 11002
72 min. – Piłka wpadła do siatki, jednak był spalony Kownackiego i sędzia nie uznał gola dla Lecha. VAR cofnął bramkę po analizie.
75 min. – A teraz setka Lechii, słupek, jednak i tak był spalony.

null 76 – 90 minuta

77 min. – null Murawski za Kvekveskiriego.
80 min. – Tym razem Kuciak nie interweniował. Piłka po strzale z daleka poleciała nad poprzeczką.
82 min. – Amaral huknął z daleka. Niecelnie.
83 min. – Przy tym wyniku Lech byłby liderem, jednak z przewagi nic by już nie zostało.
87 min. – null Gol dla Lechii po rzucie rożnym. Koperski z bliska trafił do siatki. Nikt go nie krył.
88 min. – Zostało może z 5 minut, ale z taką skutecznością ciężko będzie wyrównać.
90 min. – Doliczono 5 minut.
90+3 min. – W grze Lecha nie ma już żadnej koncepcji.
90+5 min. – Koniec. Lech przegrywa 0:1 i traci pozycję lidera w swoim stylu. Kolejne 2 wyjazdy łatwiejsze nie będą.

null null 22. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 20 lutego, godz. 17:30
null KS Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

null Sędziowie VAR: Frankowski, Boniek

null Lechia: Kuciak – Koperski, Nalepa, Maloca, Conrado – Kubicki, Gajos (90.Tobers) – Ceesay (57.Sezonienko). Kałuziński (57.Terrazzino), Durmus (88.Pietrzak) – Zwoliński (57.Paixao).

null Rezerwowi: Mikułko, Pietrzak, Tobers, Biegański, Celemens, Sezonienko, Terrazzino, Paixao, Kryeziu.

null Lech: Bednarek – Satka, Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom (89.Tiba), Kvekveskiri (77.Murawski) – Velde (64.Ba Loua), Ramirez (64.Amaral), Kamiński (89.Skóraś) – Kownacki.

null Rezerwowi: Van der Hart, Pereira, Douglas, Skóraś, Marchwiński, Murawski, Tiba, Ba Loua, Amaral.

null Kapitanowie: Nalepa – Satka

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Kaczmarek – Skorża

null Obserwacja „Oko na grę”: Salamon

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +3°C, pogodnie

null Miejsce: Polsat Plus Arena (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk)