Oko na grę: Bartosz Salamon

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwaowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Bartosz Salamon w trwającym sezonie ligowym opuścił tylko jeden mecz z Cracovią, tydzień temu wrócił do składu, dziś znów zagrał od początku. Kolejny występ tego piłkarza od 1 minuty był dobrą okazją, by drugi raz w tych rozgrywkach bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

Bartosz Salamon od początku meczu i przez większą część spotkania więcej starał się rozgrywać piłkę niż odpierać ataki Lechii. Stoper Kolejorza znalazł się w top 3 lechitów z największą liczbą kontaktów z piłką i liczbą wykonanych zagrań. Bartosz Salamon miał najwięcej udanych podań w całej naszej drużynie (91%), długie crossowe zagrania mogły mimo wszystko stać na nieco większym poziomie.

W defensywie lider tylnej formacji Kolejorza zanotował dyskretny występ. Dyskretny, ponieważ trzej inni obrońcy mieli znacznie więcej okazji do wykazania się, a już tym bardziej Pedro Rebocho. Obserwowany Bartosz Salamon stoczył w niedzielę 9 pojedynków 1 na 1, wygrał 8 z nich, w powietrzu był najlepszy w każdym z 4 starć. Ponadto zanotował 1 udany odbiór piłki, popełnił 1 faul, nie oddał strzału.

Trudno winić Bartosza Salamona za pechową porażkę z Lechią. Rosły stoper swoją robotę wykonał, nie ponosi winy za utratę gola, to nie on odpowiadał wtedy za rywala. Bartosz Salamon rozegrał w Gdańsku przyzwoite zawody, za to co pokazał może dostać nawet czwórkę. Zawodnik ewidentnie jest w formie. Oby utrzymał ją do końca sezonu.

Ocena gry: 418. Bartosz Salamon
Mecz: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (20.02.2022)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: środkowy obrońca
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 69
Faule popełnione: 1
Był faulowany: 0
Podania: 57
Celne podania: 52
Zagrania kluczowe: 0
Strzały: 0
Strzały celne: 0
Spalone: 0
Dośrodkowania: 1
Pojedynki: 9 (4 w powietrzu)
Wygrane pojedynki: 8 (4 w powietrzu)
Odbiory: 1
Straty: 2
InStat index: 277 (3 wynik na 15 sklasyfikowanych piłkarzy Lecha)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Ja też dałbym mu 4. Jeden z najlepszych w Lechu w tym meczu. W kolejnym meczu też musi zagrać w podstawie.

 2. 100h2o pisze:

  Jeśli miał 91% podań CELNYCH a grał nie tylko do bramkarza to szacunek. Od tego trzeba zacząć chcąc opanować mecz. Nie bał sie grać DŁUGICH CELNYCH piłek czego akurat nikt poza nim w Lechu nie potrafi. Lech nastawiony do znudzenia na pykanie . Tym bardziej to widoczne gdy gra Ramirez. Bez arytmii gry nijak zdominować rywala gdy każdy wie co będzie za chwilę.
  Po mojemu , zamiast szukać dla kadry stoperów (poza Bednarkiem i Glikiem) wystarczy powołać Salamona. Bo CAŁY ten sezon gra na bardzo wysokim poziomie. No ale przecież jest…. Wieteska i Jędrzejczyk, a może i Pazdan więc co ja tu fantazjuję.

 3. Pawelinho pisze:

  Wg mnie Salamon w zasadzie jako jeden z nielicznych zagrał naprawdę bardzo solidne spotkanie i też jestem zdania, że zasłużył na wyższą ocenę w przeciwieństwie do Satki czy Milić’ia, który popełnił karygodny błąd przy nieodpowiedzialnym wybiciu piłki na rożny, a ten w konsekwencji zamienił się głupio straconego gównogola. Ogólnie myślę, że Salamon w niedalekiej powinien być kapitanem zamiast słowaka, który mówiąc oględnie wyglądał jakby grał za karę w tym meczu, a już najchętniej i najlepiej jakby go w Lechu nie było.

  • inowroclawianin pisze:

   Zauważyłem, że Satka ma jakąś taka smutną minę, jakaś zgryzotę na gębie. On chyba już tu nie chce być, tego się obawiam.

 4. Wielkopolanin pisze:

  Wszystko prawd ale niestety dobre występy pojedynczych piłkarzy Lecha nie przekładają się na grę całej drużyny a co najważniejsze na wynik. Było takie ujęcie jak drużyna wychodziła na druga połowę i Salomon dyskutowała chyba z Ramirezem i było widać, że Bartek jest mega wkurwiony ….

  • inowroclawianin pisze:

   Bo są nieskuteczni w zbyt wielu meczach. Wczoraj był mecz mocno podobny do tego w Białymstoku. Po 15 minutach powinno być po meczu. Potem to się zemściło i jeszcze sędzia dołożył swoje 3 grosze.

 5. legat79 pisze:

  Dobry mecz Bartka

 6. Radomianin pisze:

  Dobry mecz, tak jak cały jego sezon . u mnie 3 on i Szwed dostali tylko.