Wokół meczu: Lechia – Lech 1:0

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Pogorszony bilans

Lech pogorszył dziś swój bilans z Lechią. Na kolejne spotkanie z tym rywalem poczeka sobie do kolejnego sezonu.

Ogólny bilans: 37-15-26, 97:70 (78 meczów)
W Ekstraklasie: 32-12-18, 87:58 (62 mecze)
U siebie: 21-7-4, 55:23 (32 mecze)
Na wyjeździe: 11-5-14, 32:35 (30 meczów)

Bez szóstej wygranej z rzędu

Lech wygrał z Lechią wcześniejszych 5 meczów, w 4 z nich nie stracił gola, czyste konto zachował w 3 spotkaniach z rzędu (2:0, 3:2, 1:0, 3:0 i 2:0). Dziś Lech zakończył dobre passy, Kolejorz wcześniej ostatni raz przegrał z Lechią w kwietniu 2019 roku ulegając w Gdańsku 0:1 po golu obecnego lechity, Artura Sobiecha.

Znów padły gole

W ostatnich 13 meczach obu ekip na 2 frontach zawsze były gole. Ostatni raz bramka nie padła wiosną 2017 roku, kiedy mecz przy Bułgarskiej zakończył się remisem 0:0. W Gdańsku gole padały w ostatnich 12 meczach. Po raz ostatni remis 0:0 w spotkaniu Lechia – Lech miał miejsce w sezonie 2011/2012.

13 mecz na nowym stadionie, 6 porażka

Lech pogorszył w niedzielę swój bilans na nowym stadionie Lechii – 5-2-6, gole: 16:16. Tylko w pierwszym meczu obu ekip na nowym stadionie nie padły gole, 4 razy zdarzyło się, aby Lech na nowym obiekcie w Gdańsku nie strzelił bramki.

Wszystkie mecze Lecha Poznań na nowym stadionie Lechii w Gdańsku i frekwencje:

2011/2012: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:0 (24997)
2012/2013: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:0 (17362)
2013/2014: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:4 (14690)
2013/2014: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:1 (16628)
2014/2015: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:2 (25529)
2014/2015: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:2 (23921)
2015/2016: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:1 (14260)
2016/2017: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:1 (26054)
2017/2018: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 3:3 (13493)
2018/2019: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (19016)
2019/2020, Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:1 (14008)
2020/2021, Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:1 (0)
2021/2022, Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (11002)

Lechia przestała leżeć Skorży

W Polsce nie ma innego klubu, którego Maciej Skorża ogrywał by tak często, obecny trener Kolejorza pokonał Lechię Gdańsk już 11 razy notując bilans. Dziś Skorża przegrał z Lechią pierwszy raz od 3 maja 2012 roku, ponownie poległ w Gdańsku.

Skorża vs Lechia: 11-1-4, 27:11

Skorża przegrywa w Gdańsku

Maciej Skorża gościł w Gdańsku łącznie 7 razy, ostatni raz 24 maja 2015 roku, wtedy prowadził akurat Lecha Poznań, który w pamiętnym spotkaniu ograł Lechię na wyjeździe 2:1. Doświadczony trener w Gdańsku zanotował korzystny dla siebie bilans, choć dziś poległ.

Skorża w Gdańsku: 4-0-3, 9:7

Szósty mecz Skorży z Lechem, pierwsza porażka

Maciej Skorża poprowadził Lecha Poznań w 6 oficjalnych meczach przeciwko Lechii Gdańsk. Po 5 kolejnych porażkach dzisiaj boleśnie przegrał. I po co było ukrywać sytuację kadrową?

Skorża w Lechu vs Lechia: 5-0-1, 10:3

Znów słaby wyjazd

Lech ostatni raz wygrał wyjazdowy mecz w lidze dnia 5 grudnia 2021 roku ogrywając Zagłębie w Lubinie 3:2. W ostatnich 5 wyjazdowych spotkaniach w Ekstraklasie tracił minimum gola. Ostatni raz na obcym terenie nie stracił bramki w październiku (w Mielcu 0:0). Słabo.

Lech stracił lidera

Lech liderujący po 18 kolejkach z rzędu stracił dzisiaj fotel lidera. Poznaniacy prowadzili od początku sierpnia, przez kiepski początek wiosny roztrwonili 4 oczka przewagi.

Teraz Pogoń

Łatwiej w najbliższym czasie nie będzie. Tylko wygrana z Pogonią pozwoli Lechowi odzyskać 1. miejsce.

26.02, Pogoń – Lech (15:00)
02.03, Górnik – Lech (18:00) – PP

Bez kartek, bez pauz

Dziś zagrożeni pauzą byli Jesper Karlstrom oraz Nika Kvekveskiri, którzy uniknęli pauzy. Wszyscy w komplecie będą mogli zagrać w Szczecinie.

I tak jest dobrze

Lech nie powiększył dziś swojego dorobku. Ta porażka z Lechią jest bardzo bolesna.

Pogorszony bilans sezonu

Lech Poznań przegrał dzisiaj 3 spotkanie w sezonie, 3 na wyjeździe. Wyjazdy to zmora Kolejorza, lechici poza Poznaniem są dużo słabszym zespołem.

DOM: 9-2-0, 28:3
WYJAZD: 7-4-3, 26:14 (3-0-0, 9:0 w PP)
OGÓŁEM: 16-6-3, 54:17 (3-0-0, 9:0 w PP)

0:1 jak porażka

Wliczające mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza przegrywała dziś 115 raz. Przegrała 77 mecz.

Lech przy wyniku 1:0
133-15-12

Lech przy wyniku 0:1
9-29-77

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2021/2022)