Paprykarz zmiażdżony przez lokomotywę! Pogoń – Lech 0:3!

O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera mieszczącym się przy ulicy Karłowicza 28, początek meczu 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Pogoni Szczecin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Pogoń – Lech (26.02.2022)

null Lider vs wicelider, 100 mecz obu klubów w historii, 80 w Ekstraklasie
null Pogoń (seria 11 kolejnych meczów bez porażki, w tym sezonie u siebie bez przegranej) vs Lech (5 kolejnych wyjazdów ze straconym golem, 3 kolejne wyjazdy bez zwycięstwa)
null 18 mecz obu drużyn od sezonu 2016/2017, tylko w 5 spotkaniach gola strzelał zarówno Lech jak i Pogoń
null Lech nie przegrał w żadnym z 3 ostatnich meczów w Szczecinie (tylko 12 wyjazdowych wygranych z Pogonią, 9 w lidze)
null Skorża nigdy nie wygrał w Szczecinie ligowego meczu (jedno zwycięstwo na obiekcie Pogoni w 2010 roku w Pucharze Polski)
null Bilans Lecha z czołówką (lokaty 1-5): 1-3-2 (6 punktów na 18 możliwych)
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Kristoffer Velde

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Kolejorz, tylko zwycięstwo!
1 min. – null Kapitalne prostopadłe podanie Ishaka do Amarala, którego w ostatniej chwili powstrzymał Stipicia. Bramkarz Pogoni wyszedł z bramki i wybił piłkę!
5 min. – Inicjatywa po stronie Lecha. Wszyscy z przodu są bardzo aktywni, szczególnie Amaral.
7 min. – Lechici cierpliwie konstruują ataki. Na różne sposoby starają się przedostać pod bramkę.
11 min. – Crossowe podania na razie nam nie wychodzą. Już dwie straty zaliczył Salamon.
13 min. – Pogoń zaczyna grać twardo. Ma coraz więcej problemów z bardzo zdeterminowanym Lechem.
15 min. – Pierwsza próba gospodarzy. Zły strzał Kucharczyka z daleka.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Pogoń przebudziła się i teraz to ona prowadzi grę. Lech jeszcze nie oddał strzału.
21 min. – Na razie obie drużyny starają zagrozić sobie głównie po akcjach skrzydłami.
23 min. – Od 10 minut mamy problemy z wyprowadzeniem groźnej kontry/akcji.
26 min. – Lech w końcu się ocucił i od razu akcję zepsuł Murawski.
27 min. – Fatalne uderzenie Rebocho z gorszej prawej nogi. Był to taki strzał rozpaczy.
28 min. – null Następne złe podanie Salamona. Jeszcze urazu mięśnia uda doznał Ishak, który jest opatrywany.
30 min. – Ishak będzie grał dalej.
30 min. – null Ajjj. Dobre prostopadłe podanie do Velde, który nie opanował futbolówki w polu karnym. Mógł strzelać z pierwszej piłki.

null 31 – 45 minuta

31 min. – null A teraz Pogoń! Grosicki wymanewrował Pereirę. Piłka w rękawicach Bednarka uffff.
35 min. – Mecz mocno się wyrównał. Lech nadal nie oddał celnego strzału.
38 min. – Ze stałego fragmentu także nie potrafimy nic stworzyć.
39 min. – Amaral stara się być wszędzie, jednak nie bardzo ma z kim grać.
42 min. – Poznaniacy znowu mają inicjatywę.
45 min. – Strat w naszym zespole jest za dużo. Pogoń jest dobrze ustawiona taktycznie, nie pozwala nam grać. To takie spotkanie dla koneserów, przynajmniej w I połowie.
45+1 min. – Zakotłowało się w polu karnym, uderzył Milić, ale wcześniej faulował rywala.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. 1 strzał Lecha, 0 celnych.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Przed II połową: Lech najwięcej goli strzelił między 51 a 60 minutą gry (12 bramek). W pierwszym kwadransie po przerwie zdobył już 15 goli i czekamy na kolejne trafienia.
46 min. – Rozpoczęła się II połowa. W tym meczu o wyniku może zdecydować szczęście, jedna bramka, jeden błąd. Może w końcu los się odwróci?
46 min. – Ofensywnie zaczął Lech i od razu został odgwizdany faul Amarala.
48 min. – null ŚWIETNA SZANSA Lecha! Kamiński, Rebocho, Amaral i Velde! Strzał Norwega obronił Stipicia. Portugalczyk niestety źle dograł do Velde, który miał sporo uwag.
52 min. – Mimo 0:0 mamy chociaż 1 celny strzał Lecha w tym meczu. Może jeszcze się rozkręci.
55 min. – Kontra Lecha po której Amaral dograł do Kamińskiego, ale ten wszystko popsuł.
55 min. – null Kartka dla Ishaka za faul na Stipicy.
56 min. – null I jeszcze napomnienie dla Amarala, który przecież chciał uspokoić sytuację. Nagle arbiter przypominał sobie o posiadaniu kartek.
59 min. – Następne crossowe zagranie do nikogo.
59 min. – null I trzecia kartka. Tym razem dla Kamińskiego, który przypadkowo nadepnął rywala.
60 min. – null A teraz kartkę zarobił Salamon za faul na połowie rywala. Śmiech przez łzy.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Najlepszy czas na strzelenie gola już się skończył. Będzie trzeba trafić w innym okresie, niestety z optycznej przewagi Lecha niewiele wynika.
66 min. – null Dziwna zmiana. Kownacki za Amarala. Zobaczymy czy się obroni.
68 min. – Niby ma Lech kontrolę nad tym, co robi Pogoń. Niestety sam z przodu niewiele pokazuje.
68 min. – Fatalny drybling Kownackiego na lewej stronie. Co to było?!
69 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0! Lech rozklepał Pogoń górą. Karlstrom, Murawski, Kamiński zgrał głową do Ishaka i mamy prowadzenie!

null Ishak
null Kamiński

72 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0! Kownacki pakuje piłkę z bliska do siatki. Już 2:0! Świetne dośrodkowanie Pereiry!

null Kownacki
null Pereira

75 min. – Łęgowski faulował Kownackiego. Karny?
75 min. – Jest Karny!

null 76 – 90 minuta

76 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOLLL KU*WA! 3:0! Ishak mocnym strzałem demoluje Pogoń!

null Ishak
null bez asysty

79 min. – Celny strzał Ormianina broni Bednarek.
82 min. – Lech teraz gra z kontry. Fajnie byłoby nie stracić gola.
84 min. – null Tiba za Ishaka, Marchwiński za Kamińskiego i Ba Loua za Velde.
86 min. – Niech to sędzia już skończy. Będzie dzisiaj zabawa, takiej wygranej nikt sie raczej nie spodziewł:)
88 min. – null Jeszcze Skrzypczak za Murawskiego. To jego pierwszy ligowy mecz w tym sezonie.
90 min. – Zaraz koniec. Nie ma po co przedłużać.
90+2 min. – Jeszcze Stipica ratuje Pogoń przed masakrą! Bliski był Ba Loua.
90+2 min. – Koniec. Lech zasłużenie wygrywa 3:0, pokazuje Pogoni miejsce w szeregu i wraca na należne mu 1. miejsce!

null null 23. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, sobota, 26 lutego, godz. 15:00
null MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 0:3 (0:0)

null Bramki: 69.Ishak 72.Kownacki 76.Ishak – k.

null Asysty: 1:0 – Kamiński 2:0 – Pereira 3:0 – bez asysty

null Żółte kartki: Łasicki, Łęgowski, Fornalczyk – Ishak, Amaral, Kamiński, Salamon

null Widzów: 9138 (komplet)

null Sędzia: Raczkowski (Warszawa)

null Sędzia techniczny: Sulikowski

null Sędziowie boczni: Siejka, Heining

null Sędziowie VAR: Frankowski, Boniek

null Pogoń: Stipica – Bartkowski, Łasicki, Triantafyllopoulos, Mata – Dąbrowski (81.Drygas), Łęgowski (81.Fornalczyk) – Kucharczyk, Kowalczyk (46.Bichakhchyan), Grosicki (81.Kurzawa) – Zahović (46.Carlos Silva).

null Rezerwowi: Klebaniuk, Stolarski, Drygas, Żurawski, Carlos Silva, Kurzawa, Bichakhchyan, Fornalczyk, Parzyszek.

null Lech: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski (88.Skrzypczak) – Velde (84.Ba Loua), Amaral (66.Kownacki), Kamiński (84.Marchwiński) – Ishak (84.Tiba).

null Rezerwowi: Van der Hart, Douglas, Skrzypczak, Kvekveskiri, Tiba, Marchwiński, Ramirez, Ba Loua, Kownacki.

null Kapitanowie: Dąbrowski – Ishak

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Runjaic – Skorża

null Obserwacja „Oko na grę”: Velde

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +6°C, pochmurno

null Miejsce: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera (ul. Karłowicza 28, Szczecin)