Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Macieja Skorży oraz opiekuna gospodarzy Kosty Runjaicia na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań rozegranym w sobotę, 26 lutego, o godzinie 15:00.

Maciej Skorża (trener Lecha):„Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, w pierwszych kilkunastu minutach mieliśmy przewagę, graliśmy tak jak sobie założyliśmy, czyli wysokim pressingiem. Pogoń sobie z nim poradziła, potem gra się wyrównała, były momenty, gdy przeważała Pogoń, potem znowu my. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi, to był bardzo taktyczny mecz. W drugiej połowie jeszcze mocniej chcieliśmy wykorzystać boczne sektory boiska, wykorzystać przestrzeń za plecami obrony. Z czasem robiło się więcej miejsca na boisku, wydawało się, że ten, kto pierwszy strzeli gola, ten będzie się cieszył, na szczęście byliśmy to my. W parę minut zdobyliśmy 3 bramki, więc trzeba się cieszyć ze skuteczności.”

„Wygraliśmy, bo mieliśmy w składzie Mikaela Ishaka, który wykonał świetną pracę, strzelił gola, to dla niego bardzo ważne, cieszę się z jego występu. Cała drużyna zagrała dziś dobrze i gratuluję wygranej. Zespół był zdyscyplinowany i ciężko pracował. To bardzo istotne zwycięstwo, ale w Gdańsku też nie graliśmy źle, paradoksalnie tam były lepsze momenty niż dzisiaj, jednak zawsze liczy się wynik. Mam nadzieję, że to zwycięstwo będzie fundamentem mentalnym dla naszej drużyny, która do końca będzie walczyła o zrealizowanie naszych marzeń.”

„Potrzebujemy wejść w odpowiedni rytm, potrzebujemy lepszej formy ofensywnych piłkarzy. Tak jak mówiłem wcześniej – czas będzie działał na naszą korzyść, z meczu na mecz powinno być lepiej. Dziś przy stanie 1:0 chcieliśmy iść po kolejne bramki, bo to jest w naszych genach.”

Kosta Runjaic (trener Pogoni):„Lech wygrał zasłużenie. Źle weszliśmy w ten mecz, w pierwszych 20 minutach nie byliśmy agresywni tak jak powinnyśmy być i nie graliśmy w piłkę. Potem to się wyrównało, w drugiej połowie było dużo walki, wiele pojedynków jeden na jeden. Po bramce na 0:1 nasza drużyna straciła koncentrację, Lech strzelił kolejne 2 gole i było już po meczu. Boli nas ta porażka, ale moja drużyna walczyła. To pierwsza nasza domowa porażka w tym sezonie, którą ponieśliśmy z głównym faworytem do Mistrzostwa Polski. Nie jest to dla nas przyjemny wieczór, w piątek będziemy chcieli zaprezentować się z lepszej strony i odnieść zwycięstwo.”