Lechowy Flesz (12-27.02)

Lechowy Flesz – stały cykl, w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko. To wiadomości o których nie piszemy na stronie głównej serwisu, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Młodzi zagrają w kadrze

Michał Gurgul, Mateusz Mędrala, Patryk Olejnik, Oskar Tomczyk i Filip Tomczyk zostali powołani do kadry U-16 na turniej w Izraelu. Polska w dniach 1-6 marca zagra towarzysko z Paragwajem, Austrią oraz z gospodarzami.

Lechici z nowymi umowami

Kajetan Nowak, Wojciech Mońka, Bartłomiej Juszczyk i Jakub Złoch z akademii Lecha Poznań podpisali w ostatnich dniach nowe kontrakty z Kolejorzem.

Ławrynowicz w Stali

Pomocnik Lecha II Poznań, Igor Ławrynowicz został wypożyczony na rok do Stali Rzeszów. Lider II-ligi ma opcję wykupu. Lewonożny piłkarz już w styczniu był testowany przez Stal.

Były lechita zmienił klub

Były bramkarz juniorów Lecha Poznań, Łukasz Benedykciński przeszedł z KKS-u Kalisz do Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Znane kolejne terminy rezerw

Znane są dokładne terminy wszystkich meczów Lecha II Poznań w II-lidze do końca marca.

27.02, Ruch – Lech II (17:15)
05.03, Lech II – Śląsk II (13:00)
09.03, Lech II – Znicz (13:00)
12.03, Hutnik – Lech II (14:00)
20.03, Lech II – Pogoń (13:00)
26.03, Motor – Lech II (16:00)

Wychowankowie z powołaniami

Igor Draszczyk, Artur Ławrynowicz i Jakub Przebierała z akademii Lecha Poznań pojadą na konsultacje kadry U-15 w Siedlcach (1-3 marca).

Mecze bez obostrzeń

Od 1 marca będą zniesione wszystkie limity na stadionach piłkarskich. Dotąd obiekty mogły zapełniać się maksymalnie w 30 procentach, ale do limitu nie byli wliczani zaszczepieni. W praktyce nikt jednak tego nie weryfikował.

Kończy się okienko

Poniedziałek, 28 lutego jest ostatnim dniem w Polsce zimowego okienka transferowego 2022. Po tym terminie będzie można podpisywać umowy już tylko z wolnymi zawodnikami bez kontraktów.

Dorna dyrektorem w kadrze

Urodzony w Poznaniu były trener juniorskich drużyn Lecha Poznań, Marcin Dorna został w lutym Dyrektorem Sportowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Znany sędzia w środę

PZPN jeszcze przed 23. kolejką Ekstraklasy ustalił sędziego, który poprowadzi środowy ćwierćfinał, Górnik – Lech (godz. 18:00). Arbitrem będzie Bartosz Frankowski z Torunia, który dość często sędziuje Lechowi, a w Gdańsku i Szczecinie obsługiwał VAR.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. Muro pisze:

    Kędziora w Lechu? Na czas wojny?

  2. inowroclawianin pisze:

    Oby do jutra trafił tu ten nowy obrońca. Wiadomo coś więcej na ten temat?