Na torach do marzeń. Górnik – Lech 0:2

O godzinie 18:00 na stadionie im. Ernesta Pohla (Arena Zabrze) mieszczącym się przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu, początek meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Górnik – Lech (02.03.2022)

null 105 mecz Lecha z Górnikiem, dotąd 3 pucharowe mecze z zabrzanami, 3 porażki
null W ostatnich 20 spotkaniach Lecha z Górnikiem padała co najmniej jedna bramka, podczas tej serii w 15 meczach gola strzelały obie drużyny
null 6 kolejnych meczów z Górnikiem bez przegranej (w trakcie tej passy Lech strzelił 14 goli)
null 26 sezon Lecha w 1/4 PP, 39 mecz (9 odpadnięć, 16 awansów do półfinału)
null 3 mecz z Górnikiem w tym sezonie, we wcześniejszych 2 spotkaniach mimo przegrywania Lech wygrał (3:1 w Zabrzu, 2:1 w Poznaniu)
null Skorża vs Górnik: 10-6-2, 37:19, Skorża w Lechu vs Górnik: 4-2-0, 16:5
null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Van der Hart

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! W 2016 roku Lech także grał w Zabrzu dnia 2 marca, wygrał wtedy z Górnikiem 2:0 a jedną z bramek zdobył Kownacki. Czas na powtórkę!
1 min. – null Mecz zaczął się z opóźnieniem – o 18:03.
1 min. – Po kilkunastu sekundach już musiał interweniować Sandomierski. Dośrodkowywał Rebocho.
3 min. – Tym razem Rebocho dośrodkowywał po ziemi. Piłkę na wślizgu wybił jeden z obrońców.
4 min. – I odpowiedź Górnika. Bardzo niecelny strzał Podolskiego z daleka.
6 min. – Bardzo zły strzał Kamińskiego, który zszedł do środka.
10 min. – Lech próbuje prowadzić atak pozycyjny. Górnik jest na to przygotowany.
13 min. – null Zaczyna się gra kontrowersyjnego piłkarza. Fatalny błąd Skrzypczaka, gospodarze oddają celny strzał, ratuje nas Van der Hart, piłkę wybił jeszcze Pereira! Uffff.
15 min. – Rebocho od początku gra tak jak w drugiej połowie w Szczecinie. Jest bardzo aktywny.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Już po 18 minutach widać, że będzie to bardzo trudne spotkanie.
20 min. – Dobra akcja Amarala z Pereirą. W polu karnym Kownackiego uprzedził stoper.
23 min. – Dwa zmarnowane kornery przez Lecha. Przy drugim interweniował Sandomierski.
25 min. – null Tym razem fatalny błąd Karlstroma, który nie opanował piłki na złej murawie. Górnik wyprowadził kontrę, piłkę na korner wybił Salamon.
29 min. – null Lech na razie z tylko 1 niecelnym strzałem.
30 min. – I mamy 2 niecelny strzał. Uderzał Velde.

null 31 – 45 minuta

31 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zagranie z lewej strony Rebocho po ziemi, w pole karne wbiegł Amaral, który pokonał Sandomierskiego! 1:0!

null Amaral
null Rebocho

32 min. – A więc 1 celny strzał Lecha zakończył się bramką.
35 min. – Górnik zaczął grać śmielej.
36 min. – null Lech w tym sezonie umie wygrywać, gdy jako pierwszy strzeli gola. Dotąd 1:0 prowadził 16 razy (3 w Pucharze Polski) i tylko raz nie umiał zwyciężyć (w lidze w Łęcznej).
38 min. – Teraz Lech się pogubił. Murawski został łatwo ograny na lewej stronie, piłka po uderzeniu Podolskiego zza pola karnego minęła prawy słupek Van der Harta.
40 min. – Murawa wygląda coraz gorzej, coraz trudniej będzie na niej grać. Dobrze byłoby, gdyby Lech szybko zamknął ten mecz.
40 min. – Brutalny wślizg Mvondo na nogi Salamona. Gdzie jest kartka?!
41 min. – null Groźne dośrodkowanie Pereiry z prawej strony, którego żaden z lechitów nie zamknął. Wiśniewski uprzedził Amarala.
41 min. – Salamon po faulu bardzo cierpiał, ale na razie gra dalej. Nie mamy na ławce żadnego stopera.
43 min. – Celne uderzenie Amarala z daleka wyłapał Sandomierski.
45 min. – null Kartka dla Karlstroma.
45+1 min. – Do przerwy 1:0. Lech jest lepszy, ma lepszych piłkarzy i na razie to pokazuje. Górnik zagraża nam tylko Podolskim wyprowadzając pojedyncze kontry.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Przed II połową: To 21 kolejny mecz Lecha z Górnikiem, w którym padł gol. Już jest lepiej niż rok temu 2 marca. Wtedy Lech w 1/4 PP przegrał u siebie z Rakowem 0:2, dziś zdobył już bramkę.
46 min. – Gramy dalej. Górnik w przerwie przeprowadził aż 4 zmiany. Wymienił cały środek pola.
46 min. – null W Lechu Skóraś wszedł za Velde.
49 min. – null Jak to nie wpadło?! Długie zagranie w pole karne, Kamiński zamiast uderzać – podał, na końcu piłkę złapał Sandomierski.
49 min. – Kamiński albo Kownacki, który uderzał powinien to wykorzystać. Mogło być kapitalne otwarcie tej połowy.
52 min. – Skóraś wypuścił Amarala, którego przyblokował obrońca. To mogło się podobać.
54 min. – Następna akcja napędzona przez Amarala. Niestety tym razem Skóraś źle dograł z prawej strony.
55 min. – null Ajjjj. Znowu mieliśmy szansę po akcji prawą stroną. Wszystko było dobrze tylko nie podanie w pole karne. Pachniało golem na 2:0, pachnie nim od dawna.
57 min. – Pada bramka po akcji Kamińskiego i odbiciu piłki przez Sandomierskiego. Do siatki z 5 metrów trafił Amaral.
57 min. – null Gdzie jest VAR?! To się nadaje do analizy!
59 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!! A jednak VAR dał nam bramkę. AMARAL! 2:0!

null Amaral
null bez asysty

60 min. – null Strzał Kamińskiego świetnie broni Sandomierski. Mogło być pozamiatane!

null 61 – 75 minuta

62 min. – Bardzo zły strzał Kownackiego. Środek pola Górnika nie istnieje, mamy mnóstwo miejsca, dlatego Lech stwarza kolejne okazje.
65 min. – Kolejny chamski faul górników, tym razem ucierpiał Rebocho. Gdzie sędzia ma kartki do cholery?!
65 min. – null Akcja Górnika środkiem, doskonała interwencja Pereiry! Salamon był spóźniony, Skrzypczaka nie było wcale.
69 min. – Mamy pełną boiskową kontrolę. Wypada wierzyć, że 4 raz w tej edycji Pucharu Polski uda się nie stracić gola.
71 min. – Znowu nie ma kartki za następny faul.
72 min. – null Ramirez za Kamińskiego, Kvekveskiri za Karlstroma.
75 min. – Ostatni kwadrans. Skorża ma jeszcze 2 zmiany.
76 min. – Co ten Frankowski odgwizduje dzisiaj? Pereira wygrywa pojedynek 1 na 1, choć warunkami fizycznymi nie grzeszy. I faul.
76 min. – Górnik po tym „faulu” miał 2 stałe fragmenty gry + chciał jeszcze wymusić rzut karny.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Akcja Amarala z Kownackim na lewej stronie, niestety piłka nie doszła do Ramireza.
80 min. – Niezła kontra prawą stroną. Niestety Skórasiowi tak jakby zagrało sił, choć nie biega nawet 45 minut.
81 min. – Mimo wszystko na tej murawie lechici stracił dużo sił. Widać, że zawodnikom ciężko się biega po trawie w Zabrzu.
81 min. – null Marchwiński za Amarala.
83 min. – null Zapowiada się na pierwszą pucharową wygraną Lecha nad Górnikiem i na przejście rywala z Ekstraklasy w rozgrywkach Pucharu Polski po 5 latach.
85 min. – Dobra interwencja Skrzypczaka, który zapobiegł prostopadłemu podaniu.
87 min. – Obserwowany w „Oko na grę” Van der Hart od wielu minut jest właściwie bezrobotny. W pierwszej połowie miał więcej pracy.
87 min. – null Ostatnia zmiana. Douglas za Rebocho.
90 min. – Po centrze z prawej strony dobrze interweniował Salamon.
90 min. – Odpowiedź Lecha, a konkretnie akcja Marchwińskiego. Skóraś z Kownackim nie doszli do piłki.
90+2 min. – Strzał Manneha broni Van der Hart.
90+3 min. – Koniec! Lech po 6 latach znów wygrywa w Zabrzu dnia 2 marca wynikiem 2:0 i awansuje do 1/2 finału Pucharu Polski! Czekamy na losowanie do którego dojdzie prawdopodobnie w piątek.

null null 1/4 finału Pucharu Polski 2021/2022, środa, 2 marca, godz. 18:00
null Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

null Bramki: 31 i 59.Amaral

null Asysty: 1:0 – Rebocho

null Żółte kartki: Kubica – Karlstrom

null Widzów: 12087

null Sędzia: Frankowski (Toruń)

null Sędzia techniczny: Dziopak