Chwilowe wykolejenie. Lech – Raków 0:1

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 24. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Rakowa Częstochowa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przedmeczowy raport NA ŻYWO:

null 4 kolejne mecze z Rakowem bez wygranej (3:3, 0:2 w PP, 1:3 i 2:2)
null Najlepszy zespół u siebie (9-2-0, 28:3) vs najlepsza drużyna na wyjazdach (6-3-3, 17:15)
null Lech wygrał 7 kolejnych ligowych meczów w Poznaniu (bez porażki od 1 maja 2021)
null Ostatnia ligowa porażka Lecha z Rakowem w Poznaniu: 23.09.1995 (1:2)
null Raków tej wiosny w 5 meczach odniósł 4 zwycięstwa, nie przegrał i stracił tylko 1 gola
null Bilans Lecha z czołówką (miejsca 1-5): 2-3-2

15:55 – Dzień z dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Po zwycięskim maratonie wyjazdowym (obroniona pozycja lidera + awans do 1/2 PP), drużyna Lecha Poznań wraca na Bułgarską. Tylko zwycięstwo!

15:54 – Piłkarze Lecha dojechali już na stadion. Za chwilę czeka ich spacer po nowej murawie.

16:01 – null Nowa trawa wizualnie super nie wygląda, trzeba jednak pamiętać, jaką datę mamy obecnie w kalendarzu.

16:05 – Lechici wyszli właśnie na spacer po murawie. Za chwilę podany zostanie skład.

16:12 – null Przed meczem wszystko jest jasne: Wygrana lub remis = 1. miejsce, porażka = spadek na 3. miejsce.

16:16 – Poniżej skład Lecha. Nie ma niespodzianek, zestawienie takie jak przewidywane.

16:20 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie dziś Mikael Ishak.

16:27 – Skład Rakowa również taki jak przewidywany. Raków gra trzema wysokimi stoperami.

16:33 – Kibiców powitał właśnie spiker informując, że to jedno z „najważniejszych wydarzeń tego sezonu”.

16:35 – Niecała godzina do meczu. Spodziewana frekwencja będzie trochę mniejsza niż przewidywano – 27-29 tys. widzów. Wynik z 2 października może nie być poprawiony.

16:42 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce. Zwycięstwo pozwoliłoby Lechowi nadal walczyć o wyrównanie rekordu z lat 80-tych, kiedy Lech wygrał u siebie 12 ligowych meczów z rzędu.

16:57 – Lechici w komplecie na rozgrzewce. 33 minuty do boju o lidera!

17:09 – null

17:12 – null W 11 minucie mecz zostanie przerwany w geście wsparcia dla Ukrainy.

17:20 – Spiker czyta składy. Za chwilę hymn Lecha i gramy!

17;27 – Obie drużyny już na murawie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Czas przerwać serię 4 kolejnych meczów z Rakowem bez wygranej.
3 min. – Bardzo spokojny początek meczu. Nikt jeszcze nie przejął inicjatywy.
5 min. – Pierwszy rzut rożny dla Rakowa i pierwszy niecelny strzał.
8 min. – Lech na razie szuka rytmu.
12 min. – Już pierwsze minuty pokazują, że będzie dużo ciężej niż w Szczecinie. Lech jeszcze nic ciekawego nie potrafił stworzyć.
15 min. – Raków stosuje wysoki pressing z którym mamy problemy.

null 16 – 30 minuta

22 min. – W końcu Lech wyszedł z połowy. Niestety Amaral potknął się na nowej murawie.
22 min. – null II i III trybuna dzisiaj:

26 min. – Akcja Amaral z Ishakiem po której znowu straciliśmy bramkę.
28 min. – Za nami prawie 30 minut bez strzałów i praktycznie bez akcji. Dawno nie było takiego meczu.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Velde prostopadłym podaniem chciał wypuścić Amarala. Niestety podanie było za mocne.
34 min. – Fragment meczu, w którym to Lech nieco przeważa starając się coś stworzyć.
35 min. – null Kamiński urwał się na lewej stronie, zszedł do środka i oddał strzał prosto w Kovacevicia!
40 min. – Bardzo trudno gra nam się w piłkę. Pressing stosowany przez Raków jest dotąd bardzo skuteczny.
42 min. – Niecelny strzał Amarala zza pola karnego. Nie bardzo wiedział, co zrobić z piłką.
45 min. – Do przerwy 0:0. Od 31 minuty Lech ma trochę więcej z gry.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Za chwilę początek II połowy. Na razie lider zostaje w Poznaniu, stawką jest jednak odskoczenie Rakowowi na 6 punktów co dawałoby większy spokój przed kolejnymi meczami.

46 min. – null Kownacki za Velde.
49 min. – Kolejne niechlujne zagranie Amarala. To na razie nie jest jego mecz, ale taki piłkarz w każdej chwili może zrobić różnicę.
50 min. – null 1:0 dla Rakowa. Prosta wrzutka z prawej strony, Bednarek nie wyszedł do piłki i stało się.
52 min. – Fatalny strzał Amarala. Kolejny.
53 min. – 0:2 nie będzie robić różnicy. Trzeba się rzucić do przodu, by chociaż nie przegrać.
57 min. – Raków wciąż przewaga. W kwadransie, w którym Lech zwykle zdobywa wiele goli tym razem nic nie gra.
60 min. – Celny strzał Kamińskiego bez trudu wybronił Kovacević.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Ba Loua za Amarala.
61 min. – null Widzów: 27534
66 min. – Raków cały czas więcej utrzymuje się przy piłce.
69 min. – Tym razem Lech przekombinował rzut wolny. Nic dziś nie wychodzi.
71 min. – null Jak to NIE WPADŁO?! Kownacki z kilku metrów po dostaniu piłki z prawej strony nie trafił do siatki.
75 min, – Znowu Kownacki, jednak tym razem jeszcze bardziej niecelnie.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Tiba za Murawskiego
77 min. – null Niecelna główka Salamona po wrzutce Pereiry.
77 min. – Karlstrom rozgrywa chyba najsłabszy mecz za kadencji Skorży.
81 min. – Korner dla Lecha, po którym źle z powietrza uderzył Kamiński.
82 min. – null Skóraś za Kamińskiego, Kvekveskiri za Karlstroma,
83 min. – Tym razem niecelnie uderzył Ba Loua. Brakuje w tym meczu strzałów z pola karnego.
85 min. – Rebocho strzelał? podawał? Nikt tego nie zamknął.
87 min. – null Kartka dla Kvekveskiriego, który nie zagra w Krakowie.
90 min. – Jeszcze 5 minut.
90+2 min. – Fatalne dośrodkowanie z rzutu rożnego.
90+3 min. – Raków broni się.
90+4 min. – Bójka obu ekip na murawie.
90+4 min. – null Kartka dla Salamona.
90+6 min. – Już po czasie. Lech atakuje.
90+8 min. – Niestety. Twierdza upadła, Lech przegrywa i spada na 3. miejsce.

null null 24. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 6 marca, godz. 17:30
null KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

null Bramki: 50.Lopez

null Asysty:

null Żółte kartki: Kvekveskiri, Salamon, Kownacki – Kun, Arsenić, Papanikolaou, Petrasek

null Widzów: 27534

null Sędzia: Sylwestrzak (Wrocław)

null Sędzia techniczny: Gryckiewicz

null Sędziowie boczni: Karasewicz, Kaszyński

null Sędziowie VAR: Frankowski, Winkler

null Lech: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom (82.Kvekveskiri), Murawski (76.Tiba) – Velde (46.Kownacki), Amaral (61.Ba Loua) Kamiński (82.Skóraś) – Ishak.

null Rezerwowi: Van der Hart, Czerwiński, Skrzypczak, Kvekveskiri, Ramirez, Tiba, Skóraś, Ba Loua, Kownacki.

null Raków: Kovacević – Niewulis, Petrasek, Arsenić – Tudor, Papanikolaou, Lederman (84.Czyż), Wdowiak (84.Arak) – Lopez (76.Sturgeon), Gutkovskis (84.Musiolik), Kun (89.Rundić).

null Rezerwowi: Trelowski, Rundić, Sapała, Czyż, Sturgeon, Sorescu, Długosz, Arak, Musiolik.