Po 22 i przed 23 kolejką II-ligi

W dniach 5-6 marca na łącznie 8 stadionach odbyła się 22. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022. W miniony weekend horror miał miejsca w Suwałkach, wysokie zwycięstwo odniosły rezerwy Śląska Wrocław, które zakończyły passę rezerw Lecha Poznań.

Lech II Poznań po przegranej ze Śląskiem II Wrocław 0:4 przerwał passę 12 kolejnych gier bez porażki. Rezerwy Kolejorza już zdołały się zrehabilitować ogrywając w zaległym meczu Znicz Pruszków 2:1. Dzięki pierwszemu wiosennemu zwycięstwu Lech II Poznań przesunął się na bardzo wysokie 5. miejsce w ligowej tabeli.

W weekend ważne 3 punkty zgarnął Motor Lublin oraz Ruch Chorzów, a więc dwa kluby celujące w awans. Do niespodzianki doszło natomiast w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS wynikiem 2:0 ograł Radunię. Ciekawie było w Suwałkach, tam Wigry po 89 minutach przegrywały z liderującą Stalą 1:3, ale ostatecznie zdołały ugrać remis 3:3.

23. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022 odbędzie się w dniach 12-14 marca. Lech II Poznań znowu może umocnić się w strefie barażowej, jeśli w sobotę po 14:00 ogra na wyjeździe znajdującego się w strefie spadkowej Hutnika Kraków. Inna ekipa z górnej połówki Ruch Chorzów podejmie u siebie będącą pod kreską Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

W najbliższy weekend interesująco powinno być w Lublinie, gdzie czwarty Motor zmierzy się z szóstą Olimpią Elbląg czy na stadionie w Stężycy. Tam beniaminek szczebla centralnego Radunia zagra przed własną publicznością z mającymi wysokie aspiracje Wigrami Suwałki.