Wypożyczeni z dużą liczbą minut

W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie sześciu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji, którzy w przeszłości mieli styczność z pierwszą drużyną Kolejorza. Czterech zawodników występuje w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą.Z wypożyczenia do Stomilu Olsztyn powrócił już Krzysztof Bąkowski, który przeszedł zabieg i aktualnie przechodzi rehabilitację. Rezerwy Lecha Poznań wzmocnił za to Jakub Niewiadomski występujący jesienią w GKS-ie Jastrzębie.

Filip Szymczak (GKS Katowice)

GKS Katowice tej wiosny zdobył 4 punkty w 2 meczach, a Filip Szymczak w obu spotkaniach wychodził w pierwszym składzie grając odpowiednio do 74 i 64 minuty. GKS będący beniaminkiem I-ligi zajmuje bezpieczne 13. miejsce w ligowej tabeli mając 10 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 1303
Mecze: 21
Gole: 6
Asysty: 0
Kartki: 2

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski po kolejnej kontuzji musiał przejść zabieg. 24-latek ma wrócić do zajęć na początku kwietnia, zatem w tym sezonie powinien jeszcze wystąpić. Widzew Łódź zajmujący 2. miejsce w I-lidze dotąd nie zdecydował się skorzystać z prawa pierwokupu środkowego pomocnika.

Minuty: 712
Mecze: 13
Gole: 3
Asysty: 3
Kartki: 2

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Filip Borowski (Zagłębie Sosnowiec)

Prawy obrońca wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie Zagłębia Sosnowiec, wystąpił w obu wiosennych meczach notując komplet minut. Zagłębie zdobyło tylko 1 punkt, w I-lidze jest czternastce mając 5 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 180
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Antoni Kozubal (Górnik Polkowice)

Nie wiadomo jaki sens szkoleniowy miało zimowe wypożyczenie Antoniego Kozubala do Górnika Polkowice. Ten klub zamyka tabelę I-ligi, do bezpiecznej pozycji traci już 9 punktów. Beniaminek I-ligi przegrał oba wiosenne mecze i nie zdobył nawet gola. Kozubal rozegrał 155 minut, w obu spotkaniach wychodził w pierwszym składzie.

Minuty: 155
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora wciąż jest rzucany na różnych pozycjach. Po 3 wiosennych meczach spędzonych na lewej obronie, w ostatnich 2 kolejkach grał jako ofensywny pomocnik i prawy pomocnik. W 19 ligowych spotkaniach strzeli 3 gole i zaliczy 6 asyst. 29-latek to cały czas podstawowy zawodnik Viktorii Pilzno zajmującej 2. pozycję.

Minuty: 1645 (90 w pucharze)
Mecze: 20 (1 w pucharze)
Gole: 3
Asysty: 6
Kartki: 3

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar cały czas jest ważną postacią wicelidera ligi bułgarskiej. Wiosną opuścił tylko 1 spotkanie, w innych meczach grał od 1 do 90 minuty. CSKA Sofia ma serię 9 ligowych meczów bez przegranej, niedawno awansowała do półfinału Pucharu Bułgarii. CSKA identycznie jak Lech w Pucharze Polski – nie straciła jeszcze gola w rozgrywkach pucharowych.

Minuty: 1801 (388 w LKE, 136 w pucharze)
Mecze: 26 (5 w LKE, 3 w pucharze)
Gole: 2
Asysty: 0
Kartki: 4 (1 w pucharze)

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Kosi pisze:

  Coraz bardziej utwierdzam sie w tym, zeby Sykora dostal chociaz w lipcu i w sierpniu kolejna szanse.

  • Sp pisze:

   Dostanie, bo klub myśląc o szerokiej każde da mu szanse, no chyba że ktoś da pieniążki by go wykupić

 2. kibic z podkarpacia pisze:

  Muhara pewnie wykupią bo dla nich to bułgarski karlstrom