Drugie tegoroczne wyróżnienia dla lechitów

W wiosennych 5 kolejkach lechici ugrali tylko 7 oczek, w minionych 3 spotkaniach w ramach PKO Ekstraklasy wygrali tylko raz. Mimo przeciętnych wyników kolejni piłkarze Kolejorza zasłużyli na wyróżnienie w 2022 roku.Po 22 i 24. kolejce PKO Ekstraklasy nikt z Lecha Poznań nie został wyróżniony. Wyróżnienia były za to po 23. kolejce, w której Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3:0. Wtedy do jedenastki kolejki według Ekstraklasy SA trafili Mikael Ishak (4 raz w sezonie), Joel Pereira (2 raz) i Antonio Milić (1 raz). Kolejorz miał oczywiście najwięcej nominowanych zawodników do najlepszej jedenastki po 23 serii spotkań.

W sezonie 2021/2022 na co najmniej jedno wyróżnienie zapracowało już 15 różnych piłkarzy Lecha Poznań co jest rekordem trwających rozgrywek PKO Ekstraklasy. Tym razem nikomu nie udało się zgarnąć wyróżnienia za grę w miesiącu lutym.

Jakub Kamiński był nominowany do tytułu młodzieżowca lutego. Oprócz niego nominowany został Karol Struski z Jagiellonii Białystok oraz Michał Rakoczy z Cracovii, nagrodę zgarnął ostatecznie ten ostatni piłkarz. Lechici przegrali także rywalizację o miano najlepszego zawodnika PKO Ekstraklasy 2021/2022 w miesiącu lutym.

Kapitanowie za najlepszego gracza ubiegłego miesiąca w naszej lidze uznali piłkarza Pogoni Szczecin. Wysoko był mimo wszystko Mikael Ishak, który z trzema głosami zajął 2. miejsce. Po jednym głosie od kapitanów innych PKO Ekstraklasy otrzymali Joao Amaral oraz Jakub Kamiński.

Przed marcową przerwą na kadrę jest szansa na kolejne wyróżnienia. W niedzielę, 13 marca, o godzinie 17:30 drużyna Lecha Poznań zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków, a w sobotę, 19 marca, o godzinie 20:00 podejmie przy Bułgarskiej zespół Jagiellonii Białystok.Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2021/2022:

6 – Kamiński (po 2, 3, 7, 10, 12 i 21. kolejce)
5 – Amaral (po 5, 8, 10, 15 i 20. kolejce)
4 – Ishak (po 8, 10, 20 i 23. kolejce)
3 – Salamon (po 3, 12 i 21. kolejce)
2 – Satka (po 5 i 11. kolejce)
2 – Rebocho (po 8 i 11. kolejce)
2 – Bednarek (po 16 i 19. kolejce)
2 – Pereira (po 15 i 23. kolejce)
1 – Van der Hart (po 4. kolejce)
1 – Douglas (po 4. kolejce)
1 – Ba Loua (po 8. kolejce)
1 – Czerwiński (po 17. kolejce)
1 – Karlstrom (po 19. kolejce)
1 – Ramirez (po 21. kolejce)
1 – Milić (po 23. kolejce)

Kamiński (młodzieżowiec lipca i października, piłkarz października)
Skorża (trener sierpnia i października)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. 07 pisze:

    Trudno kogokolwiek wyróżnić z Lecha skoro zespół spadl z 1 na 3 miejsce w tabeli a indywidualnie nikt nie moze potwierdzić formy dluzej niz 1- 2 spotkania. Taki np. Murawski kapitalnie zagral w Szczecinie , dobrze w Zabrzu a z Rakowem na pewno juz nie. Amaral i Ishak podobnie 1- 2 mecz po czym nastepuje slaby mecz. Mowimy tutaj o bardzo doświadczonych zawodnikach a nie o juniorach. Trudno czepiac się Kaminskiego ale juz Skórasia juz wielu sie czepia. Zauwazylem ze nikt nie chce dawac cos extra zespolowi, wielu nie podejmuje ryzyka i nie decyduje sie na indywidualna akcje. Valde w pierwszym meczu mial dobre wejscie ale potem jakby mu tegi zakazano. Poza tym on ma w najpierw się zaaklimatyzowac a wychodzi w pierwszwj 11. Najgorzej wyglada mega gwiazda Ba Loua. Szczerze? Chyba wole patrzec na Skórasia bo chociaz ambicja nadrabia.

    • Rahu pisze:

      W sprawie skrzydł0wego: Velde, Skóraś, Ba Loua. W takiej kolejności widzę prawe skrzydło, Velde ma potencjał, Skóraś przebłyski, Ba Loua w tej nic łącznie z liczbami. Wątpię w jego transferem latem, wtedy potrzebowalibyśmy aż dwóch skrzydłowych po odejściu Kamyka.