Najlepsi strzelcy Wiśle

Mikael Ishak w 2021 roku strzelił Wiśle Kraków aż 3 gole dzięki którym znalazł się w czołówce zawodników, którzy w dotychczasowej historii gier Lecha Poznań z Wisłą najczęściej wpisywali się na listę strzelców podczas ligowych spotkań z krakowianami.W 128 oficjalnych meczach Lech wbił Wiśle 172 gole w tym 152 w Ekstraklasie. Kolejorz u siebie w lidze strzelił krakowianom 102 bramki, na wyjazdach zdobył 50 goli. Wspomniany wyżej Mikael Ishak wpisał się na listę strzelców w majowym meczu Wisła – Lech 1:2 oraz 2 razy podczas wrześniowego spotkania Lech – Wisła 5:0. Szwedzki kapitan Kolejorza z 3 trafieniami w ligowych meczach z „Białą Gwiazdą” znalazł się obok takich graczy jak m.in. Robert Lewandowski, Józef Adamiec, Janusz Gogolewski, Józef Szewczyk, Darko Jevtić, Krzysztof Piskuła oraz Dariusz Skrzypczak.

Darko Jevtić po golu z Wisłą
null

Cztery ligowe bramki w meczach z Wisłą Kraków mają natomiast inni kojarzeni przez kibiców zawodnicy – Zbigniew Milewski, Marek Skurczyński, Roman Jakóbczak, Piotr Reiss oraz Mirosław Okoński. Katami „Białej Gwiazdy” w dotychczasowej rywalizacji w Ekstraklasie byli legendarny Teodor Anioła należący do najlepszych napastników w historii Lecha Poznań oraz najskuteczniejszy w historii naszego klubu obcokrajowiec, Christian Gytkjaer. Obaj napastnicy grający w zupełnie innych czasach wbili wiślakom w sumie 13 ligowych bramek.

Robert Lewandowski vs Wisła
null

Teodor Anioła strzelił Wiśle Kraków łącznie 6 goli. Zdobywanie bramek rozpoczął w 1949 roku w wygranym meczu Lech – Wisła 2:1. Dwa lata później Anioła wpisał się na listę strzelców po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego, dzięki czemu poznaniacy wygrali u siebie z krakowianami 1:0. W 1955 roku udało się zwyciężyć nawet 3:1, wtedy swoją trzecią bramkę z „Białą Gwiazdą” strzelił Teodor Anioła. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców 12 miesięcy później, ale wtedy tylko zremisowaliśmy z wiślakami 1:1. W 1957 roku Lech ograł już Wisłę w Krakowie 2:1 za sprawą dwóch trafień słynnego Anioły.

W ostatnich latach patent na wiślaków i to nawet w Krakowie miał Christian Gytkjaer. Dnia 2 kwietnia 2018 roku Lech przegrywając przy Reymonta 0:1 i tak wygrał z Wisłą 3:1 za sprawą hat-tricka Duńczyka. Jeszcze w tej samej rundzie Gytkjaer znowu trafił na obiekcie Wisły, lecz wtedy poznaniacy tylko zremisowali 1:1. Trzy miesiące później Lech podejmował Wisłę już u siebie, po 18 minutach i po bramce „Gyta” prowadziliśmy 2:0, ostatecznie skończyło się przykrą porażką w Poznaniu 2:5.

Wisła – Lech 1:1 (2018)

Christian Gytkjaer szóstą i siódmą bramkę Wiśle Kraków strzelił w 2019 oraz 2020 roku. Jesienią 2019 roku zwyciężyliśmy przy Bułgarskiej 4:0, „Gyt” zdobył wówczas gola na 2:0. Przed 2 laty 8 marca 2020 roku w ostatnim meczu przed wybuchem pandemii Lech zremisował w Krakowie 1:1, bramkę dla poznaniaków zdobył nie kto inny, jak Christian Gytkjaer będący najskuteczniejszym napastnikiem Kolejorza w ligowych meczach z Wisłą Kraków.

Christian Gytkjaer w meczach z Wisłą
null
null

Za 3 dni pod Wawelem najskuteczniejszy strzelec PKO Ekstraklasy 2021/2022 po 24 kolejkach, którym jest Mikael Ishak ma szansę na 4 gola w rywalizacji z „Białą Gwiazdą”. Kolejne trafienie byłoby 34 bramką Szweda w niebiesko-białych barwach i 26 na szczeblu Ekstraklasy. Dotąd Ishak więcej goli strzelił tylko w barwach duńskiego Randers.

Mikael Ishak w jesiennym meczu z Wisłą
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <