Zapowiedź: Hutnik – Lech II

W sobotę, 12 marca, o godzinie 14:00 w meczu 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, Lech II Poznań zagra na wyjeździe z będącym w strefie spadkowej Hutnikiem Kraków. Jutro rezerwy Kolejorza będą faworytem do wygranej i w razie zwycięstwa umocnią się w strefie barażowej o awans.Lech II Poznań tej wiosny zanotował każdy możliwy rezultat. Był remis, była porażka i było środowe zwycięstwo w zaległym meczu nad Zniczem Pruszków 2:0, które wywindowało rezerwy Kolejorza na bardzo dobre 5. miejsce barażowe w II-lidze. Bez względu na wynik sobotniego meczu niebiesko-biali pozostaną w strefie barażowej o awans na zaplecze Ekstraklasy, ale w razie zwycięstwa mieliby szanse wskoczyć nawet na 4. lokatę w ligowej tabeli. Wygrana nie jest niemożliwa, jutro przeciwnikiem Lecha II Poznań w Krakowie będzie miejscowy Hutnik będący jednym z największych rozczarowań tego sezonu. Klub z Suchych Stawów do bezpiecznej pozycji dającej byt na szczeblu centralnym traci aż 10 oczek. Tej wiosny siedemnasty Hutnik Kraków rozegrał tylko jeden mecz, w którym przegrał i jest obecnie w nieciekawej sytuacji.

W Lechu II Poznań trenowanym przez Artura Węskę z powodu nadmiaru żółtych kartek nikt nie pauzuje. Identyczna sytuacja panuje w Hutniku Kraków szkolonym od września przez Krzysztofa Lipeckiego. Jutro szansę gry przeciwko rezerwom Lecha Poznań może otrzymać sprowadzony zimą z rezerw Miedzi Legnica wychowanek Kolejorza, Kacper Andrzejewski.

Arbitrem sobotnich zawodów pod Wawelem będzie Paweł Dziopak z Tychów. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą goście. Średni kurs na wygraną Lecha II wynosi 2.30, na remis 3.30, a na triumf Hutnika 3.10. W sobotę na Suchych Stawach tłumów nie będzie, na trybunach krakowskiego stadionu pojawi się tylko około 400 osób. Transmisja z jutrzejszego spotkania rezerw będzie dostępna w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner oraz na stronie sportize.pl (transmisja jest tam płatna). Początek meczu 23. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Hutnik Kraków – KKS Lech Poznań w sobotę, 12 marca, o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 4 w Krakowie. Rezerwy Kolejorza na szczeblu centralnym mają patent na Hutnika. Wygrały z nim we wszystkich 3 meczach triumfując odpowiednio 6:3, 2:0 na wyjeździe i 2:0 jesienią.Mecz: Hutnik Kraków – KKS Lech II Poznań
Rozgrywki: 23. kolejka II-ligi 2021/2022
Termin: Sobota, 12 marca, godz. 14:00
Stadion: Miejski, ul. Ptaszyckiego 4
Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy)
Miejsce gospodarzy: 17
Miejsce gości: 5
Najlepszy strzelec gospodarzy: 4 – Wilczyński
Najlepszy strzelec gości: 4 – Pacławski, Krivets
Domowa forma gospodarzy: 3-1-7, 10:17
Wyjazdowa forma gości: 5-3-3, 11:11
Transmisja: Aplikacja eWinner.pl, sportize.pl (płatna)
Bukmacherzy 1 x 2: 3.10 – 3.30 – 2.30
Przewidywana frekwencja: ok. 400
Prognozowana pogoda: +7°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: x

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <