Lokomotywa na hamulcu. Wisła – Lech 1:1

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana mieszczącym się przy ulicy Reymonta 20 w Krakowie, początek meczu 25. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Wisły Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Wisła – Lech (13.03.2022)

null 7 kolejnych gier Lecha w Krakowie bez porażki na 2 frontach (4 zwycięstwa, 3 remisy), ostatnia porażka w sierpniu 2015 (0:2)
null W 128 meczach z Wisłą na wszystkich frontach tylko 14 razy nie było goli (11 kolejnych spotkań obu drużyn z bramką)
null 14 zwycięstw Lecha w Krakowie (11 ligowych), 6 wygranych bez straty gola
null 6 meczów Skorży z Wisłą w roli trenera Lecha i 4 wygrane (w Krakowie 1 porażka i 2 zwycięstwa)
null 54 mecz z Wisłą na wszystkich frontach od 2002 roku
null 17 drużyna w tabeli vs 3 zespół w lidze (w razie wygranej Lech minimum do poniedziałku znów będzie liderem)
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Radosław Murawski

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Zwycięstwo wywinduje Lecha ponownie na 1. miejsce i taki jest cel.
1 min. – Już pierwsza akcja Lecha po długim zagraniu na lewą flankę. Piłkę na końcu wyłapał Biegański.
1 min. – Odpowiedź Wisły, piłka w rękawicach Bednarka.
3 min. – null Faul Fazlagicia na Skórasia, ten przypadkowo nadepnął rywala i to on dostał kartkę a nie przeciwnik za ostry wślizg.
4 min. – Mecz na chwilę został przerwany przez dym.
7 min. – Gramy dalej.
9 min. – null Groźny rzut wolny dla Wisły, niewiele pomylił się Cisse.
11 min. – Milić wybija piłkę i rzekomo fauluje wiślaka. Będzie kolejny rzut wolny, Lech znów źle wszedł w mecz.
14 min. – Lech fizycznie nie istnieje. Wisła twardą grą zdominowała Lecha, na boisku leży Amaral.
15 min. – Skóraś zgubił dwóch obrońców i oddał mocny strzał z ostrego kąta.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Kontra Amarala, zagranie do prawej strony do Skórasia, którego wrzutkę wyłapał Biegański.
21 min. – Długie podanie Pereiry, Amaral zgrał piłkę do Ishaka, który niestety nie zdążył.
22 min. – Na razie mamy wyrównany mecz. Nie widać, kto jest na dole tabeli a kto na górze.
26 min. – Lechici zaczynają grać swoją piłkę, zaczęli przeważać.
27 min. – null Bednarek świetnie broni strzał Colleya z kilku metrów! Wcześniej Wisła miała rzut rożny.
28 min. – null Kartka dla Kownackiego.
30 min. – null Bardzo dobra interwencja Biegańskiego po główce Kownackiego!
30 min. – Skóraś strzelał? wrzucał? w każdym razie za mocno.

null 31 – 45 minuta

35 min. – Lechici na różne sposoby starają się przedostać pod bramkę. Poznaniacy powoli, powoli rozkręcają się.
38 min. – W ofensywie często brakuje konkretów. Więcej można było spodziewać się po Amaralu czy Ishaku. Może w tej połowie pokażą jeszcze jakość.
41 min. – Lech mimo optycznej przewagi gra za wolno. Bez elementu zaskoczenia, niektórzy zawodnicy zwalniają grę.
42 min. – null Setka dla Wisły! Piłka po płaskim strzale Ondraska nieznacznie minęła lewy słupek bramki Bednarka.
43 min. – null 1:0 dla Wisły. Ostrzeżenia nie podziałały, Savić łatwo wjechał w pole karne, efektowny strzał oddał Ondrasek i zdobył ładną bramkę.
45 min. – Zablokowany strzał przez Frydrycha. Po chwili faulował Skóraś.
45+3 min. – Bardzo nerwowo na boisku. Tempo szybkie tylko jakości mało.
45+3 min. – null Bilans przy przegrywaniu 0:1: 2-3-4
45+4 min. – Do przerwy 1:0 dla gospodarzy. Wisła zdominowała Lecha fizycznie i mentalnie. Lech gra za spokojnie.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Tiba za Murawskiego.
48 min. – Początek II połowa taki sam, jak końcówka I odsłony. Cios za cios.
50 min. – Dwie interwencje Biegańskiego w ciągu kilkudziesięciu sekund.
53 min. – I już odpowiedź Wisły. W środku pola nie mamy kontroli, krakowianie wywalczyli kolejny korner.
54 min. – null Po meczu. 2:0 dla Wisły, tym razem bramka po rzucie rożnym. Nie popisał się Bednarek, nie popisał się Ishak, który jeszcze chciał wybić piłkę.
55 min. – VAR cofnął gola, był faul na Bednarku.
59 min. – null Ramirez za Amarala.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Zostało 30 minut. Przy tak otwartej grze obu ekip bramki wiszą w powietrzu.
64 min. – null Tiba zgrywał do Ishaka, ale uprzedził go Colley.
66 min. – Akcja Hanouska lewą stroną, Czech przebiegł kilkadziesiąt metrów i oddał strzał.
66 min. – null Poprzeczka ratuje Lecha po rzucie rożnym! Stałe fragmenty nie istnieją.
69 min. – Kolejne 3 rzuty rożne dla Wisły.
70 min. – Będzie 4 i 5 w ciągu 4 minut.
73 min. – null Ba Loua za Kownackiego, Marchwiński za Skórasia.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Bardzo źle to wygląda. Po zmianach Lech już zupełnie stracił koncepcję. Tak naprawdę wszystkie zmiany były zrobione na siłę.
81 min. – Marchwiński nie trafił z kilku metrów uderzając głową.
82 min. – null Czerwiński za Pereirę.
83 min. – null Ishak z kilku metrów nie trafił …
84 min. – Kolejna wrzutka z prawej strony na Ishaka. Pomylił się Colley, ale naprawił swój błąd.
87 min. – Strzał rozpaczy Ramireza i to z prawej gorszej nogi.
90 min. – Jeszcze 7 minut nadziei na remis, który niewiele by dał.
90+5 min. – null Fatalnie wyglądający uraz Salamona. Kolano mocno ucierpiało, nie będzie kontynuował gry.
90+7 min. – 1:1. Ramirez, Tiba, na końcu Ba Loua podał w pole karne z lewej strony, źle kryty był Milić, który lekkim, sprytnym strzałem pokonał bramkarza.

null Milić
null Ba Loua

90+8 min. – Koniec. Remis. Remis, który niewiele daje.

null null 25. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 13 marca, godz. 17:30
null Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

null Sędziowie VAR: Frankowski, Boniek

null Wisła: Biegański – Gruszkowski (90.Sadlok), Colley, Frydrych, Hanousek – Poletanović, Fazlagić – Savić (66.Starzyński), Fernandez (66.Kuveljić), Cisse (80.Ring) – Ondrasek (90.Manu).

null Rezerwowi: Kieszek, Ring, Sadlok, Szota, Kuveljć, Zhukov, Starzyński, Młyński, Manu.

null Lech: Bednarek – Pereira (82.Czerwiński), Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom, Amaral (59.Ramirez), Murawski (46.Tiba) – Skóraś (73.Marchwiński), Ishak, Kownacki (73.Ba Loua).

null Rezerwowi: Van der Hart, Czerwiński, Satka, Skrzypczak, Tiba, Ramirez, Ba Loua, Velde, Marchwiński.

null Kapitanowie: Frydrych – Ishak

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-4-3-3

null Trenerzy: Brzęczek – Skorża

null Obserwacja „Oko na grę”: Murawski

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)