Siedmiu lechitów wyjedzie na obozy reprezentacji

Po sobotnim meczu z Jagiellonią Białystok (19 marca, godz. 20:00) rozpocznie się jedyna tej wiosny marcowa przerwa na kadrę, która w przypadku Lecha Poznań potrwa niecałe 2 tygodnie. Na obozy reprezentacji narodowych zostało powołanych łącznie siedmiu zawodników grających na co dzień w pierwszej drużynie.Siedmiu lechitów z nominacją do reprezentacji narodowych to klubowy rekord tego sezonu. Podczas wcześniejszych trzech terminów na mecze kadr z klubu wyjeżdżało odpowiednio czterech, pięciu i pięciu zawodników Kolejorza.

Po 6 latach do kadry trafił za to Bartosz Salamon, który reprezentował Polskę dotąd 9 razy. Biało-czerwoni 24 marca na wyjeździe rozegrają mecz kontrolny ze Szkocją, następnie w Chorzowie dnia 29 marca w finale baraży o awans do Mistrzostw Świata powalczą ze Szwecją bądź z Czechami.

Powołanie do kadry Szwecji otrzymał dziś Jesper Karlstrom. 27-latek zagrał dotąd w reprezentacji swojego kraju tylko raz w styczniu 2018 roku. Wkrótce 24 marca może otrzymać szansę w barażowym starciu z Czechami w Solnej, za to we wtorek, 29 marca, o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie kadra Szwecji o mundial może powalczyć z Polską.

Towarzyskie gry czekają Słowaków z Lubomirem Satką, który został powołany na mecz z Norwegią oraz z Finlandią w Hiszpanii i Filipa Marchwińskiego (kadra U-20 kontrolnie spotka się z Anglikami w Bielsku-Białej i z Czechami na wyjeździe). Bardzo ważne mecze w ramach eMME U-21 są natomiast przed reprezentacją Polski do lat 21. Biało-czerwoni z Jakubem Kamińskim i Michałem Skórasiem zagrają z Izraelem na wyjeździe oraz z Węgrami w Zabrzu.

Najszybciej z obozu kadry wróci Filip Marchwiński, pozostali kadrowicze zameldują się na treningu dopiero w czwartek, 31 marca. Tym samym zespół przed wyjazdowym meczem ze Śląskiem w piątek, 1 kwietnia, o godzinie 20:30 odbędzie w komplecie tylko jedną jednostkę treningową. Lech Poznań od 2010 roku wygrał we Wrocławiu zaledwie raz, Śląsk ma już serię 9 kolejnych gier bez zwycięstwa musząc zagrać z Kolejorzem tak jak ostatnio Wisła Kraków.Lechici w reprezentacjach – marzec 2022:

Bartosz Salamon
Tow, Szkocja – Polska (czwartek, 24 marca, godz. 20:45)
eMŚ, Polska – Szwecja/Czechy (wtorek, 29 marca, godz. 20:45)

Lubomir Satka
Tow, Norwegia – Słowacja (piątek, 25 marca, godz. 18:00)
Tow, Słowacja – Finlandia (wtorek, 29 marca, godz. 18:00)

Nika Kvekveskiri
Tow, Bośnia – Gruzja (piątek, 25 marca, godz. 18:00)
Tow, Albania – Gruzja (wtorek, 29 marca, godz. 18:00)

Jesper Karlstrom
eMŚ, Szwecja – Czechy (czwartek, 24 marca, godz. 20:45)
eMŚ, Polska – Szwecja/Czechy (wtorek, 29 marca, godz. 20:45)

Filip Marchwiński
Tow, Polska U-20 – Anglia U-20 (piątek, 25 marca, godz. 20:00)
Tow, Czechy U-20 – Polska U-20 (poniedziałek, 28 marca, godz. 16:00)

Jakub Kamiński i Michał Skóraś
eMME, Izrael U-21 – Polska U-21 (czwartek, 24 marca, godz. 17:30)
eMME, Polska U-21 – Węgry U-21 (wtorek, 29 marca, godz. 16:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

 1. tomasz1973 pisze:

  Trochę to dziwne, że zespół, który daje tylu kadrowiczów ma grać na drugi dzień po powrocie większości powołanych. Nie wiem czy tu nie powinno być interwencji klubu o zmianę na niedziele akbo poniedziałek.

  • Kosi pisze:

   We wtorek jest już PP. Trzeba było wcześniej myśleć, grać w lidze w niedzielę, w PP w sridem

   • tomasz1973 pisze:

    No, ale to ci od ustalania terminarzy w ekstraklasie i Pucharze dali ciała. Przecież chyba wiadome jest, że Lech dostarcza najwięcej kadrowiczów.

   • Kosi pisze:

    Zwykle ich było mniej. Nikt się zapewne nie spodziewał powołań dla Karlstroma czy Salamona.

 2. Kosi pisze:

  Edit: środę

 3. Didavi pisze:

  Wow! Karlstrom powołany. Zasłużył.